» »

Acer predstavil nov prenosnik

Acer predstavil nov prenosnik

TG Daily - Acer je izdal nov prenosnik iz serije Aspire, ki nosi oznako 8930G-7665 in namerava mešati štrene HP-ju in Dellu. Acerjev novi model v drobovju skriva štirijedrni procesor Intel Core 2 Quad Q9000, ki ga je Acer navil z 2 na 2,53 GHz. Družbo mu delajo 4 GB pomnilnika, grafična kartica Nvidia 9700 GT, polterabajtni trdi disk in pogon Blu-Ray, vse skupaj pa poganja 64-bitna Vista. Okno v svet predstavlja 18,4-palčni zaslon. Vse skupaj Acer ceni na 1800 dolarjev, kar po bančnem menjalnem razmerju trenutno znaša 1260 evrov. Upajmo, da se bo v to smer odklonilo tudi Acerjevo od zlogasnega 1:1, ki ga proizvajalci tako ljubijo.

Acer upa, da bo z ugodnejšo ceno počasi prehitel svoja večja tekmeca, HP in Dell. HP-jev prenosnik s primerljivo konfiguracijo (štirijedrni QX9300 in 18-palčni zaslon) namreč stane 2550 dolarjev, Dell pa sploh ne ponuja štirijedrnega procesorja v seriji XPS, medtem ko podoben Alienware presega 3500 dolarjev.

19 komentarjev

JurijTurnsek ::

madona za tak denar me ne bi motila njegova teža...
http://www.slatnaskejta.com

David1994 ::

Pff...
Kaj ma veze kake komponente so notr, če je sama kvaliteta izdelave prenosnikov enakovredna dreku. Mam že druzga acerja in na obeh sem se opekel; motaforično in dobesedno. Metaforično sem se opekel, ker sem zaradi razloga da prihranim, kupil acerja, za čigave specifikacije bi pri kakšnem drugem proizvajalcu plačal vsaj 200€ več in sta se mi potem oba relativno hitro pokvarla... vsak je normalno delal manj kot 6 mesecev. In dobesedno sem se opekel, ker mi to kanto pod manjšo obremenitvijo pregreje tudi na 100°C. Prvega ki sem ga imel mi je celo ohišje nad grafično kartico stopilo;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David1994 ()

Pithlit ::

S težo itak ni nič narobe... pri 18,4 palcih je stvar itak le za na mizo. Nekako primerna stvar za relacije tipa dom-šiht, dom-študent. Po terenu pa ga nimaš kaj vlačit. Mizi je itak vseeno a je na njej pol kilski netbook ali pa 40 kilski desktop s CRT-jem.
Life is as complicated as we make it...

Dejan99 ::

Acer-ji so čist ql prenosniki za svojo ceno. Mam ga že več kot eno leto in dela tako kot mora. Vglavnem sm zadovoljen. Glede pregrevanja pa pride ponavadi zaradi zaprašenega hladilnika. Meni se je to zgodilo po dobre pol leta, ko se je začela grafična pregrevat:

Samo spucal sem, zamenjal termalno pasto in to je blo to.

Glede tega v novici je pa kr vredu, samo nevem če bi mel 18" velikega.

neocodex2 ::

Acer - največje sranje od prenosnika. Dejstvo. Vendar so specifikacije in cena pri tem modelu mamljive in vredne premisleka.

Najboljše pa je seveda še malo počakati, saj bo kmalu izšel kak kvalitetnejši Asus za spodobno ceno.

Slo-One ::

Ja ampak ta bi morda z kakšnim domačo nadgradnjo ventilatorja pa tega bil čisto spodoben...

Jst ::

>novi model v drobovju skriva štirijedrni procesor Intel Core 2 Quad
>Q9000, ki ga je Acer navil z 2,26 na 2,53 GHz.

V novici pri omembi procesorja nekaj ne štima. Copy/paste iz vira:
The CPU specifications provided by Acer (12 MB L2 cache, 1066 MHz FSB) indicate that the Aspire 8930G-7665 uses the QX9300 CPU as well


Na intelovi strani, omenjen Q9000, ima naslednje specifikacije: 6M Cache, 2.00 GHz, 1066 MHz FSB.

Nekje se je nekdo zmotil...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

LordPero ::

Ne, pri tistih ki sem jih jaz videl, kvaliteta usega sux, cela stvar je wobbly (še posebi use kar je 15"+), da ne omenim kako se vse, od ohišja do tipk razjaha po kakem mesecu. Sam ga nisem nikoli kupil (Why? WHY??), baje da so novejši nekaj bolši, a preveč itaq da ne :).

Moram pa še enkrat izraziti navdušenje nad ceno in komponentami noter. Oz. da nima spet npr. grafa DDR2 RAMa notr :D.
LordPero

Zheegec ::

Acer - največje sranje od prenosnika. Dejstvo. Vendar so specifikacije in cena pri tem modelu mamljive in vredne premisleka.

Najboljše pa je seveda še malo počakati, saj bo kmalu izšel kak kvalitetnejši Asus za spodobno ceno.

Upam, da si kupil/imel v rokah že vsaj 1000 Acerjev, da si upaš kaj takega trditi...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jst ::

Jaz sem imel enega malega Acerja v rokah. Ne vem več (no, če povem po pravici, nikoli nisem niti vedel) imela oziroma modela. Vem pa, da je bil en takšen majhen, nekje 13". In se mi je kvaliteta izdelave zdela dokaj povprečna, nič ni izstopalo ali škripalo.

Imel sem pa veliko Dellov in so se le ti v zadnjih nekaj letih prav grdo poslabšali. Tako po kvaliteti izdelave, kot po komponentah, ki jih vgrajujejo.

Sedaj je počasi že čas, da si omislim novega in to verjetno ne bo Dell (imel dva); bom moral malo raziskati trg, potem pa v kakšno trgovino, kjer jih imajo razstavljene, da bom videl kakšen feeling ima. To je vedno težko opravilo... (kupovanje prenosnika namreč)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

klinker ::

Za tako ceno ne vem kaj nekateri pricakujete...da bo mel ohisje iz magnezija in vodno hlajenje 8-)
Prenosniki z podobnim hardware-jem in boljsim ohisjem stanejo po 2.5k €+...upam samo da je se zaslon
kolko tolko vredu in bo bomba "prenosnik" :)

mtosev ::

Acer - no thx
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LuGi ::

Kaj vi delate z laptopi nevem.. moj acer (17") deluje brez težav že leto in pol.. in nič ne škripa le vsake toliko casa mu je potrebno spihati prah iz filterckov ;)

roli ::

Meni tudi ni jasno kaj imajo nekateri tako proti acerjem. Moj je stvar že vsaj dve leti pa še vedno deluje tako kot mora. Ob nakupu sem gledal neko Toshibo ter tegale Acerja. Takrat so vsi priporočali naj nabavim Acerja in sem tudi ga. Je pa še iz tiste stare serije. Nove serije naj bi bile samo boljše. Sicer pa je stvar ok le malo slabše ohišje ima - pa tudi to ni tako slabo.
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

Sam sem imel s svojim Acerjem slabe izkušnje, čeprav poznam ljudi, ki jim Acer dela brez problema.

Sam sem ga redno čistil, da se je vedno lahko hladil in se mi je vseeno stopila plastika med tipkovnico in touchpadom ... Pa poleg tega je bil topel, ponavadi vroč in ga ventilator ni mogel uspešno hladiti.

Po dveh letih uporabe mi je pa še LCD crkil brez razloga.

slassi ::

No Acer res nekoliko bolj gleda na ceno oz. se rajši odloči za cenejšo varianto! Pa sej to hočte, vsaj večina, ker drugače se Acer nebi dobro prodajal.

Novica pa je povzeta po povezetku in ta povzetek je povzet po povzetku....:)

NO zadeva je namenjena poslovnemu svetu in ne končenmu kupcu. Na ceno bo treba dodat še stroške prevoza, marketing, trgovinsko maržo, ddv in ostale dajatve, tako da bo cena na polici višja!
Eni mamo,druge pa baše, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slassi ()

Utk ::

Dejan, morda je bil pa problem v celeronu, ne pa acerju.

T-Majo ::

Price/performence/quality je zame najbolši HP.


Drugače pa Toshiba in Sony sta dobra, samo kaj ko sta občutno predraga. Z Acerji imam slabe izkušnje.

Pri Asus in Dell sta me pa moti kvaliteta ohišja.

techfreak :) ::

Dejan, morda je bil pa problem v celeronu, ne pa acerju.

Ne, Turion je bil v Acerju.

Celerona sem pa imel na HP laptopu in ni bilo nikoli nobenih problemov in tudi segreval se ni preveč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MWC: Jolla pokazala predogled Sailfish 2.0

Oddelek: Novice / Android
209534 (6822) MrStein
»

HP-jeva tablica za 100 dolarjev

Oddelek: Novice / Android
187548 (5189) klinker
»

Oppo N1 naprodaj

Oddelek: Novice / Android
2510339 (6627) Jst
»

Acer predstavil nov prenosnik

Oddelek: Novice / Procesorji
194097 (3062) techfreak :)

Več podobnih tem