» »

Kaj nadgraditi, kaj kupiti, kaj storiti? :)

Kaj nadgraditi, kaj kupiti, kaj storiti? :)

DrSergioDJ ::

In, da...po dolgem času opažam, da je moje računalo potrebno nagradnje (zato je krivec predvsem SoF2 single player demo, kateri mi je skoraj pokončal mašino že na 640*480 :D).

Trenutno imam:

KT7A
TB 1Ghz (overclockabilen tam do 1450 sigurno)
256 rama
GF2 mx400 32MB

In kaj je zdej najbolj racionalen nakup za več FPS? Mislm, plato NE bom menju, prav tako bi rad obdržal procesor (če bo poleti čas, se spravim na eno vodno, tko da bo pol lahko laufu na 1400 24/7/356).

Tko da nam ostane ram in grafa. Grafa je precej uboga, ja. In kaj se zdej najbolj splača kupit? Max $$ katerega sem pripravljen dat, je 40.000 sit, raje manj :D

Se sploh kaj najde za to vsoto? Ali pa mi predlagate kaj drugega?

Hvala za pomoč,

DrSergioDJ
...

JXS ::

prodaj ta staro 15k bi mogu dobit, pa prištejemo 40k, pa maš lih za GF4 Ti4200 oz ati r8500LE, pol se pa sam še odločiš ali ati ali GF. Moj glas gre za GF4 Ti4200, kupu bi ga pa pri taipanu, je najcnej.

DrSergioDJ ::

Hum..to je potem ze 55 jurjev nekako, kar mi je preveč. Se da dobiti kaj v rangu 40 tisočakov?
...

Thanatos ::

40 tisočakov je ravno siva cona, kjer ne dobiš nobene kartice z novejšo tehnologijo. Poskusi prišparat še 10 tisoč, ali pa počakaj da se cene spustijo.

Sergio ::

tocno... dobesedno dobis v tem cenovnem razredu R8500LE, za kanček več pa Ti4200. _to_ se splača nabavt. za 40 jurjev bolj nič kot karkolli.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jst ::

Sergio: SOF2 ti šteka na tej konfiguraciji? Jst mam cII600 na 900, 256 rama, 3d prophet II mx 64 mb, w2k sp2, pa mi sof2 lepo dela na 1024*786 na 32 bitnih barvah.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DrSergioDJ ::

ja..govorim pa o original demu, kake warez razlicice al pa kej druzga se nism probu, pa tud multiplayer demo mi dela dokaj vredu.

Mah...ok..bomo se en mal sparal :D
...

AngelOfDeath ::

ja kot so rekli za 40k sit ne dobiš nič pametnega boš moral šparat :)

DrSergioDJ ::

hum..danes sem probal GTA3...cisto minimalne nastavitve...ce sem mel vec kot 10fps, ne verjamem...tko da..po poletju grem v nakup ene bestije, ker mi je ze bedno vse skupi

hvala za pomoc drgac ;)
...

AngelOfDeath ::

Daj reinstall si sistem pa nove driverje za plato pa grafo gor :)

Ker ti nekam počasi deluje :)

Dirkac ::

Ko je ravno ta tema, bi pa še jaz nekaj vprašal. Po treh letih, bo spet treba nadgraditi računalnik. Ker ne bi rad menjal matične, sem se odločil, da zamenjam le procesor. Kateri procesor (najhitrejši) bi lahko dal na Epox-ovo matično? Trenutno imam P3 450 Mhz.

Thanatos ::

povej malce več o plati, sam verjtno ne gre gor več kot kakšen P3, ali celeron II.

Dirkac ::

Matična je EPOX EP-61BXA-M. Saj tud če je P3 je ok, samo da je hitrejši, kot je zdajšnji.

ABX ::

Raje kot da mečeš dnar v koš za smeti optimiziraj sistem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DrSergioDJ ::

Je to letelo na mene?

Sej..sem rekel po poletju. Ker med poletjem grem tko al tko v totalno "cistko" pc-ja..pa da vidmo..kaj bo pol..k bo vse na frisno instaliran.. :D
...

AngelOfDeath ::

Kolko sem videl GTA3 na mojem compu je vse šlo v redu pa verjami da ni tak močn kot tvoj :(

ABX ::

DrSergioDJ: Ja!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

the_unborn ::

Lahko bi ubodu eno rableno TI200, sej niso vec tko drage.

DrSergioDJ ::

Jah..kar se tice GTA3..dans sm jo dobu celo..prva soba, k se u en avto vsedes...cca. 15FPS...cim sm do mesta prsu..manj kot 10... pa je blo na 640*480...tak da.. :D
...

AngelOfDeath ::

sem ga sam mal sproval ker me je nakaj zanimalo blo pa je več kot 20fps :)

MEDENA ::

Dej Sergio formatiraj disk pa na novo vse gor..zadnje driverje itd...FUL SLOW TI dela !

tedybear kle...zgubu sem password pa bi rad nazaj account LOL...help !!!!!:D

Dirkac ::

A lahko še meni kdo kaj pametnega svetuje?

Thanatos ::

pejt sem ali pa nov topic odpri.

luni ::

DrSergio skoda takega racunalnika, ce ne znas gor niti gonilnikov istalirat ;(

Naj ti pride Sergio to malo porihtat, na taki bestiji (ja, to je MOCAN racunalnik) nima da ti ne dela. Jaz mam celo slabsi komp od tebe (pr 650@950, 512mb rama, gf2 mx) pa mi dela vse cist lepo....
Artificial Intelligentia

DrSergioDJ ::

luni: ne bodi tako prepričan, kaj znam in kaj ne znam :D

Vem, da bi mi moral delat kr lepo vse tole se (dobr, en mal sm v dvomih zarad grafične, k ni lih ne vem kaj, ma ajd ok). Sam je fora, da če se celo leto v šoli ne učiš, potem imaš nekako zadnji mesec (+ še en mesec = matura) nula (zero, null) časa za štimat take stvari, kot je formatirat vse, pa potem vse jovo na novo inštalirat, ker to mi takoj vzame en cel dan (ja, ok, sej se da tud hitrej, sam jst si vedno čas vzamem), kar pa nisem imel v zadnjem času (in, glej ga zlomka, ravno v teh 2 mesecih, sta izšla špila, ki ju omenjam, da mi parata živce z nedelovanjem ;)). Tko, da ne rabim Sergiota da pride, rabim samo en vikend, enkrat v začetku 7. mesca, po maturi...
...

DrSergioDJ ::

še neki, SoF2 demo (single player) mi dela zdej kul..mogoče je bil takrat kaj narobe, vendar mi sedaj dela kot je treba (čim sem ga na novo zagnal je blo kul). Morda bi bilo enako z GTA3, a nisem probal, ker nism imel časa (špil sem pa že vrnil sošolcu).
...

luni ::

Ja pol pa si vzemi cas pa urihtaj, ne pa da tu sprasujes kaj naj dokupis :P
Artificial Intelligentia

DrSergioDJ ::

luni: vem ;)


sam..vseeno me mika kaka nova grafa...razen ce ....ma, nc..bomo vidl kaj bo, k bom sistem popucu :)
...

burekar ::

djsergiodj:
Razlog za štek je pregrevanje grafične. Resno. Kolega mel pri skoraj isti konfiguraciji računala zatikanje špilov, en mini volcano na GPU je rešil problem.

Thanatos ::

mini volcano?

DrSergioDJ ::

burekar: sej ze mam en mini vent na grafi.... mogoce pa ni dovolj...


sej...poleti (ce bo cas in $$) grem spet v nakup vodnega...pa bom probu ustimat, da bo tud grafa vodno hlajena ;)
...

BoO ::

Imam podoben sistem:

KT7A
Duron 750 Mhz
128 rama
GF2 mx 32MB

Kaj predlagate, kaj naj zamenjam ali dokupim za pohitritev?

Thanatos ::

navij procesor, kupi grafično.

_Mortal_ ::

Djsergio:klik , klik 2
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

BoO ::

Če ne navijem, ali se splača TB 1333 Mhz uzet; bo kaj razlike?
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

Thanatos ::

ja splača se vendar boš zaradi slabe grafične v špilih bol malo pridobil, kakor če bi slednjega navil in kupil recimo Radeona 8500LE.

BoO ::

Še nekaj. Kolikšna je razlika v hitrosti med plato z SDR in DDR?
Ve kdo za link za kakšno primerjavo?

mm280972 ::

Ja k stričku tomu poglej...

http://www6.tomshardware.com/mainboard/...

So tam benčmarki za vse živo (no KT333, KT266A, KT133)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTA 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26518662 (3648) Nyana
»

3d streljačina - predlogi?

Oddelek: Igre
372395 (1905) Thanatos
»

Vsem lastnikom GF2 MX/MX400

Oddelek: Navijanje
372123 (1408) AnWar
»

Najbol pričakovana ?

Oddelek: Igre
221444 (1130) CWIZO

Več podobnih tem