» »

Leadtek A250 LE

Leadtek A250 LE

kuglvinkl ::

Ok, cena je menda okrog 53k SIT. Generalni zastopnik je JAE, rajt?

Gledajoč cene v IT in HR, sem ugotovil, da se ne razlikuje, torej bo pot v tujino odveč.

Hladinlnik mi ni baš všeč. TT je že naredil bakren hladilnik za GeF 4, upam, da bo pripraven tudi za 4200 (morda je bil narejen za 4400 in 4600, ki so, kot vemo za dva inča daljše). (Zakaj to govorim? Na neki strani so, OK referenčni primer, ki pa je imel 4ns RAMe gor, navili zelo blizu 4600, jami).

Vprašanje je kako bo z DVI-I to VGA adapterjem, ker je cena sumljivo nizka. Tip, ki bi uvozil te adapterje, bi lahko zaslužil lepe denarce, samo hej, mi smo v RS...

Tako, zaenkrat je to moj favorit (čeprav čakam na review ali dva). Kaj pa vi?
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

sam ce dobr pogledas sliko, vids luknjo v hladilniku za kondenzator med ram cipoma nad gpu-jem, tko da bi mogu zagat 1 hladilnik.mogoce je to napaka v dizajnu? :)

kuglvinkl ::

Dvomim, da je napaka v dizajnu. Plošča je manjša oz. denimo enake velikosti kot GeF 3, vendar porabi več štroma, tako, da so morali nekam stlačit še en kondenzator. (je to kar sem izjavil sploh smiselno z gledišča elektrotehnike?)

Ko sem rekel, da mi ni všeč, sem mislil na dizajn hladilnika, ki je za moje pojme estetsko zgrešen, namreč deluje mi nekako milo, kot bi nekaj šparali. Bemti, če bom že izpljunil toliko keša, mora zgledati kot pošast! Če se bo na testih pokazalo, da se s to hladilno rešitvijo peklensko navija, bom seveda pustil to gor.

Poleg tega bom kupil zelo verjetno 128 MB varianto, ki bo morala imeti RAMe tudi na zadnji strani. Hej, kako bodo pa to rešili? (ne spomnim se namreč karte, ki bi imela to količino RAMa na samo na eni strani, 4 × 32), se pa lahko motim.

Ima kdo kakšen info o adapterju?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Prvi test, ki sem ga ugledal pravi, da se navije na 290/609 MHz

Je pa zato jeba drugje. Leadtek očitno ne prilaga nobenik GeF 4kam DVI-VGA adapterjev, oz. vsaj v nobenem testu nisem zasledil podatka o njem v bundlu (in na straneh, kjer vedo čemu služi stvar, odbijajo pike zaradi tega). Khm.

Če Gainwardov stane 60k SIT z adapterjem (če ima kdo podatke o tem, naj posta), potem se splača kupiti tega. Ker četudi po nekakšni sreči pridejo ti, bemti, zdaj že "legendarni" adapterji v RS, ziher ne bodo izpod 5k SIT.
Your focus determines your reallity

Tr0n ::

"As a nice touch, Leadtek also includes a DVI-to-VGA connector, which allows dual-display support with standard monitors."

Skopirano iz Leadtek GF4 Ti4600 testa na Sharky Extreme.

tha_man ::

DVI-VGA je itak problem pri nas dobit. Pa si prepričan da tale 4200 sploh ima dva ramdaca? Radeon 8500 LE jih namreč nima, tako da ti tud tale adapter nič ne bi pomagal.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

R200 ima en RAMDAC v jedru, drugi je pa na karti, in ta pri LE izvedni manjka. Pri NV25 pa sta oba že v samem jedru, tako da te zje* ravno to, da ni adapterja.

slika jedra od NV25:



Tudi NV17 ima dva RAMDACa, pa jih večina nima DVI izhoda. Proizvajalci pač nižjo končno ceno.

Še slika R200 jedra:



TrOn: v bistvu imaš prav, očitno ni nekega vzroca (morda gre samo za določen trg...), kdaj jih priložijo in kdaj ne. Bral sem test Gainwarda, tudi tam adapter ni bil priložen (US).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Bom našel boljšo sliko od R200, mudi se mi.
Your focus determines your reallity

tha_man ::

Poklical sem na Tech-Trade, kjer so mi rekli da bodo čez kakšen teden imeli kabel iz DVI na VGA. Stvar je kao enaka kot adapter, le da je pač še kabel (ne vem kako dolg). Za ceno še ne vedo, naj bi bla kakih 3000 SIT, mogoče več.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

kuglvinkl ::

tha_man, fantastično >:D. Samo upam, da ne bodo zajebal z moški/ženski vhodi.

Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Končno je izšel roundup. To, da je me zajebava moja zarjavela francoščina niti ni problem, težava je v tem, da je test kratek in ne pove nič novega. Ok, tole boste razumeli tudi brez francoščine >:D :

Your focus determines your reallity

tha_man ::

Leadtek car :))

Aja, pri Mlacomu sem opazil Atijev DVI-VGA pretvornik za manj kot dva jurja :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

Ja, veš kaj me muči. Pri Leadteku pravijo, da je izhod DVI lahko izplljuni samo1280x1024. In dvomim, da bi z adapterjem potegnilo čez. Bemti sem že mislil ponoči naročit, pa sem rekel, mah kurc, dejmo še počakat na kakšen boljši roundup.

Ima kdo kakršnokoli GeF 4 Ti karto in je na DVI izhod preko adapterja obesil monitor?

Dan nakupa se bliža, glede na to, da se na bolhi za mojga NV10 tepejo :)
Your focus determines your reallity

dby ::


Nekaj me zanima..a je Leadtek že izdal
GF4 Ti4200 z 128MB ram-a?
Na njihovi uradni strani namreč te kartice ni!

Pa še eno drugo vprašanje..
Kaj pravite na MSI-jev GF4 4200 128MB
http://www.msi.com.tw/products/multimed...

A se da v redu navijat, kajti kot je razvidno iz slike nima hladilnikov na ram-ih,
medtem ko jih Leadtek (64MB) ima?
Namreč to kartico bi lahko dobil za 260EUR-davek.

lp

Tr0n ::

MSI GF4 Ti4200 in Creative GF4 Ti4200 @ bytework.at za 220 eurov z davkom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318275 (11791) Ursus
»

Dual Display graficna

Oddelek: Kaj kupiti
5809 (771) [MYTiX]
»

Kakšen rač. za 3D-cad, grafiko, javo ?

Oddelek: Kaj kupiti
51044 (948) pavl
»

Grafična GeForce ali kaj drugega

Oddelek: Kaj kupiti
141102 (759) Tr0n
»

Radeon 8500

Oddelek: Kaj kupiti
121358 (1169) reXor

Več podobnih tem