» »

Pregrevanje ali premajhna voltaza

Pregrevanje ali premajhna voltaza

Uporabnik2 ::

LP!
Kot mnogi,imam problem,ampak nisem siguren kaj od naštetega je odgovor. Situacija je sledeča...Ko zaženem igro GTA IV,se računalnik pri loadanju nove igre resetira. Prebral sem mnogo tem in dobil tudi odgovor,da se računalnik ali pregreva,ali pa je premajhn voltaža. Temparaturo sem gledal z vsemi naštetimi programi,..za T Proc smatram da je normalna(neobremenjen),za T grafične pa mislim da je preveč,Prebral sem da je neobremenjena grafična po T okrog 60°C?
Kot vidite,je moja cca 77-81 (neobremenjeno) ce se ne motim. Je lahko graficna navita in se mi zaradi preobremenjenosti (v T) ''sesuje'',in zaradi tega racunalnik resetira? Matična plata pa podpira RAMe katere imam,tko da v tem sem siguren da ni težava. Prosim za nasvete.
Še 1× pa se opravičujem za novo temo,kajti ne vem kako se z grafično dela,opazil pa sem le eno podobno temo,ampak nisem znal slediti navodilom katere sta opisovala,ker sem v tem čisti amater.


 Meritve s programi

Meritve s programi

david3000 ::

evo mojster mam isti problem, ko navijem procesor in grafično, mi ko začnem igrati bilokatero igro se računalnik resetira. Z temperaturo nimam problemov ker mam zelo vredi hladilni sistem, sumim pa da je napajalnik premalo močan.
In tudi ko sem na internetu naredil nekaj testov izračunov mi pokaže da moj trenutni napajalnik pač podpira sistem na minimumu.

KandazaR ::

Lahko so tudi driverji za grafo krivi. Dej posnemi najnovejše.

Uporabnik2 ::

Jst mam napajalnik 420W,vem da ni ravno mocno,ampak nisem siguren ce je to problem.
Driverje mam najnovejše,sem poskušal tudi eno starejšo verzijo (za hec),če bi se stanje izbolšalo,ampak brez uspeha.
Pravkar sem vstavil nek cd,in T procesorja je narasla od 48-50,tako da mi je v speedfan kazalo že ogenj(pri Core0,Core1).

david3000,mi lahko das link tam kjer si napravil test,da poizkusim še sam ?

ST-777 ::

Uporabnik2, GPU-Z ti kaže le 25% hitrosti ventilatorja na grafični in se zato dosti greje procesor na njej. Morda ima grafična kakšen gumb, da povišaš vrtljaje ali pa to uredi programsko.

pingo76 ::

Koliko od vas ki ste navili vse po spuisku je dejansko stestiralo ali je računalnik resnično stabilen? ČE ne drugo odvijte proc al igrafo in nato pojdite po metodi izključevanja kaj vas matra. Krneki ugibati v 3 dni je le izguba časa. Počasi 1 po 1 pa bo zajec skocil ven.

Uporabnik2 ::

FYI,jaz nisem nic navijal,tud ne znam.
ST-777,grafična nima gumba,bom poskušal najti program in javim. Hvala

Mimogrede,mi lahko nekdo pove kako nastavim vrtljaje v speedfanu?

Zgodovina sprememb…

Uporabnik2 ::

Tako,pregrevanje ni problem,rešil sem zadevo s to dilemo. Odprl grafično,čez rebra kjer gre zrak ven je bil 2mm debel gost filter prahu. Na ventilator grafične sem dal prevezavo,tako da je direktno vezano na 12V in se vrti konstantno z isto hitrostjo,se pravi 100% izkoristek. Dodal pa sem tudi novi ventilator ki piha direktno na rebra. Temparatura grafične(neobremenjene) je sedaj 36°C,kar je drastična razlika.

Še vedno pa ostaja isti problem. Kot sem že navadel,RAMe sem izključil kot problem ker jih motherboard podpira,driverje sem naložil najnovejše,tko da mislim da ostane le še premajhna napetost na grafični? Upam da sem se pravilno izrazil.
Ima gdo še kakšno idejo?

Pyr0Beast ::

Ok, sicer bi lahko tudi v SW nastavil vrtljaje ventilatorja preprosteje ampak naj ti bo ..


Ce bi bila prenizka napetost se ti komp najbrz sploh prizgal nebi. ..
Ce je pregrevanje se usipa pri kaksnih tezjih opravilih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

coti ::

Slab napajalnik je mnogokrat krivec za večino težav. Če ni več v garanciji, ga vzemi ven, odpri in če so kondenzatorji napihnjeni ali če je celo elektrolit prišel ven na vrhu, je definitivno problem v napajalniku. Lahko ga preveriš tudi z kakim programom, ki riše graf napetosti in če U preveč skače, glede na obremenitev, je tu problem.

Uporabnik2 ::

Uredu,bom danes ob kaksnih 10ih zjutraj to pogledal. Hvala za info

pingo76 ::

Slab napajalnik je mnogokrat krivec za večino težav. Če ni več v garanciji, ga vzemi ven, odpri in če so kondenzatorji napihnjeni ali če je celo elektrolit prišel ven na vrhu, je definitivno problem v napajalniku. Lahko ga preveriš tudi z kakim programom, ki riše graf napetosti in če U preveč skače, glede na obremenitev, je tu problem.


Tukaj tudi jaz pristavim svoj lonček.

Uporabnik2 ::

Kondenzator ni noben napihnjen,je sicer nekaj belega raspotegjeno čez(kot bi s kakšno smetano strjeno poliu zadevo),ampak deluje mi vredu. Naročil sem napajalnik vsaj 500W,da vidim če bo razlika,drugače še javim.

coti ::

Kako zgledajo zanič kondenzatorji lahko pogledaš, če na googlu izbereš iskanje slik in napišeš "bad caps". Dobiš dober milijon zadetkov...
S katerim programom pa si testiral RAM-e?

Uporabnik2 ::

Testiral sem z Memtest in ni javilo napake.
Včeraj sem tudi govoru s človekom,ki ima magisterij iz računalništva,tko da me je njegov odziv še dodatno prepričal ko je istrelil z odgovorom ''napajlnik je sigurno''. Tako da grem ju3 v trgovino in ob njegovem priporočilu kupil AKASA napajalnik,prostovolna izbira bo sicer 600W,rekel mi je sicer da Wati niso toliko pomembni kot Amperi,tako da mi je priporočal napajalnik te firme ker pravi da še nikogar ki ga pozna niso pustili na cedilu,skratka da so vrhunski.
Bom pa še javil z rezultati.

Pyr0Beast ::

Ahh, tele LC-je nazaj prodajacu zmeci pa vzemi kaj kvalitetnejsega, kar ti ne bo skurilo kompa ko bo umrlo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pingo76 ::

Uporabnik2 ::

No,še poročilo....
Sprva sem naročil Akasa(cca 96€),vendar me je prodajalec takoj poklical in rekel da ga nimajo na zalogi,da bodo dobili novo robo šele teden po novem letu.
Ker sem neučakan človek,sem naročilo preklical in se spravil v računalniško trgovino in vprašal za isto stvar. Tudi tam ga niso imeli,zato sem vzel LC550W.
Za firmo mi je postalo vseeno,ker računalnik dela kot urca,nimam več problemov. Važno mi je,da sem rešil problem s katerim se bodem že precej časa,nekaj sem se pa le naučil...

Upam da bo tema koristila še drugim z istim problemom in dilemami glede resetiranja.
Hvala za vso pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ma probleme

Oddelek: Pomoč in nasveti
11904 (725) solatko
»

Cvrčanje v kišti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504874 (4071) Pyr0Beast
»

Problem z zagonom PCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91513 (1303) fastfury
»

+5V prenizko: kriv napajalnik ali plošča

Oddelek: Strojna oprema
131260 (916) Pyr0Beast
»

AT napajalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213409 (3144) aly

Več podobnih tem