» »

LG227WTP - utripanje

LG227WTP - utripanje

Aimée ::

V bistvu ne vem, kako bi razložila, samo vsakih nekaj sekund slika 'utripne' ... Ne vem, zakaj in je ful moteče. :/

Je možno, da ima to kaj veze z dinamičnim kontrastom? In če ja, kako se ga da izklopiti?

lp, Aimée

Aimée ::

se opravičujem za double post, samo res sem prav vse poskusila ... posodobljeni driverji za LG L227WTP-PF, ATI Catalyst Suite 8.12 ... problem pa ostaja, vsakih nekaj sekund zgleda tako, kot da bi se slika refreshala ... ne znam razložit, res ne.

pač, tak 'flicker' je ...

resolucijo monitorja imam drugače optimalno, 1680 x 1050 ... refresh rate je 60Hz ...

za kakršnekoli nasvete bom res FUL hvaležna.

lp, Ria

podtalje ::

Dinamični kontrast verjetno ni krivec.

Večja verjetno je, da je napaka v monitorju, lahko je slab kabel ali pa je problem v grafični kartici.

Pomagalo bi tudi, če bi vedeli, katero grafično kartico uporabljaš, koliko je stara ter ali je monitor tudi nov.
Povej tudi, ali imaš povezano prek VGA kabla ali prek DVI. (če je možno, probaj drugo možnost).

dzinks63 ::

Probaj refresh spremenit na 70 ali 75Hz, če se da. Sem imel zadnjič en podoben primer z starejšim računalnikom, je lcd monitor prav tako utripal in ko sem povečal refresh, se je stanje normaliziralo. Imel je vga priklop, pri dvi teh problemov nebi smelo bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Aimée ::

monitor je star 3 dni, LG L227WTP-PF, grafična je prav tako stara 3 dni, PowerColor ATI Radeon HD4870, 1 GB DDR5

kar se kablov tiče, sem že večkrat spremenila z DVI na VGA, pa nič ne pomaga.

je pa zanimivo, da mi to samo dela, ko normalno delam v windowsih ali pa surfam po netu, ko pa naprimer gledam film, je vse normalno. v glavnem, ta 'flickering' se pojavi, ko se slika ful refresha. zdaj bom še preverila, kako se odziva v igri.

kar se refreshanja tiče, mi pokaže samo 60Hz, drugo nič. niti ne morem spremenit.

*edit*

oziroma, zdaj sem preverila ... s "force ..." lahko spremenim refresh rate, a potem ne morem ohraniti ločljivosti 1680 x 1050. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Aimée ()

ST-777 ::

Morda je kakšna napaka v elektronskem vezju, ki napaja neonsko osvetlitev LCD zaslona. Kot verjetno veš, tudi običajne neonke za osvetlitev prostorov včasih "zamežiknejo". Če si kupila monitor v spletni trgovini, ga lahko po 3 dneh (kot pišeš, da je star monitor), tega enostavno vrneš, oni ti pa morajo izplačati celotni znesek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849645 (21290) silo
»

Kateri monitor imate in kakšno razmerje slike?

Oddelek: Strojna oprema
492610 (1954) Damiani
»

Najboljša grafična in trenutno najbolj "IN" za 100€?

Oddelek: Kaj kupiti
101999 (1654) nuclear
»

LG 22" LCD monitor L227WTP

Oddelek: Kaj kupiti
6936 (756) tilinho20
»

Kateri zaslon?

Oddelek: Kaj kupiti
211956 (1485) sirotka

Več podobnih tem