» »

Nakup Wheya iz tujine

Nakup Wheya iz tujine

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 12
»»

Fuks ::

Živjo,

v kratkem imam namen naročit Whey (sirotkini proteini) iz tujine, in sicer iz anglije:
www.bulkpowders.co.uk

Kvaliteta je zelo na nivoju. Cena pa cca. 10€/kg (ob nabavi vsaj 5kg kante).
V sloveniji je težko pridet po 15€/kg za kvalitetno robo.

Poštnina je 8.5GBP za do 20kg. Torej če si jo deliva vsaj 2 praktično zanemarljiva.

Imajo tudi druge stvari, in cene so povsod ugodne.

Naročal bi čez kak teden. Kakšen kandidat, ki bi naročil zraven?

d0rK ::

Pravkar narocil z myprotein.co.uk. Kako veš, da je kvaliteta na nivoju?

Fuks ::

Sem tudi gledal na myprotein.com.uk. Tu je poštnina še cenejša, ne?

Za kvaliteto pa zaupam dobrim mnenjem, ki so jih podali na bodybuilding.com forumu ;)

ZaLoMaT ::

Poglej mogoče na: http://www.discount-supplements.co.uk/
Nas je naročilo več, tako da je bila poštnina brezplačna.

Steinkauz ::

d0rK je izjavil:

Pravkar narocil z myprotein.co.uk. Kako veš, da je kvaliteta na nivoju?


Majo pa precej pocen, si že večkrat naročil? Mnenja?

terencehill ::

Ce je pa tole poceni, potem pa ne vem kaj vam je. Ce grem gledat na www.discount-supplements.co.uk potem so cene visje kot pri nas za priznane US firme. Tista druga stran pa prodaja noname, jaz ne bi kupil, ker mleka v prahu pa res ne rabim. Cene proteinov v Sloveniji so med najnizjimi v Evropi (govorim za top firme), samo v Ameriki je se ceneje.

MeGreat ::

jaz sem naročil iz myprotein.co.uk že dvakrat, in sicer 10kg wheya brez okusa. Pride skoraj pol ceneje kot če bi tukaj kupil

alpha1 ::

Mislim da je cena kar ugodna za ta whey. http://trgovina.maxximum.si/sirotka/115...

Ramon dekers ::

ja sam da je tale whey drek od dreka. Piše made in germany realno pa je sirotka iz bulgarije, romunije oz mogoče kakšen odstotek nemške sirotke. Tako da ne hvala

Zgodovina sprememb…

alpha1 ::

Kako pa veš, ker me zanima?

Fuks ::

Do sedaj sem kupoval ta Nitro Pure Whey Gold, ki ga je dal alpha1 na linku. Mislim da je najcenejši v slo (če upoštevamo da ima 80% delež beljakovin).
Cena za kg = 35/2.27 = 15.4€ / kg

Iz moje strani (prvi post).
Whey z okusom:
59/5 = 11.8 € / kg

Če bi plačal celo poštnino sam:
69/5 = 13.8 € / kg


Whey brez okusa:
48/5 = 9.6 € / kg

Če bi plačal celo poštnino sam:
58/5 = 11.6 € / kg


Torej se splača že če sam naročim. Poleg tega sem se telih Nitro Pure Whey Gold že mal naveličal, ker majo ful presladek okus. Pa še z aspartamom so nafilani (pa nebi zdej vojne na to temo) :)

Aja pa bistvo te teme je, da najdem koga ki bi še zraven naročil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fuks ()

terencehill ::

Ce zelis imeti dobre proteine, potem moras vzeti priznano znamko (Peak, Optimum Nutrition, BSN, SAN, Cytosport, Muscletech, EAS, Twinlab itd...). Ce kupujes whey za 10-15€/kg, ni to nic drugega kot koncentrat (velika moznost da je notri mleko v prahu) v nizkih procentih vsebnosti beljkakovin. Kvaliteta se placa.

Ramon dekers ::

terencehill je izjavil:

Ce zelis imeti dobre proteine, potem moras vzeti priznano znamko (Peak, Optimum Nutrition, BSN, SAN, Cytosport, Muscletech, EAS, Twinlab itd...). Ce kupujes whey za 10-15€/kg, ni to nic drugega kot koncentrat (velika moznost da je notri mleko v prahu) v nizkih procentih vsebnosti beljkakovin. Kvaliteta se placa.



tako je. Se ne bi mogel bolj strinjati. Sicer pa sam vzamem za cca 38 € the izolat v akciji 2,2 kile. Ker 50 € za brand mi je pa pač malo too much. Je pa za moje pojme najboljši kakšen weider, optimum.

algo ::

Ne vem kakšno sranje ti to kupuješ za 10€/kg :P Nekje realna cena je bolj 20€/kg...

alpha1 ::

Bi mi lahko kdo dal linke od teh wheyev (Peak, Optimum Nutrition, BSN, SAN, Cytosport, Muscletech, EAS, Twinlab itd...)

Fuks ::

No, tukaj gre za preverjen vir. Gre se res za koncentrat (kar nima veze), ni mlečnih proteinov. Delež B 82%.
Glavni razlog za nizko ceno je pa manj posrednikov (lastna blagovna znamka), ter nakup velikih kasonov naenkrat.
http://www.bulkpowders.co.uk/section.ph...

Pa prosim da se tema koncentira na svoj namen - iskanje še koga za nakup (odprite svojo temo za debato kateri proteini so najbolj kewl).

terencehill ::

alpha1 je izjavil:

Bi mi lahko kdo dal linke od teh wheyev (Peak, Optimum Nutrition, BSN, SAN, Cytosport, Muscletech, EAS, Twinlab itd...)

tukaj je za Peak http://www.profitnes.si/kategorije-izde... (poglej se forum, komentira pa nam dobro znani v BB "McAlex"). Potem pa imas www.prosport.net, www.proteini.si, http://www.the-nutrition.com/store/inde..., http://www.flexshop.si/index.php

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

algo je izjavil:

Ne vem kakšno sranje ti to kupuješ za 10€/kg :P Nekje realna cena je bolj 20€/kg...



10EUR za kilo je res vprašanje kaj dobiš notri. Druga stvar pa je kako se meša.

Zgodovina sprememb…

Aldo ::

Od kod dobivate vi te podatke o kvaliteti wheya?

Ramon dekers ::

osebno za THE WHEY od Natana Hojča. Pa ne delam reklame, če bi imel denar nabavim champion nutrition, weider ali optimum... Sem probal že marsikateri whey, najslabši mi je bil kakšen american muscle isto je cena 10€ na kg ali pa kakšen iso whey od maxximuma...te proteine pa pijem že hmm 4 leta, brez težav, brez prebavnih motenj, okus na nivoju...za 10€ se pa ne grem jajcat da dobim najslabšo kvaliteto.

Fuks ::

Tako Optimum nutrition kot THE so mi osebno vrhunski. Dober okus, velik delež B, ravno prav sladki, lepo se mešajo.

Ampak sem precej prepričan da to ni največ kar se da za ta denar dobit.

Če staneta omenjena produkta 38€ / 2.2kg = 17 € / kg

Pol pa računaj da Natan Hojič nekaj pobere, da firma THE nekaj pobere (ker je kar precej poznana, ima reklame povsod itd.).
Potem pa še dodaj nekaj popusta ker jaz govorim o 5kg ali večjih kantah in si na 12€/kg.
Glede na to da tukaj praktično ni vmesne trgovine (nobenega midle man-a) sem prepričan da mora biti kvaliteta primerljiva.

Točen odgovor bom pa lahko podal čez cca 10 dni. Ampak glede na odzive na bodybuilding.com je roba 1A.

Okus naj bi bil dober, vendar ni med ekstremno močnimi (meni je tako tudi najbolj ušeč). Mešal naj bi se tudi okej.

Naročil bi čez cca 3 dni, tako da se javite ;)

Ramon dekers ::

Natan = the nutrition in normalno da nekaj pobere. In človek je vedno dostopen za normalne ljudi karkoli ga boš vprašal od njegovih izdelkov ti bo vse do potankosti razložil, in to mi je všeč.

Res pa je da so v zda zadeve cenejše.

Moraš vedeti da ima tudi Natan popust ogromen količinski popust...Kjer pač zadeve jemlje torej Belgije. Ok so stroški s prevozom in podjetjem ki mu dobavlja. Sva se pa ravno zadnjič pogovarjal kako in kdo mu preverja izdelke da ni notri recimo mleko v prahu...In mi je človek na široko vse razložil, v končni fazi bi lahko whey dobil tudi robo iz Kitajske oz nek cheap nadomestek wheya.

Poglej še koliko stane optimum n. v uk navaden whey, da lahko potem res primerjamo cene. Če je za recimo 10 € cenejši kot v Sloveniji, potem so izdelki v uk cenejši oz vsaj ta prehran, v nasprotnem pa ne.

Zgodovina sprememb…

Fuks ::

Ramon dekers ::

Fuks je izjavil:

http://www.bulkpowders.co.uk/page.php?x...



poglej si koliko stanejo znamke kot je npr optimumum nutrition - whey, pa primerjaj s cenami v sloveniji.

Na podlagi tega se odloči ali boš šel v to ali ne. Ne jemlji pa mačka v žaklju.

Zgodovina sprememb…

Fuks ::

A lahko prosim prebereš link in potem komentiraš?

Ne gre se zato, da bi bil whey v UK cenejši. Cena je nižja zaradi ... ah piše vse na linku ne bom šeenkrat pisal.

thramos ::

Ej, na dolgo in široko mu je vse razložil preprodajalec wheya ...

MeGreat ::

marže pri trgovcih so itak vsaj 30% pa tja do 50% čisto normalna stvar. in če naročiš whey brez super-duper znamke ja bo cenejši saj ni druge, mogoče bo še boljša kvaliteta ker se manj vloži v oglaševanje

Poglejte si malo oglase za optimum nutrition ali kaj podobnega v usa, vsak oglas stane par milijonov dolarjev.. kdo to plača??
Sirotka je pa itak stranski produkt v mlečni industriji, in je cena nekoncentrirane sirotke res smešno nizka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

pingo76 ::

Fantje ne se obremenjevat preveč. Whey indistrija je en tak poc da glava peče. Vsi gledajo kje bi prišparali da zaslužijo več. No ja ne vsi. Nekaj slo trgovcev obvlada posel in ponuja zelo spodobno kakovost za sprejemljiv denar. Dejstvo. Sam in nekaj prijatelev pa že dobro leto koristimo "šrot" iz myprotein.com/uk.
Vsi smo po letih priznanih znamk povsem navdušeni nad kakovostjo robe iz MP. Jemljemo vedno eno in isto par artiklov in to je to. Verjamem, da je ogromno tudi navlake tam gor. Whey je... dober. Nimam nič boljših ali slabših rezultatov zaradi njega. Težko bi rekel da je odličen, morda pa je?! Vem pa, da opravlja svoje delo in to še poceni. Sem velik pristaš neutral okusa (nearomatiziranega wheya). Z leti ti gredo tej cukrasti wheyi krepko čez nos.

Povprečen "wanna-be-fit" prekladalec uteži v fitnessu itak rabi le:
- Urejeno klasično prehrano 80% uspeha
- Kvaliteten trening (obrnite se na osebne trenerje in ne delajte tistih random BB programov za folk na steroidih) 20%
- Whey in kak kreatin (creapure je super - nemški čisti monohidrat) (spada k tisim 80% od prehrane)
Sam trenutno furam še L-carnitin v prahu ki mi poveča energijo na treningu zaradi manjšega kcal deficita. Pa kvaliteten zeleni čaj da se poleg izločenih skritih soli iz dnevnega menija rešim še dodatne retencije vode ki me pesti že po naravi.

Pa še nasvet za tiste ki so leta v fitnessu pa so veno isti. Tisti ki ne dela nog (celega spodnjega teles, neglede na to kaj misli da rabi ali ne) je milorečeno mona (razen extremnih izjem - to že veste kateri ste)!

Blinder ::

urejena klasična prehrana 20%
kvaliteten trening 10% - amaterji dosežejo željene rezultate tudi brez načrta
whey 70% - brez beljakovin so rezultati slabi. Bolj se napreduje 3 mesce v fitnesu z beljakovinami kot 6 mescov brez. Cenovno pride tamtam s tem da v 6 mescih se duplo mučiš.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ramon dekers ::

no pri meni se kvaliteta pozna, še posebno na wc-ju in želodčnih težavah.

MeGreat ::

hehe tebe so trgovci kar dobro prepričali..
whey je malenkost pač nadomestek hrane na hitro popiješ kakšno sadje zraven pa je ok obrok.

pingo76 ::

Blinder je izjavil:

urejena klasična prehrana 20%
kvaliteten trening 10% - amaterji dosežejo željene rezultate tudi brez načrta
whey 70% - brez beljakovin so rezultati slabi. Bolj se napreduje 3 mesce v fitnesu z beljakovinami kot 6 mescov brez. Cenovno pride tamtam s tem da v 6 mescih se duplo mučiš.


Dobro so ti sprali možgane.
Whey je le dodatek k urejeni prehrani, da stisneš dovolj B vase. Če rad ješ toliko hrane ga načeloma sploh ne potrebuješ. Se ti da packat piščanca 2x na dan?
To da si povsem zgrešil proporcije bi kazalo na efekt začetnika v fitnessu. Kaj kmalu to pade v vodo. Vse skupaj se razume če jemljemo povprčnega prebivalca planeta ne tistih nekaj srečnežev.

pingo76 ::

Ramon dekers je izjavil:

no pri meni se kvaliteta pozna, še posebno na wc-ju in želodčnih težavah.

Verjetno gre tu pripisati vse dodatne sestavine poleg wheya če je le ta kvaliteten. Vsak 10 je že vsaj rahlo alergičen na laktozo pol pa krivi vse drugo.

Ramon dekers ::

nevem komu ali čemu gre tu pripisati razlog za to, ampak to se je dogajalo predvsem pri malo slabših proteinih, tako da se ne grem več to z parimi €, ampak vzamem rajši kvaliteteto. Itak jih imam 2,5 meseca.
Recimo pri the wheyu, optimumu, weiderju nimam problema, imel sem jih pa pri iso whey od biotecha od trgovine maxximum.

Blinder ::

pingo76 je izjavil:

Blinder je izjavil:

urejena klasična prehrana 20%
kvaliteten trening 10% - amaterji dosežejo željene rezultate tudi brez načrta
whey 70% - brez beljakovin so rezultati slabi. Bolj se napreduje 3 mesce v fitnesu z beljakovinami kot 6 mescov brez. Cenovno pride tamtam s tem da v 6 mescih se duplo mučiš.


Dobro so ti sprali možgane.
Whey je le dodatek k urejeni prehrani, da stisneš dovolj B vase. Če rad ješ toliko hrane ga načeloma sploh ne potrebuješ. Se ti da packat piščanca 2x na dan?
To da si povsem zgrešil proporcije bi kazalo na efekt začetnika v fitnessu. Kaj kmalu to pade v vodo. Vse skupaj se razume če jemljemo povprčnega prebivalca planeta ne tistih nekaj srečnežev.


Jaz sem hodil kake 8 mescov v fitnes, 3x na teden, jedel sem pusto skuto ker je cenejša kot te beljakovine. Pa efekt je bil bolj bogi, dvomim da sem navidez pridobil mišice. Sama sila v mišicah se je zelo povečala ja, sam izgled se ni bistveno izboljšal. Zato jaz bi svetoval ljudem da naj jéjo te beljakovine, z njimi bi moralo dosti hitreje napredovat. Mišice rabijo hrano-beljakovine za rasti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

pingo76 ::

Sigurno, slabše pridelan izdelek (proces) in kakovost surovin ne da kvalitetnega izdelka. Znana slo trgovina že leta fura smet od bejakovinskega praška ki ima baje visok % beljakovin biološka vrednost le teh pa na nivoju indijskega oreščka. Vetrovi po takem prašku so nekako za pričakovati. Predvsem tistim ki imajo veliko laktoze so "bojni vetrčki" zelo pogosti. Razlogov je še več dejstvo pa je da je laktoza eden najbolj slabo/težko prebavljivih sladkorjev. Verjetno oseba ki spije literček mleka kar tako na šus ima tudi posledično iste težave. Veliko jih uprqablja pocani vir beljakovin in v praške fila tudi do 90% kolagen.
Collagen @ Wikipedia
Žnj od kakovosti beljakovin. Matematično že zgleda fajn, efekt pa katastrofa.

Blinder je izjavil:

pingo76 je izjavil:

Blinder je izjavil:

urejena klasična prehrana 20%
kvaliteten trening 10% - amaterji dosežejo željene rezultate tudi brez načrta
whey 70% - brez beljakovin so rezultati slabi. Bolj se napreduje 3 mesce v fitnesu z beljakovinami kot 6 mescov brez. Cenovno pride tamtam s tem da v 6 mescih se duplo mučiš.


Dobro so ti sprali možgane.
Whey je le dodatek k urejeni prehrani, da stisneš dovolj B vase. Če rad ješ toliko hrane ga načeloma sploh ne potrebuješ. Se ti da packat piščanca 2x na dan?
To da si povsem zgrešil proporcije bi kazalo na efekt začetnika v fitnessu. Kaj kmalu to pade v vodo. Vse skupaj se razume če jemljemo povprčnega prebivalca planeta ne tistih nekaj srečnežev.


Jaz sem hodil kake 8 mescov v fitnes, 3x na teden, jedel sem pusto skuto ker je cenejša kot te beljakovine. Pa efekt je bil bolj bogi, dvomim da sem navidez pridobil mišice. Sama sila v mišicah se je zelo povečala ja, sam izgled se ni bistveno izboljšal. Zato jaz bi svetoval ljudem da naj jéjo te beljakovine, z njimi bi moralo dosti hitreje napredovat. Mišice rabijo hrano-beljakovine za rasti.


Kazein ki je predominanten v skuti nima ravno aminikoslinskega spektra ki si fitneser želi. Je že fajn ampak količine večje od 100-150g na obrok (iz tega vira) niso ravno smiselne. KAke 2 jajci zraven pa je že druga pesem!

80% ljudi ki ne napreduje v fitnessu enostavno ne poje dovlj oz. poje povsem neprimerne stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

MeGreat ::

pingo katera slo trgovina ima tak whey? lahko na zs?

Blinder ::

pa sej js sm napredoval bogo ker sm jedu tiste neprimerne beljakovine pa še tistih sm jih premalo pojedu.
Jaz bi rabil tudi naročil beljakovine s tujine.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kixs ::

Ko se govorite o napredovanju... misice potrebujejo beljakovine, vendar enako pomembno potrebujejo tudi OH. Ce mocno treniras, potem brez dosti OH, ne bo nic. Glede na trening potem dolocis tudi razmerje med B in OH.

Potem je tudi odvisno kaj si clovek predstavlja pod "napredovanjem". A so to vecje misice ali vecja definicija le-teh (torej manj mascobe). Problem pri tem je, da ne mores naenkrat delat na velikosti in definiciji.

PS:
Pa sej to verjetno ze vsi veste ;)

PSS:
Uporabljam pa tega Natural 100% Whey Gold Standard

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Fuks ::

Ko si ravno omenil. Koliko časa pa že uporabljaš ta whey? In koliko ti je že presedel okus wheya brez okusa? Oziroma a s čim mešaš da omiliš tisti aftertaste?

pingo76 ::

Fuks je izjavil:

Ko si ravno omenil. Koliko časa pa že uporabljaš ta whey? In koliko ti je že presedel okus wheya brez okusa? Oziroma a s čim mešaš da omiliš tisti aftertaste?


Mislim da sem do zdaj pogoltnil ene 40kg brez okusa. Vmes tudi kakšnega z okusom ko so bile kake akcije pri nas ko so jih dobesedno metali v hrbet napol zastonj. S čim mešam? Z vodo. Prve dvakrat je bolj levi okus pol pa se navadiš in ti ni mar. Če ti je to hudobno potem niti ne poskusi creatin ethyl ester v prahu ker te bo zvilo. Res divji okus... treba pa se je zavedat da pač ne greš na pizzo in to žuliš z namenom.
Vsem ki jih ne moti retencija vode naj raje sežejo po monohidratu. Okusa skoraj ni. Tablete pa so metanja denarja skozi okno. Prah all the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

pingo76 ::

No pa da ne bom izpadel zdej neki veliki guru. Jaz samo vzdržujem eno spodobno formo. Velike mišice niso zame. Z mojim emšo pa sem se podal v to vsaj 10 let prepozno. :) Fizična moč in pripravljenost pa pride dnevno zelo prav. Ker sem zaj... vse spo spisku prvih par mesecev sem se potem dodbra načital. Na internetu je ene 80% takih smeti na kaj je prav in kaj ne tako da porabiš kar nekaj časa da izluščiš ven tisto res bistveno.

Na grobo je glavni faktor je res kvalitetna preharana ne samo dodatki. Izbor, vir in priprava živil je zelo pomembna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Fuks ::

Kako se pa okus primerja s čistimi BCAA? K te jest kar na žlico pa v usta, pa mi ni nikol problem.

Na grobo je glavni faktor je res kvalitetna preharana ne samo dodatki. Izbor, vir in priprava živil je zelo pomembna.

Sicer popolnoma drži. Glavni razlog da vsi govorijo o dodatkih je itak zato ker je tema o nakupu dodatkov ;)

pingo76 ::

BCAA so bolj divji proti CEE. Če ti je BCAA no problem pol si pravi moški in ti ne bo hudega. ;)

Citat:
Sicer popolnoma drži. Glavni razlog da vsi govorijo o dodatkih je itak zato ker je tema o nakupu dodatkov ;)

Že res ampak vmes se je najdu nekdo ki verjame da če bo pogoltnu 2 kante proteinov na mesec in preložil 2 uteži tu pa tam je to to. (Ne želim bit nesramen ampak na grobo je bilo to to).

LeQuack ::

Pa sej če se greš za nek izgled so prevelike mišice ravno nasprotje tega. Do neke mere je še za pogledat, ampak je dosti bolj iti v definicijo in povečanje moči, spet do neke mere. Dosti jih vzame krajšo pot s steroidi, seveda da ne bo pomote v vsakem primeru moraš zelo delati na tem.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

igor0203 ::

pingo76 je izjavil:

Znana slo trgovina že leta fura smet od bejakovinskega praška ki ima baje visok % beljakovin biološka vrednost le teh pa na nivoju indijskega oreščka.


Lahko na ZS kater whey je to?

pingo76 ::

Point je še vedno, da je v Sloveniji še vedno kar drago vse skupaj če upoštevamo povprečni življenski standard. Ali bolje rečeno se da iz tujine dobit marsikaj bistveno ceneje. Eno kanto kreatina verjetno boš kupil kar v lokalni štacuni za več roba pa kar na splet ali splet v tujini.

LeQuack ::

Tudi fitnesi so pri nas ekstremno dragi, sploh napram recimo ZDA, so lahko tudi 2x do 3x dražji, odvisno od lokacije, seveda ob našem standardu. Potem pa če upoštevaš še, da so ti fitnesi bolj mali, naprave ponavadi med cenejšimi in slabo vzdrževane ter ne ponujajo 24/7 odpiralni časov, je taka storitev še toliko manj vredna. Ampak tako pač je stanje, sej pri drugih stvareh ni kaj dosti bolje, dokler pa bodo fitnesi pokali po šivih se lastnikom ni bati za nove Q7 in X6.
Quack !

kixs ::

Odvisno od cilja. Za nek normalen dosezek je cisto dovolj delat doma s prostimi utezmi. Se najvecja ovira je navadno motivacija in ne denar ali kaj drugega.

Blinder ::

je kdo z kopra da naročimo skupaj in delimo stroške poštnine?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KATERE PROTEINE (WHEY)

Oddelek: Loža
4818806 (7383) ramiz?!
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925405 (21809) kakob
»

Proteini.si mnenje

Oddelek: Šport
2911861 (7426) Steinkauz
»

Skuta namesto proteinov

Oddelek: Šport
279010 (8066) Looooooka
»

MAMMUT proteini

Oddelek: Loža
318803 (8036) alexa-lol

Več podobnih tem