» »

Vtaknem USB --> PC se obesi

Vtaknem USB --> PC se obesi

robobobo ::

Ima kdo kakšen nasvet za odpravo težave?

Najprej sem imel težave z zaznavanjam USB-ja. Sem ga dal not in ga ni zaznalo (win7), sem formatiral pc, ni pomagalo, zdaj sem dal gor XP-je in še vedno ne zazna, tokrat se obesi ko dam not USB.

Naložil sem vse možne najnovejše driverje, tudi bios sem posodobil. Le spletna kamera, ki je na USB kdaj prime, vendar ne vedno. USB ključ pa nikakor. Na enem izmed sprednjih USB vhodov pa nastane črn ekran.

Kak nasvet?

Hvala, LP

popster ::

zjeban usb vtikač, uporabi razdelilec

robobobo ::

ni malo sumljivo da ne dela nobeden? 6x zadaj in 2x spredaj in vse mrtvo

pa če vtaknem kamero, ki je na usb jo zazna, usb ključa ali pa usb za wireless pa ne....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robobobo ()

fosil ::

Probaj kakšen live cd, če tam dela v redu ali ne.
Tako boš vedel ali gre za strojno ali programsko napako.
Tako je!

robobobo ::

live cd? ne razumem? kaj ima to veze z usb? oz ne razumem kaj imaš v mislih za live cd

DeeCoy ::

hojnikb ::

Fuč usb kontroler.Nabav si eno kartico na pci/pci-e u usbji pa bo.
#brezpodpisa

robobobo ::

Ravno pobiram Live cd..... glede na to, da sem že 3x formatiral (win 7 32bit, 64 bit, xp,) se sploh splača tudi to probat s tem cd-jem?

Mogoče kdo ve kolko stane popravilo tega? Ali res bolše ta kartica kot pravi HOJNIKB, pa eventualno še razdelilec?

robobobo ::

....pa še vedno me bega to, da spletna kamera dela :S

robobobo ::

 DEVICE MANAGER

DEVICE MANAGER

tukaj je izpis,....je to vse pravilno???

Brane2 ::

Mašina se ti sumljivo obnaša.

Probaj, kot je rečeno LiveCD, da vidiš, če ti USB dela na kakem Linuxu.

Lahko bi tudi pogledal, da nimaš kje kakih napihnjenih kondijev v napajalniku ali na plati

Tudi kak test pomnilnika z memtest86+ ne bi bil odveč...
On the journey of life, I chose the psycho path.

floyd1 ::

Katera osnovna plošča je v računalniku?

Ene starejše plate so v XP-jih imele probleme z USB miškami (miš je delala, druge naprave na USB pa ne). Sam sem imel 2 taki plati. Ko sem miš preko vmesnika priklopil namesto na USB na PS2, sem lahko dal na USB karkoli, pa je delalo. Prej pa so bili problemi s prepoznavanjem oz. je računalnik izpisal "USB device not recognized". Res pa je, da sem v control panelu imel potem pri USB-ju rumene klicaje, kar pri tebi ni videti.

robobobo ::

miška je trenutno na ps2.

Pobral sem live cd win xp,...bo vredu? al raje linux?

napihnjenih kondenzatorjev tudi ne vidim.....

prej ko sem imel win 7 usb-ja samo ni prepoznal, zdaj pa se obesi ko ga vstavim not.

plata je ASRock K8Upgrade-760GX

hojnikb ::

Probaj kak Ubuntu zagnat, pa tam probaj usbje.
Če ne, pa nabavi pci kartico.
#brezpodpisa

robobobo ::

Namestil sem Ubuntu..... sedaj USB zazna!!

Vendar.... zadaj (6x USB) rabi cca 1 minuto da ga zazna in odpre (sprobal na dveh, predvidevam, da je na ostalih enako, ker po par sekundah ni nobenega odziva) spredaj (2x USB) pa na enem odpre takoj, normalno na drugem pa še vedno pride črn zaslon kakor prej.

Predlogi?

69charger ::

Plata oz. samo USB kontroler na plati...kupi PCI USB kartico kot je bilo že predlagano.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

robobobo ::

Kaj USB kontroler na plati je programska al strojna zadeva? Je predrago popravilo? Ali zakaj predlagate PCI USB kartico?
Torej ni rešitve brez € :)
bo treba neki nabavit...?

floyd1 ::

Hmmm, se mi je kar zdelo. AsRock in SiS chipset. Pri punci v službi se ji nekajkrat na mesec zgodi, da ji vstavljen USB ključ zresetira računalnik. Ne spomnim se točno, katera plata je, mogoče celo enaka, definitivno pa Asrock s SiS chipsetom. Je pa AMD sempron notri, podnožja se ne spomnim. Rešitve nisem našel, pa sem takrat veliko stvari (nasvetov) z neta sprobal. Pogooglaj malo, nisi edini s tem problemom. Res pa je bilo to že dooooolgo nazaj, mogoče je tačas že kdo kaj novega pogruntal.

Ne bit jezen, a moj predlog je - zamenjaj plato. Ona tega skoraj več ne rabi (vse ji pošljejo po mailu, so se pač tako zmenili) in ni problemov, poleg tega ji (večino časa) USB dela. Printer na USB pa ji itak dela brez problemov. Samo ključek je problematičen.

Glede kondenzatorja - pri punci gre za 2 identična računalnika in oba z enako napako. In sta začela zafrkavati kmalu po nakupu. Žal nikoli ni bilo časa (in volje) stvar reklamirat (sta non-stop v uporabi). Malo dvomim, da je kondenzator.

Še to - jaz sem bil za tistim računalnikom res velikokrat in besno vlačil 3 različne ključke noter in ven pa se mi to NIKOLI ni zgodilo. Napaka torej ni ravno ful pogosta.

robobobo ::

Ta računalnik je pri hiši že nekaj časa in sedaj tukaj kot edina "kišta" poleg prenosnikov, tako, da ni nepogrešljiv, ni pa tako slab, da bi bil za v penzijo :)

Se ga še vedno rabi, večino pa za internet in delo z dokumenti, tako da je USB kar zaželen, brez tega zgubi kar dosti na njegovi uporabnosti.

Ker pa ni nepogrešljiv, nočem vlagat ne vem kakih denarcev za ga usposobit oz popravit. Tako da, če bi PCI USB pomagalo mislim, da je razmeroma ugodna varjanta, za ga spravit nazaj v njegovo funkcijo.

Čeprav še vedno ne razumem zakaj usb ne dela kamera pa ja, zakaj na ubuntu ja na win xp pa ne???

floyd1 ::

Če bi našel med oglasi eno boljšo (rabljeno) plato za ta procesor in rame, ki jih že imaš, bi bil strošek najverjetneje primerljiv z nakupom USB kontrolerja. Te stvari več niso veliko vredne. Seveda pa je lahko druga rabljena plošča spet vir novih težav...
Če boš kupoval USB kontroler pa ga vsekakor kupi tako, a ga boš lahko vrnil (spletna trgovina?) v primeru, da ti tudi s tem ne bi dobro delovalo.

robobobo ::

Kaka pa je razlika v ceni med PCI USB kartico in USB kontrolerjem? Kartice sem vidu neki na netu, da so 15-20€?

floyd1 ::

Ni je, ena in ista stvar.

solatko ::

Težko boš našel koga, ki ti bo menjal kontroler, glede na starost, ti predlagam, da menjaš sistem, saj za dobrih 200€ dobiš že spodobne komponente. Menjaš plato, procesor in rame in imaš praktično novo mašino, za sorazmerno malo denarja. Glede na to, da ti je šel kontroler, bo sedaj krepavalo še drugo, tako da bo to postala vreča brez dna.
Naprimer tole pri Funtech:
1. Procesor Intel Pentium G620 2.6GHz 1155 BOX 61,94 EUR

2. Matična plošča GIGABYTE GA-H61M-D2-B3, LGA1155,ATX, H61 59,88 EUR

3. RAM INTEGRAL 4GB DDR3 1333 CL9 21,06 EUR

Skupna vrednost naročila: 142,88 EUR

Imaš integrirano odlično grafiko, če pa ti je premalo, dodaš še to in je.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

robobobo ::

Potem pa al bo Pc brez delujočega USB-ja, ali pa PCI USB kartica. Ko bo začelo crkovat pa nekoč mogoče nova mašina :)

robobobo ::

Še neki.... ko gledam te PCI --> USB kartice piše da imajo chipset ...pač neki,.....

...morem to bit kaj pozoren, da paše na mojo matično al to nima veze? Važno, da ima moja matična PCI režo in da kupim bilokatero kartico na PCI?

Da se ne zajebem še s tem :)

amigo_no1 ::

Če nastaviš v biosu za usb v1.1 (namesto v2.0) je enako ?
Si že pogledal še imaš zadnjo verzijo biosa ? Je bios na default nastavitvah ?
Je s usb kablovjem (na matični) vse v redu ?
V live linux potem dela ali ne ?

usb kontroler:
http://www.mimovrste.com/artikel/245001...
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Zgodovina sprememb…

robobobo ::

Bios sem posodobil in imam najnovejšega možnega.

Probal sem v Ubuntu in tam dela.

To nastavit na 1.1 pa nisem probal,....niti se ne spomnim, da bi kje to vidu v biosu, ker sem tudi tam že marsikaj gledal.

robobobo ::

ŠE NEKAJ NOVOSTI.... :)

Sedaj sem v BIOS-u nastavil USB 2.0 support na DISABLE in mi USB ključek zazna normalno tudi v XP-jih.

Edino napiše na vseh USP priključkih, bilo kamor ga vtaknem, "this device can perform faster..."

Ima sedaj kdo kakšno idejo, kako usposobit tudi USB 2.0?

villi ::

Naloži si Xp s S SP2 oz SP3 saj v starejših verzijah USB2.0 ni podprt.L.p.

hojnikb ::

^^ Je že napisu da je meu Win7, tak da to ni problem.

Če ti dela usb 1.1, usb 2.0 pa ne, je mogoč EHCI del kontrolerja fuč.
Nabav si tisto PCI kartico pa ne kompliciraj.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423492 (2514) Karen
»

PC se po par sekundah starta nepričakovano ugasne

Oddelek: Strojna oprema
422953 (2215) suhi
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143017 (1487) RutS
»

Težava...krvavo potrebujem pomoč

Oddelek: Programska oprema
183040 (2834) Duhec
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292331 (1797) itsmeanthony

Več podobnih tem