» »

Mybook zunanji trdi disk

Mybook zunanji trdi disk

marjan_h ::

Mam problem z zunanjim trdim diskom oziroma z usb 2.0. Ne vem kaj je narobe vendar prenos podatkov je tako počasen. Recimo 2.5gb veliko datoteko bi mi naložilo na mybooka v 80min. Posodobil sem gonilnike, nastavil sem na optimalni prenos podatkov, restartu računalnik že 3x zarad spremembe nastavitev. Pa še zmer mi počas prenaša! To je ne vem kaj.

Hvala za odgovore.

sandi125 ::

kak format diska maš? NTFS ali FAT?

marjan_h ::

NTFS. Na FAT sploh ne morem spremenit, tudi če bi hotel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marjan_h ()

marjan_h ::

Prilagam še screenshot, ko sem testiral s programom. 0,4mb/s?! Moral bi pa biti 30mb/s. To je nemogoče. A mislite da je kaj z trdim diskom narobe? Ali pa je kabel?
 screenshot

screenshot

moti ::

Poskusi vklopiti v USB na zadnji strani računalnika, pa uporabi originalen kabel. Pri meni je učinkovalo 100%.

Opkow ::

Preveri, ce ti sploh dela v USB 2.0 standardu, da nimas le USB 1.0 ali 1.1.

marjan_h ::

Dela v USB 2.0 standardu, računalnik je bil kupljen leta 2007. Sem priklopil zadaj pa je enaka hitrost. Mam 4 usb izhode na PC-ju, pr vseh je enaka hitrost. Kabel je originalen, na njemu piše for high speed usb 2.0.
Še neki pomembnega: Ko priklopim my booka, mi napiše da ta naprava lahko deluje hitreje če ga priklopim na high speed usb vrata. Jaz več nič ne razumem. A bi rabu kakšne driverje ali karkol.

steev ::

Se pravi ti dela v USB 1.1. Ti kaki original driverji za chipset ali kaj podobnega falijo?
:|

marjan_h ::

Ne ubistvu mi ne. Sem zagnal CD za chipset driverje. Sem gor našel driverje za usb 2.0. Pa jih probam inštalirat pa mi napiše da ni potrebno ker imam SP2 in imam že vse potrebno za delovanje tega.

A bi rabu kakšne druge driverje? Ali pa novejše za chipset? Ker jaz res ne vem več kaj naj še naredim.

sandi125 ::

ti kar probaj naložit driverje za usb 2.0

ali pa najnovejše driverje za matično

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandi125 ()

marjan_h ::

Ne morem jih naložit, ker me zmer opozori da jih ni potrebno, to mi napiše v beležki. A je mogoče kakšna možnost da jih ročno naložim. Ali pa da mi kdo da kakšen link, za high speed usb.

zile ::

Posodobi bios za ploščo. V biosu nastavi hispeed usb na enabled. Inštaliraj sp3 za Wix Xp. Probaj zunanji disk pri prijatelju.

energetik ::

Najprej napiši katero plato imaš. Sicer pa pojdi na stran proizvajalca, potegni dol najnovejše driverje za plato in jih inštaliraj. Opozorila pa skenslaj.

slowie ::

Rekel bi, da je to pokazatelj, če je z USB gonilniki vse okej (glej oranžen okvirček):



V Device managerju mora biti viden USB2 enhannced kontroler.
Če ni, potem ni pravih gonilnikov, in najlažje je naložiti SP3, ja.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

solatko ::

Gonilniki za USB so v WXP-SP1, SP2 in SP3 sestavni del OS, zato ne moreš dati gor drugih. Včasih pomaga, da v device maneger-ju odstraniš vse gonilnike za USB, potem daš na pregled nove strojne opreme in ti sistem sam naloži nove, mašino moraš resetirat in ko se zažene dela ali pač ne. Jaz sem šel na visto, ravno zaradi gonilnikov za USB, saj mi vsako drugo napravo ni hotelo zagnat. Rešitev teh problemov je tudi PCI USB kartica, katera dela s svojimi gonilniki.

slowie ::

@solatko: kot zanimivost: meni se je zgodilo, da sem naložil SP2, pa se gonilniki za USB niso dobro naložili... ("device can perform faster bla bla bla"). Po naloženih SP3 je pa vse OK.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

solatko ::

slowie - ko daš na preveri novo strojno opremo, ti bo naknadno dal gor gonilnike, razen pri kakšni travniški nlite varjanti xp-jev, kjer je model preveč oklestu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292345 (1811) itsmeanthony
»

Problem: USB kljuc mi resetira PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
131531 (1298) rozica
»

usb 2.0 namestitev

Oddelek: Strojna oprema
111497 (1336) UNIVERZUM
»

USB 1.1, USB 2.0 in Firewire

Oddelek: Strojna oprema
91372 (1233) Xplicit
»

USB 2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
141734 (1412) CaqKa

Več podobnih tem