» »

Diski se nezadržno cenijo

1
2
»

Dr_M ::

Hm, pol je res mozno, da ima 3 platerja.
Skoda, da prodajajo vec razlicnih modelov pod isto oznako (mimogrede WD dela enako).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

Dr_M:
Hm, pol je res mozno, da ima 3 platerja.

Ah, odpret pol ne rabim ? ;)

(hmm, če bi tule skoz lagal, bi razumel to skepso, ampak tak zakaj mi noben nikoli nič ne verjame, mi ni jasno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

Malo sem preveli na netu za podatke o tem disku in sm naletel na tole foro z tezo.
Ni mi jasno, zakaj bi sli delat 2 verziji enakega diska, ce ze imajo od samega zacetka 640GB diskov 334GB na plosco.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

Mogoče model s tremi ploščami ima poškodbo, ki preprečuje uporabo s polno kapaciteto, je pa še vedno dovolj za 640 GB ? (ima pa 32 MB cache)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

Mislm, da to ne bo drzalo, kar so tej diski tudi pocasnejsi, kar kaze na nizjo gostoto.

Edit: zdele sm najdu tvojo temo o tem disku. Verjetno bo to kar si napisu tm ja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Mr.B ::

Kvantiteta ali kvaliteta, je tu mišljena kapaciteta ali hitrost. V naslednjem letu bodo mehanski diski počasi tonili v pozabo, in jih bodo zamenjali bol kompaktni, tako da bo lahko vsak ki dela spomin delal diske, in seveda bo kakšen WD in podobni šli v pozabo, ker nekemu Samsungu ravno ne bodo mogli konkurirati, razen kapaciteti in hitrosti….

Za ljubiteljskega fotograf, ki ima doma 30" monitor in vse v "raw" formatu, na koncu pa dela izdelek v 10x15 formatu, mu lahko povem da za jumbo plakat ponavadi delajo v resoluciji 3M, in ne 14M…. , kaj šele da imaš kalibriran monitor, tako da če ti foto aparat omogoča 100M, to še ne pomeni da daš delati na papir 10x15 za 50c ,ampak kaj bolj konkretnega, ki ga pa moraš ponavadi posebej naročiti, ker drugače ne prenese količine podatkov, ki jih daš razvijati…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kixs ::

LOL... pozabljas na CENO! :|

Sicer pa zanimiva cena za 1TB WD Black. Ceprav bi osebno vseeno raje vzel Green verzijo za se 10€ ceneje (zaradi tisine).

PrimozR ::

Khm, klik! 334 GB. Sem precej ziher da lahko pogledaš za katerikoli model, pa bo pisalo 334 GB per disk. Vsaj kar sem gledal jaz (1 TB, 750, 640, 500, 320 in 160 GB modele). Odtod sklepanje, da imajo VSE na 334 GB platkah. In tudi enaka trditev v Bit-Techovem reviewju 1 TB modela.

EDIT: Razen Spinpoint S serije, ki je na 160 GB paltkah (160 in 40 GB modela).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::


V naslednjem letu bodo mehanski diski počasi tonili v pozabo,


To je bilo receno za vsaj 2 leti nazaj, ko so SSD diski postajal ugodnejsi.
It ain't gona happen yet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Okapi ::

Mehanski diski še dolgo ne bodo tonili v pozabo. Vse dokler jim bodo tako veselo rasle zmogljivosti. Bodo pa za shranjevanje podatkov že kmalu izpodrinili DVD-je, saj bodo postali cenejši.

O.

Mr.B ::

Dr_M, vedno je problem uporabnik, torej če bo imel na izbiro 2 TB disk ali pa 128 MB SSD disk nove generacije , bo izbral 2 TB disk. To je podobno kot pti grafičnih, za 50€ ter 1 GB spomina...
Seveda pa je tu priratski faktor,
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dr_M ::

Problem je predvsem cena.
Dokler ne bo 250GB SLC SSD 100€, lohk kr sanjas. (Sploh pa dvomim, da obstaja 250GB SLC disk.)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Mehanski diski še dolgo ne bodo tonili v pozabo. Vse dokler jim bodo tako veselo rasle zmogljivosti. Bodo pa za shranjevanje podatkov že kmalu izpodrinili DVD-je, saj bodo postali cenejši.

O.


So že cenejši. In VELIKO bolj praktični. Lažje stisniti win+f in vtipkati ime fajla kot pa brskati skozi 10 tortic DVDjev.

kixs ::

Dr_M, vedno je problem uporabnik, torej če bo imel na izbiro 2 TB disk ali pa 128 MB SSD disk nove generacije , bo izbral 2 TB disk. To je podobno kot pti grafičnih, za 50€ ter 1 GB spomina...
Seveda pa je tu priratski faktor,


Sploh ne vem kako lahko dajes taksne primerjave?!

Disk je disk. Pa ni pomembno kako je hiter, dokler je dovolj hiter za tvoje potrebe. Edini faktor je torej cas (nekaj sekund pri normalnem uporabniku).

Pri graficnih pa takoj opazis razliko: stekanje, manj detailov, slaba locljivost...

Torej, user experience je pri graficni cisto nekaj drugega, kot pri diskih.

Sem tako za, da mi nekdo da SSD po isti ceni kot HDD.

Ce pa gledas trenutne cene, 128GB SSD pride od $250 naprej, medtem ko za ta isti denar dobis 3TB+ prostora, ki pa ga normalen uporabnik tak-al-tak ne potrebuje. Torej je razlika v ceni za normalnega uporabnika 100x prevelika.

Wrop ::

SSD so še vedno občutno predragi. Jaz mislim, da se ne bodo masovno prodajali še vsaj 5 let. Za četrt GB dat 700€ je pa veliko preveč. Še DVDjev se ne splača več kupovati.

Pšenični ::

SSD bodo kmalu cenejši.Imajo veliko prednosti, ko bo kapaciteta 512gb bo zadeva na trgu postala iskana. No boste videli. Našim starim diskom je definitivno odklenkalo. Tako kot so se morale posloviti stare vinilne plošče, zaradi kaset, potem le-te so odpadle zaradi CD jev, ki so naredili konec ali ga še bodo zaradi glasbe na spletu.

Dr_M ::

Prej ali slej se to bo zgodilo, samo ne tako hitro, kot to nekateri napovedujete.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Mislim, da noben pameten ne oporeka, da enkrat bo drugace... trenutno, pa tudi drugo leto in se kaksno poleg, pa bo tako. Za sistemski disk je mozno, da si ze drugo leto kaj nabavim. Ker SSD je res raketa, vendar za masovni storage, pa ni racunice.

WarpedGone ::

Mamo pač različne modele kristalnih kugl. Ne kažejo vse do pike enako.
Če pa zanemariš časovno dimenzijo, pa kažejo isto: tak ali drugačen NVRAM.
Zbogom in hvala za vse ribe

kixs ::

O SSD-jih sem "sanjal" ze kaksnih 15 let nazaj. Sicer sem se takrat moral zadostiti z Ramdiskom, ampak je bilo rama tako malo in tudi precej drag... tako da se kar cakam na nekaj konkretnega in ne prevec dragega ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

PrimozR ::

Še vedno bi spodoben SSD z velikostjo max 64 GB. Za OS je to namreč čez glavo, tako pa je popolnoma ločen od podatkov in diskovja sploh ni treba particionirati (tako kot imam sedaj).

axee ::

Kako pa je z zanesljivostjo? Ker mam raje da mi crkne grafa za 500€ (karikiram) kot kakšen od diskov. Je zanesljivost garantirano večja kot pri mehanskih diskih?

WarpedGone ::

Če jih misliš metat po tleh potem je zaneslivost SSDjev za par velikostnih razredov pred mehanskimi diski. Če pa ga maš samo v kišti potem pa odvisno od tvojih srečnih zvezd. Tut SSD ti lahko crkne, tko kot lahko crkne palčka RAMa. Plus je, da se da SSD narest tko, da crkjot enga čipa le zmanjša kapaciteto, ne zgubiš vsega na njem v eni potezi.
Zbogom in hvala za vse ribe

kixs ::

Lahko izgubis vse v trenutku, ce crkne kontroler na SSD-ju. Sicer pa je vedno in povsod zelo pametno imet backup pomembnih podatkov.

Pesimist ::

1.5TB sagate za 139€ na mimovrste. Je kje ceneje?
Uporabljal bi ga za shranjevanje samo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kixs ::

Ceneje - KLIK :P

Mr.B ::

Glede na krizo proizvajalcev spominskih čipov se lahko marsikaj zgodi bistveno hitreje, da se preusmeri proizvodnja drugam...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

space_monkey ::

Na Amazonu 1.5TB Barracuda samo 129.96 U.S. dollars = 93.4023286 Euros!
Pri nas pa hočejo zanj 50 eurov več.

Sestavlja ga pa šest plošč po 250GB, na perpendikularni tehnologiji, ekološko prijazno in hitro delovanje.

kixs ::

Na Amazonu 1.5TB Barracuda samo 129.96 U.S. dollars = 93.4023286 Euros!
Pri nas pa hočejo zanj 50 eurov več.

Sestavlja ga pa šest plošč po 250GB, na perpendikularni tehnologiji, ekološko prijazno in hitro delovanje.


Ma kje si to pobral!?

Ima 4 plate po 375GB na eno!

kixs ::

Glede na krizo proizvajalcev spominskih čipov se lahko marsikaj zgodi bistveno hitreje, da se preusmeri proizvodnja drugam...


Karkoli se bo ze spremenilo, prodaja se bo povecala, ko bodo cene postale cloveske. Zaenkrat pa vsi vec ali manj racunalo na enterprise market. 500GB SSD za okoli $2.000 8-O

lp

PrimozR ::

Na Amazonu 1.5TB Barracuda samo 129.96 U.S. dollars = 93.4023286 Euros!
Pri nas pa hočejo zanj 50 eurov več.

Sestavlja ga pa šest plošč po 250GB, na perpendikularni tehnologiji, ekološko prijazno in hitro delovanje.


6 plošč v 3,5 ohišje ne boš zbasal nikoli. Samsungove 334 GB platke so debelejše od 250 GB in zato praktično ni šans da spraviš v disk 4 take. Kako je uspelo seagate-u pa blage.

Zheegec ::

Glede na krizo proizvajalcev spominskih čipov se lahko marsikaj zgodi bistveno hitreje, da se preusmeri proizvodnja drugam...


Karkoli se bo ze spremenilo, prodaja se bo povecala, ko bodo cene postale cloveske. Zaenkrat pa vsi vec ali manj racunalo na enterprise market. 500GB SSD za okoli $2.000 8-O

lp

V primerjavi s tremi leti nazaj je $2000 za 500GB neverjetno poceni :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

space_monkey ::

Na Amazonu 1.5TB Barracuda samo 129.96 U.S. dollars = 93.4023286 Euros!
Pri nas pa hočejo zanj 50 eurov več.

Sestavlja ga pa šest plošč po 250GB, na perpendikularni tehnologiji, ekološko prijazno in hitro delovanje.


Ma kje si to pobral!?

Ima 4 plate po 375GB na eno!


V Mojem Mikru sem prebral opis barakude; "Disk sestavlja 6 plošč s po 250 GB kapacitete...", zgleda so se zmotil.

Na strani proizvajalca piše: Designed with up to four platters...

kixs ::

Glede na krizo proizvajalcev spominskih čipov se lahko marsikaj zgodi bistveno hitreje, da se preusmeri proizvodnja drugam...


Karkoli se bo ze spremenilo, prodaja se bo povecala, ko bodo cene postale cloveske. Zaenkrat pa vsi vec ali manj racunalo na enterprise market. 500GB SSD za okoli $2.000 8-O

lp

V primerjavi s tremi leti nazaj je $2000 za 500GB neverjetno poceni :)


Da ne bos skocil se kaksnih 20 let nazaj :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530729 (23035) markobj
»

EU se bliža koncu mobilnega gostovanja

Oddelek: Novice / Ostale najave
4712237 (8681) MrStein
»

Cene SSD-jem še naprej padajo

Oddelek: Novice / Rezultati
4614838 (11278) Relanium
»

Intel pripravlja večje in cenejše SSDje

Oddelek: Novice / Pomnilnik
183739 (2242) Jst
»

Leto 2009 še ni leto SSDjev

Oddelek: Novice / Diski
163435 (2634) Jst

Več podobnih tem