» »

naredi si sam OKROGLE KABLE

naredi si sam OKROGLE KABLE

gorenc ::

hoj! zdaj me pa zanima ali lahko navaden 80 zilni kabel za disk (oz.) za cd rom sam razrezem na trakove in izdelam okrogel kabel??

a pride do "prisluhov"? [:\] kdo je to ze naredil?

Brane2 ::

Jaz ne bi probaval, razen če imaš kabel viška....

Pri teh stvareh se računa na to, da je vsaka druga žila GND.
Ko tak kabel razrežeš, to ni več res...

gorenc ::

sem zrezal en starejsi 40 zilni kabl in ga ravno namestil na cdrom. zadeva deluje, samo kaj ko ne vem kaksne izgube lahko pricakujem

Brane2 ::

40 žilni kabel nima dodatnih GND žil. Zato kontroler na to ne računa in ne uporablja hitrih UDMA prenosov.

Ko boš pa tako razrezal 80-žilni kabel, se lahko zaplete.

Ni nujno, da boš posledice videl takoj. Pri UDMA prenosu kontroler in disk tolerirata napake pri prenosu in slabo prenesen sektor pač preneseta znova.

Če bo napak veliko, bo prenos trpel...


HeiJack ::

Najbolj se ti splača, če kabel na koncu stakneš s priključka in na kabel natakneš krčno "božirko"-vsaj tako se reče,drugače se menda reče krčna cev, ki reagira na toploto - se tako krči! Jaz sem kupu zadevo (fi je okrog 1 cm), dal okrog, segrel z vžigalnikam in stvar je kr QL!

ali3n ::

ene okrogle kable majo tudi tukaj:
redrat-store.com

Ali3n

Kriko ::

Sam sem vse kable (disketnik in ATA 100) razrezal na trake, kot je bilo prikazano v članku prav na slo-tech-u, ter jih lepo zložil. Zdaj imam ohišje precej bolj "prazno", torej zrak ima prosto pot. Vse dela brez najmanjšega problema, tako tudi pri sestri in kolegu kateri imajo enako. Zdaj imam disk ATA 133 in res ni problemov.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj narediti ko prvic prikljucis disk

Oddelek: Strojna oprema
161188 (985) mihec87
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221579 (1365) Hux
»

Disk pa kontrolerji

Oddelek: Kaj kupiti
111147 (1052) CaqKa
»

Problem s Pioneer 16x

Oddelek: Pomoč in nasveti
171315 (1088) AtaStrumf
»

Okrogli IDE kabli

Oddelek: Pomoč in nasveti
181358 (1085) bloo screen

Več podobnih tem