» »

Okrogli IDE kabli

Okrogli IDE kabli

Huey P ::

Zanima me ali je priporočljivo, oziroma varno, narediti ta postopek na 80 žilnih kablih glede na to kaj piše v trikih;
"Opisani postopek lahko varno uporabite na Floppy, IDE in SCSI kablih. Stvari postanejo zapletene pri Ultra Wide kablih in novih, 80 žilnih IDE kablih. Opisana zložitev bi verjetno povzročila presluh med žilami kabla, tako da se je raje ne lotevajte."


Prosim za pomoč in nasvet glede tega. Zanima me tudi ali ima kdo od vas narejene okrogle 80 žilne kable!!!
..::DOOM III: The Legacy::..

bastadu ::

Mislim, da nebi bilo priporočljivo to delat na 80 žilnih kablih, ker je tam vsak drugi za nekakšno ozemljitev (ali neki takega), da nebi prihajalo do presluhov signalov.... (lahko se motim)

Huey P ::

Poglej tole stran. Tu so ATA 66/100 kabli tud okrogli....

Ha, ha ... ta članek o Round UATA 66/100 Cables je tudi Sergio napisal;):D;)
..::DOOM III: The Legacy::..

Huey P ::

Torej kaj zdaj, a je varno narediti okrogle kable na UATA 66/100 kablih. Če kdo ma doma narejene naj mi pove kako jih je rezal na več delov, da ni vrezal žic!!!

Pa še eno vprašanje;

A lahko povežem en ATX napajalnik in en AT???
..::DOOM III: The Legacy::..

Binji ::

huey: lahko! To sm jst lih en cajt nazaj spraseval Sergiota. Vse je isto kot v clanku le na rele namesto 14. in 8. pina vezes 220V napetost - razlika je edino, da je AT nonstop vzgan, ATX pa se uzge samo, ce spojis ta dva pina.

Huey P ::

Kaj pa tri napajalnike. Dva AT in en ATX. Ni mi treba opisovat, le zanima me, če se da!!!
..::DOOM III: The Legacy::..

TESKAn ::

Valda da se da. Zvežeš lahko tolk napajalnikov kot češ.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

XtX ::

x

||_^_|| ::

sanamabič...

a pol se 100% ne pojavljajo nobene napake niti ni razlike v hitrosti pr 80 žilnih kablih??

Huey P ::

XtX kakšne kable pa maš (UATA 66/100)???
Nisi opazil niti najmanjše razlike (napake) med zloženimi in navadnimi UATA66/100 kabli???
S čim si rezal, da nisi prerezal žic (z žiletko)???

P.S. Ni slike...


..::DOOM III: The Legacy::..

ChiefThunder ::

Saj ATA66 in ATA100 kabli so enaki (80-žilni). ATA33 so pa 40-žilni.

Tjulenj ::

uf. jaz s cim taksnim ne bi poskusal. kaj ni celotna ideja za nastanek UATA66/100 kablov ravno v tem da je vsak drugi ozemljen in s tem zmanjsajo presluh? ta ideja potem propade ce jih zrezes in zlozis skupaj

Huey P ::

ChiefThunder vem, da so enaki!!!

Tole --(UATA 66/100)-- ni mišljeno kot da me zanima ali ima UATA 66 ali UATA 100. To je mišljeno kot vsi 80 žilni kabli. Saj so 66 in 100 enaki -- 80 žilni.

Pa še to;
Kaj ni pri UATA 33 kablih tudi vsaki drugi ozemljen???
..::DOOM III: The Legacy::..

ChiefThunder ::

Zakva pa ozemljen? Sej to so podatkovni kabli...

Huey P ::

Mene predvsem zanima ali ma kdo okrogle oziroma zložene UATA 66/100 kable in/ali mu dela kakšnekoli težave.




..::DOOM III: The Legacy::..

Tjulenj ::

chiefthunder: podatkovnih je 40zil... vsaka druga je ozemljena zato da ne pride do presluha. ce imas dva vzporedna vodnika in ce po obeh pretakas podatke s (pre)visoko frekvenco, lahko pride do napak. temu se najlazje in najbolj ucinkovito izognes tako, da med vodnika das ozemljitev. napake se namesto na sosednjem vodniku pretocijo kar lepo "v zemljo">:D

huey: priporacam ti da kabel oblepis z alu folijo z obeh strani, jo na enem koncu povezes na tiste pine ki so ozemljeni (buciko skozi ozemljeno zilo, da predres plasc in imas stik z vodnikom) in potem kabel samo zvijes, nic ne rezes. ali pa narezes na trakove in vsak trak posebej oblepis z necim prevodnim. morda je to pretiravanje, ampak... kaj je v nasprotnem pomenu sploh pomen 80zilnih kablov?

XtX ::

x

XtX ::

x

bloo screen ::

Mislim , da sem jih zadnjič videl v Powerplusu v MB >:D
Life is a rollercoaster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATA 133 okrogli

Oddelek: Kaj kupiti
251815 (1500) Caligula
»

spet nekaj o ID-kablih

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61238 (1135) Blisk
»

Okrogli IDE kabli

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101092 (778) krucymucy
»

zviti kabli za disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251782 (1369) AlienRex
»

rack in ATA66/100 in stari disk...

Oddelek: Strojna oprema
81085 (962) sinko999

Več podobnih tem