» »

Kaj narediti ko prvic prikljucis disk

Kaj narediti ko prvic prikljucis disk

mihec87 ::

Eto mene zanima kaj naredite ko prvic prikljucite disk.Torej ko prinesete disk iz trgovine in ga prikljucite ter zazenete racunalnik kja pol nrdite formatirate.......

Keyser Soze ::

Na obstoječe računalo...
Na novopečeno računalo...

Ne vem, ga prikopiš. In potem formatiraš. FAT32, NTFS.. Potem pa ga veselo uporabljaš..

No, ja. Lahko ga tudi razdeliš na particije ko ga formatiraš. Zakaj? Ne vem. Če ti je tako bolj všeč..

jest10 ::

ATA, SATA?

mihec87 ::

ata

Keyser Soze ::

Niti ni dost relevantno al je SATA al pa ATA. Al pa MAMA:D

Kaj pa te muči. Saj vgradil si ga že. BIOS imaš verjetno na auto, tako da s tem se ti ni treba ubadat. Ko prideš v Windovse (predvidevam da si tam doma:) ) ti ga verjetno ne vrže pod Moj računalnik, ker ni formatiran in nima datotečnega sistema. Če imaš XPje. Desnoklikni na moj računalnik, potem Manage ali Upravljaj..,pa tam na disk management al kaj je že. In potem boš v okencu videl katere diske imaš priklopljene. In tistega, ki ima trakec, ki predstavlja njegovo kapaciteto šraufiran po celi dolžini, desnoklikneš in formatiraš.

Ker si to verjetno že storil, ti predlagam da začneš disk uporabljat. Tako ponavadi naredimo mi. Lahko ga še malo stestiraš s kkašnim HDTachom, da ti hitreje mine čas ko nimaš kaj počet, al pa s kakšno Sandro. Drugače pa nasnemaj gor ves warez>:D ki ga poseduješ pa uživaj na praznem sistemskem disku (hitrejšem vrjetno).:D

BigWhale ::

fdisk /dev/discs/...
mke2fs -j /dev/discs/...

mihec87 ::

mam 160gb disk pa mi kaze da je 131069mb velik a je to v redu

perci ::

super :)

Hammer ::

Ni super. Preberi si tole

Spc ::

Jaz prvo pregledam začetno strukturo diska .. če so na začetku same ničle potem je res nov če pa so že podatki gor pa nesem nazaj v trgovino. Se mi je že zgodilo, da sem kupil novi disk, ki je bil 3krat sformatiran.


8-O

mihec87 ::

Disk je bil nov sj zdj je v redu je pol najdu tist plac ko je se falel

mihec87 ::

Nujo rabim pomoc

kaj pomeni: primary ide channel no 80 conductor cable installed.

sash ::

kaj pomeni: primary ide channel no 80 conductor cable installed.

jaoooooo kajle bi to lahko pomenlo ? Po mojem nejboljše da neseš disk v trgovino kjer si ga kupo pa lepo prosiš da ti vrnejo denar, in poveš da pač nisi sposoben priključit diska.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mihec87 ::

oo kok smo eni pametni djte raj povedat kaj je narobe

sash ::

pa nja ti bo ....

Uporabil si 40 žilni kabel namest 80 (to piše tud v sporočilu) in problem je v tem da ta 40 žilni kabel ne omogoča prenosa pri nazivni hitrosti kontrolerja - in na to te je opozorilo tudi sporočilo. Zamenjaj kabel na primarnem kanalu z 80 žilnim kablom in problem bo rešen - dosegel boš verjetno tudi nekoliko višjo hitrost prenosa.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Keyser Soze ::

80 conductor in 40 conductor.

Mislim, da 40 žilni IDE kabel podpira samo do UDMA/33 standarda. Kaj več ne bo šlo.

Tako da vzemi 80 žilni IDE kable, pa na njega priklopi disk.

80 žilni je tisti, ki ima ful tanke žičke.

P.s.: Tiste smartasse z enimi čudnimi izjavami pa pusti pri miru. Izgleda da tudi njemu ni jasno, pol se pa čudi.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Ok thnx fantje za pomoc sn ugotovu da res nimam tapravga kabla sn mel 40 zilnega zdj pa je 80 pa dela v redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Secondary IDE chanel no 80 conductor cable installed

Oddelek: Pomoč in nasveti
5824 (793) cekr
»

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91054 (975) Tilen
»

racunalnik ne dela - monitorja ne prizge, pinga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
15987 (852) Sahel
»

problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
141202 (986) mikrochip
»

8rda+, max:1684 MHz kaj delam narobe

Oddelek: Navijanje
271568 (1172) waters

Več podobnih tem