» »

Safely remove USB ključ?

Safely remove USB ključ?

KontraCepec ::

Zanima me, zakaj oz če sploh je treba pred izpulitvijo ključa iz USBja kliknit na ikonco v trayu safely remove USB device.

Meni ni jasno, kaj naj bi bilo z ramom narobe, če ga nenadno odstraniš, brez neke varne odstranitve. Razlagam si, da je ta funkcija ostala zaradi navadnih USB diskov z običajnimi magnetnimi glavami, ki jih ta varna odstranitev postavi v varen položaj...

no naj kdo, ki se v to res razume, pove kako je s tem.
Krijejtiv

cryptozaver ::

Ne znam ti dokazat zakaj, je pa po mojih izkusnjah to dobro naredit. Namrec zgodilo se mi je, da sem izgubil podatke ob 'nasilni' odstranitvi. Nekateri proizvajalci takisto tudi posvarijo pred to zadevo (ce seveda preberes kaj pise na skatli).

Sami ::

Jaz ga kar takoj odstranim in še nikoli nisem imel problemov.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

neres ::

Ponavadi ni problemov če kar vzameš usb ven.

Se mi je res zgodilo da sem izgubil podatke, ampak z Win2000, z XPji pa nikoli.

cryptozaver: tebi se je zgodilo z XPji?

cryptozaver ::

2000 ziher XP se ne spomnim.

jeso ::

Nekje sem prebral da je to zaradi write cache-inga, ko računalo nekaj časa počaka preden kramo zapiše na flash.
Po mojem da ne bi smelo biti težav če ga izpuliš ko lučka za pisanje nič ne gori...

lp

m.i.h.a. ::

Če na ikono kliknete z desno tipko in izberete "Safely remove hardware" se vam pokaže še eno okno na kterem izbirate napravo...
Če pa kliknete z levo tipko in izberete "Safely remove USB mass storage device..." potem pa vam ni treba klikat še po dodatnih oknih.

Sicer verjamem, da to nekateri že veste, ampak eni vseeno ne.

Aja, s tem :\ :\ ne pretiravat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Keyser Soze ::

Še lažje je(V XPjih) če klikneš z levim gumbom na ikoni in se ti prikaže vrstica v kateri piše Safely remove USB device... (Varno odstrani...) in klikneš to vrstic ter to je to.

Dva klika straaaaan... al je bil samo en klik stran?:D

Brez brskanja po oknu in prebiranja katero napravo varno odstranit...:\

il ::

v XPjih se da nastavit, da ni potrebno ničesar klikat, ko vzameš USB ključ ven.

Na kateremkoli disku (npr. C:) desni klik in Properties/Hardware. Izbereš USB enoto/Properties/Policies in izbereš Optimise for quick removal.

Potem, OS počaka, da se podatki dejansko skopirajo na USB ključ in šele takrat je kopiranje končano.

Keyser Soze ::

Potem, OS počaka, da se podatki dejansko skopirajo na USB ključ in šele takrat je kopiranje končano.

:D Smešno definirano. Ampak problem je, da ti lahko ne počakaš in ga enkrat avtomatsko prekmalu butneš ven(sredi opravila). Če pa se navadiš prej kliknit te tudi avtomatika ne more zjahat.

KontraCepec ::

ti lahko ne počakaš in ga enkrat avtomatsko prekmalu butneš ven(sredi opravila).


Pa pi*** sej vidiš lučko no! V takem primeru ti seveda nič ne bo pomagalo... Ampak recimo da vsi nimamo tako v kur** avtomatike.
Krijejtiv

Keyser Soze ::

Samo da ne boš posumil kdaj v tist kontra v nicku.>:D

P.S.: Veš eni smo hitrejši od računalnika. Nekateri pa ne,:D

HerrBaron ::

Drugač pa imaš lahko tudi usb disk brez lučke.
Kaj boš pa pol gledal?
Mislim, če so ti podatki pomembni, pol ti ni odveč kliknit tistga safely remove


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

varna odstranitev USB ključa ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
91207 (1002) SeMiNeSanja
»

Varno odstranjevanje strojne opreme

Oddelek: Operacijski sistemi
153672 (2335) darkkk
»

NTFS in removable USB diski?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141816 (1424) Pyr0Beast
»

Varno odstranjevanje USB-ključa

Oddelek: Strojna oprema
192428 (2112) djordjevic
»

Problem z USB kjučem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
9891 (791) kuglvinkl

Več podobnih tem