» »

Internet preko routerja dela zelo počasi, drugače pa OK

Internet preko routerja dela zelo počasi, drugače pa OK

UrosTT ::

Do interneta je dostop preko kabelskega ponudnika. Ponudnik dodeli modemu naslov preko DHCP (statični) strežnika, modem pa je zaklenjen na MAC naslov mrežne.
Za oceno delovanja sem uporabil enega od internetnih merilnikov hitrosti prenosa.
Če je povezan modem direktno na računalnik (Vista home premium), potem vse teče, kot bi moralo... PING pod 15 ms, DL cca. 3900, UL cca. 980 kbs... kar se sklada s povezavo.
Če vmes vtaknem Linksys WRT54GL, ga nastavim, da klonira MAC naslov in nastavim vse ostalo potrebno se zgodi sledeče.
Internetne strani odpira s hitrostjo pijanega polža. PING izmeri preko 50 ms, DL pa tja do "neverjetnih" 20 kbs. Na UL niti ne uspem pričakati.
Zanimivo je to, da na prenosnem računalniku (WIn XP), ki je povezan preko mreže v drugi sobi, vpliv ni tako močan... oz. je sporadičen. Včasih deluje tako kot bi pričakoval, včasih spet ne = počasi.

Kaj vse sem poiskusil.
1. reset routerja in nov firmware - isto
2. drug router - isto
3. reset IP stacksov - isto

Nekako sem si populil že polovico še rastečih las, sedaj pa se obračam na vas.
Kako naj se metodično lotim zadeve, da bom ugotovil, kje bi bila napaka... oz. ima kdo idejo, kaj bi lahko bilo.

LP Uroš

Ciklamen ::

Nepravilne nastavitve v Routerju?

residual ::

nastavi si zadevo tako da bo vedno router povezan na net. Na njem vpiši vse potrebno od ponudnika in omogoči DHCP server, nato pa PC poveži z routerjem. Pokliči operaterja kabelskega dostopa in mu povej naj omogoči dostop na ta novi MAC adress (router).

Na PCju lahko potem nastaviš fiksen LAN naslov ali pustiš DHCP.

UrosTT ::

@Ciklamen: Dvomim da so nastavitve routerja... vse 2x preverjeno.
Internet connection type nastavljen na DHCP, MAC address clone nastavljen, vklopljen DHCP na ruterju... Pa še nekaj, stvar je dobro delala do kakšnih 14 dni nazaj.

@residual: vse je narejeno tako kot si napisal, le da router clonira MAC addresso od mrežne kartice računalnika. Če bi bil tu problem, potem pomoje sploh ne bi bilo povezave, ker mi DHCP ponudnika ne bi dodelil IP-ja, če bi bil MAC napačen.

LP U

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UrosTT ()

residual ::

predvidevam da si router kupil pred 14 dnevi...

običajno so prav ponudniki kabelskega interneta zaklenili dostop na eno MAC adreso, zato si potreboval MAC cloning. najbolje da pokličeš njih naj preverijo tvoj profil kje je problem, ker na PCju normalno dostopaš..

lahko pa je problem tudi v kakšnih drugih nastavitvah v routerju (firewall, DNS naslovi)

blackbfm ::

Mac nima nobenega vpliva na hitrost. Drugače pa ja DHCP res ne dodeli ipja če je mac napačen. UrosTT kater firmware pa imaš? original? Kok časa ti je delu normalno? Hard reset si probu? Mogoče gre za hardwersko napako?

edit: aja sej si napisu da si že vse probu. Ja res čudn kaj nej rečem:P Vseeno me zanima kater firmware imaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

UrosTT ::

Hja... 2 leti je laufal na Thiboru... (se ne spomnim točno katera verzija). Potem je pred 14 dnevi začelo trokirat. Sem naložu nazaj original zadnji firmware... naredu hard reset... nič.
Sem probal svoj router (problem je namreč doma pri starših) - sam imam pri sebi doma isti router s Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c firmwareom... pa je bilo isto, zato mi ne gre v račun.

Čisto tako, logično z izklučevanjem bi takoj reku, da je problem v routerju... ravno zato sem poiskusil z drugim. Če bi bil problem nekje v računalniku... zakaj potem direktno dela brez problema.

LP U

blackbfm ::

Ja nekaj časa nazaj je bila pri punci zelo podobna situacija. Download je bil okoli 15 KB/s čeprav je 10 megabitna povezava. No izkazalo se je da je Telemach omejil povezavo baje zarad nekih virusov (verjetno je en od kompov dobil kakšnega ddos bota), no po tem ko smo zatežili so vklopli nazaj. To bi blo možno. Samo nevem zakaj bi potem direkt priklopljen komp delu normalno.. Najbolš da pokličeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514566 (4068) BorutK-73
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475885 (2868) OmegaBlue
»

Wireless internet ter router

Oddelek: Omrežja in internet
91123 (942) miranpozar
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912626 (12158) iro
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202864 (2620) boych

Več podobnih tem