» »

Pomoč pri sestavi računalnika

Pomoč pri sestavi računalnika

smash ::

Mi lahko nekdo pomaga...

kupil sem comp po delih in sedaj mi zadeva ne zalaufa....to še nisem nikoli počel, vendar sem šel lepo po navodilih...skratka

1.) v ohišje sem dal napajalnik
2.) na matično sem dal procesor ter priloženi ventilator
2.) zmontiral matično ASUS P5K/wifi na ohišje
3.) povezal power button na matično
4.) povezal s kablom ter prestavil switch na napajalniku iz 0 na 1
5.) na matični je zasvetila zelena dioda, kar je kazalo da je vse ok
6.) ko sem pritisnil na power gumb, je naredilo "POK" in zadevo sem seveda hitro ugasnil
7.) ponovno sem probal in zelena luč se je zopet prižgala
8.) ko sem pritisnil na power gumb, so se vsi ventlatorji na napajalniku, procesorju ter ohišju zalaufali za pol sekunde ter ugasnili

skratka sedaj ne vem, ali je kaj pregorelo, ali jaz kaj nisem dobro priklopil (na matično gresta iz napajalnika 2 kabla, en 24pinski in eden 4pinski)

napajalnik je corsair 550W

je kak način da ugotovim, kateri del je pregorel če sploh je pregorel in zakaj za vraga bi sploh prišlo do "pok-a"

hvala za pomoč čimprej

solatko ::

Kaj pa RAM-i in grafična, ostale enote, verjetno si panel (sprednje komande na kišti) narobe priklopu, če si imel srečo si celo kratek stik naredu? Če to nisi nikoli delal, je bolje, da tudi sedaj ne. Za trening in učenje, se ponavadi zabava s kakšno staro mašino, kjer ni škoda, tudi če se kaj pokadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

smash ::

rame 2x2gb sem pač priklopil v matično....sej te zadeve sem že večkrat priklapljal, samo nikoli še napajalnik na matično.
grafično sem tudi priklopil brez težav..

ampak a ni tko da bi zadeva morala delati, tudi če sta priklopljena samo napajalnik, matična in gumb za power? a ni to zadosti, da računalnik pride do BIOS-a?

smash ::

našel sem nekaj, vendar ne razumem...mi lahko nekdo pove, kaj za vraga je ta user naredu, da je rešu problem?

evo linka link

Valvoline ::

Men se dogaja enako,samo k pc izklopim iz štroma.
K ga potem vklopim vedno prvič se pržge za sekundo,potem se ugasne,ti pa sam počakaj mal in se spet sam vklopi. Potem dela brezhibno.
Rame če imaš 2 palčke ju morš dat v 1 in 3tjem slotu. To je pravilo,in tako deluje dual channel.
Plato imam p5k in je skoraj enaka k tvoja.

Čudn je mal tist pok.
Upam da nisi sjebu napajalnika če si kaj narobe povezal.

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Napajanje za procesor si priklopil? Taki 4 pinski kvadratni konektor je.

smash ::

sem priklopil...iz tistega linka sem nekak razbral da je mogoče...da sem imel stik matične z ohišjem....vsaj domnevam, da je tako tisti uporabnik z linka rešil problem..

prvi mu je predlagal tole: "You can try moving the barebone out of the case onto the mobo box & try it there. Could be a standoff shorting out."

in potem on: "Right on it was shorting out against the case some how."

jutri probam matično zagnat izven ohišja, pa bomo videli

je lahko kaj narobe, če zaženem zadevo izven ohišja? moram na kaj posebej paziti?

lp

solatko ::

Pazi da bo na antistatični vrečki, v kateri je bila plata ob nakupu, pazi na priklope in, da se plošča slučajno ne bo tiščala kakšne kovinske zadeve. Bodi pazljiv, ko jo boš vklapljal, da se ne dotakneš kakšnega drugega pina (jaz imam stikalo iz nekega starega ohišja in ni problema. Roko drži na vtikaču in če se kaj zabliska ali smodi takoj izklopi iz instalacije (samo ugašanje napajalnika zna biti premalo, če imaš slučajno skurjenga).

smash ::

antistatični vrečki? cela plata? kako to zgleda..neke vrečke se spomnim vendar se mi je zdela premajhna za karkoli

Han ::

Plato položi na en karton ali leseno podlago (na mizo), pa bo čisto v redu...

Sicer pa je takšen pok lahko posledica "skurjenega" kondenzatorja v napajalniku. Poskusi z drugim napajalnikom...

smash ::

če bi bil skurjen kondenzator v napajalniku, verjetno ne bi več delal? ta pa nekaj daje od sebe, saj zavrti ventilatorje za pol obrata ko pritisnem na power

skratka...popoldne probam pa poročam

Han ::

V napajalniku je več kondenzatorjev. Če 'odleti' eden, lahko navidez vse deluje brezhibno še nekaj časa ali pa imaš takšen primer kot si ga ti opisal...

opeter ::

Če je naredilo POK, potem je nekaj "počilo" v napajalniku. Če imaš možnost, poskusi s kakim drugim napajalnikom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

smash ::

zadevo sem še enkrat sestavil in sedaj vse deluje...najbrž je bil problem v kakšnem stiku matične z ohišjem

sedaj me skrbi tisti "POK"...se da kako ugotoviti, če se je kaj skurilo?

ampak trenutno mi vse lepo deluje tako da verjetno ni nič

lp

solatko ::

Če ti vse deluje, nimaš kaj ugotavljat, saj pok vedno pomeni, da je prišlo do nekega kratkega stika in če ni nikjer nič skurjen, PC pa dela tako kot je treba, pusti, da dela. Vseeno ti priporočam, da mašine nekaj časa ne puščaš vklopljene brez nadzora, ali pa izvedi kakšen vsaj 12 urni test obremenitve celotne zadeve.

Han ::

Na tvojem mestu bi pogledal v napajalnik. Morda se večina kondenzatorjev vidi že od zunaj, tako da skozi reže posvetiš vanj. Če je kakšen napihnjen (vrh ni raven, ampak dvignjen), je to znak za alarm.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535356 (4292) svetetko
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392810 (1885) PIK7
»

PC se ne požene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1077314 (5877) Šolar
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
5606 (540) draciel
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162775 (2029) fosil

Več podobnih tem