» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

draciel ::

Pozdravljeni.

Torej imam 2 PCja. Enega boljšega ( z slabšim ohišjem ) ter slabšega ( z boljšim ohišjem ). Punci sem obljubil da ji bom zrihtal tisti moj malo boljši PC vendar ji bom dal ohišje od njenega starega PCja. Uglavnem:

Iz računalnika A, sem premestil vse komponente v računalnik B. Računalnik A ima sedaj novo ohišje ter boljše komponente. Ko sem pritisnil na Power gumb je stvar zalaufala kakor more.

Dobro, sedaj imam še računalnik B v katerega sem dal notri vse stare komponente iz računalnika A. Spet sem vse sestavil kakor ponavadi in glej ga zlomka. Ko pritisnem na tipko Power se ne zgodi nič. Ne zalaufa noben ventilator ne nič. Lučka na matični gori zelena ( kot ponavadi ).

Fora je, ker sta prej oba računalnika delovala. No, računalnik B sedaj deluje, vendar A mi noče zalaufati.

Malo sem brskal po internetu in preveril sem naslednje:

-Matična ni v "stiku" z ohišjem ( je na "šraufih" )
-Power gumb je pravilno priklopljen
-Gumb na napajalniku je očitno na ON, ker če ne lučka na matični ne bi svetila
-S statično pomoje nisem uničil CPU-ja, ker če ne bi tako uničil že računalnik B ( ker sem ga prvega sestavil )
-Vse konektorje iz napajalnika sem priklopil ( 8 ter 4 pin tudi )

Stvar še vedno ne da duha ne sluha od sebe. A sem še kaj pozabil? Kaj bi lahko še bilo narobe?

Računalnik je pa:

Intel Pentium 3Ghz
Asus P5gdc- deluxe
2gb ram
400W PSU
Geforce 6600GT
200Gb Maxtor (Sata) ter 40Gb Samsung (Ide)
CD-rom (Ide)

Hvaležen bi vam bil za kakršno koli pomoč.

p.s Sicer a je tudi kaka fora pri priklopu Power konektorja?

Duhec ::

Hm, saj matična je v stiku z ohišjem ravno preko vijakov.
Raje poglej, če ni kje kak kovinski distančnik odveč od prejšnje nastavitve, ki je podpiral prvo plato in zdaj dela stik na vezju pod drugo plato. :)
Odklopi reset konektor, da ni v kakem stiku in ti ne omogoča vklopa plate.

drzni86 ::

Na tvojem mestu bi odklopil vse razen power gumba. Se pravi odklopil bi reset gumb, hdd led, power led in pustil priklopljen samo power gumb. naredil bi reset plate in poizkusil prižgati pc.

amigo_no1 ::

p.s Sicer a je tudi kaka fora pri priklopu Power konektorja?

Pravilno mora biti priklopljeno, en pin je masa, drugi power, poglej v navodila od matične.

Zgodovina sprememb…

drzni86 ::

manual

glej stran 58.

draciel ::

Ahjoj. Očitno sem velik butec. Včeraj je bila ura že malo bolj kasno in nisem niti opazil da sem 6 pinski konektor ( namenjen napajanju grafične ), priklopil na dodatno CPU napajanje 4-pin konektor. Lol, nevem kako mi je to sploh uspelo.

Anyway računalnik dela kot mora. Hvala vam za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maticna plosca se ne odziva

Oddelek: Strojna oprema
342259 (1807) RC37
»

PC ne pokaze slike po 3 mesecih neuporabe

Oddelek: Strojna oprema
472775 (1686) polde66
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535377 (4313) svetetko
»

Asus p8z77 deluxe problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232195 (1952) Brias
»

Pomoč pri sestavi računalnika

Oddelek: Strojna oprema
151547 (1297) Han

Več podobnih tem