» »

Trdovratne težave v HTML/CSS-ju

Trdovratne težave v HTML/CSS-ju

1
2
»

smacker ::

joker16_7 je izjavil:

Zna kdo priskočiti na pomoč? :)

Dobil si vso pomoč, ki jo potrebuješ (še preveč). Nima smisla, da ti 100x isto pišemo. Pozorno beri to temo (in podane linke), dokler ne boš razumel in rešil problema.

joker16_7 ::

Chuapoiz, smacker:
Na firmi nimamo serverja in ga ne bomo meli. Ker ima firma pač 2500+ ljudi in IT enostavno ne bo ničesar spreminjal za cca 80 mandeljcev, ki bi radi svojo intranet platformo za lažje delo. Brez serverja PHP, MySQL in ostale zadeve nič ne koristijo tudi, če znaš vrhunsko programirat. Razen, če se motim?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

111111111111 ::

Poglej, povem še enkrat. Ne moreš govorit o intranet platformi, brez strežnika ali P2P protokola. Kje za vraga pa imaš spletno stran če ne na strežniku? Biva nekje v luftu? Tudi če jo imaš na svojem računalniku le ta deluje kot strežnik, saj STREŽE spletno stran ostalim 79 uporabnikom, če jo imaš na NAS-u ta deluje kot http strežnik. Lepo te prosim, preberi si kaj o temah, ki smo ti jih predlagali in se opraviči.

GupeM ::

Če vprašaš mene, imajo nekje fajl s končnico .html, ki ga vsak pri sebi odpre. Pomoje sploh ne gre prek http protokola, ampak imajo sharean HTML file, ki ga odpirajo v svojih browserjih.

smacker ::

Upam da ne. Če res, pol boljše da si google docs pogledate :D

111111111111 ::

OP razsvetli nas, ker me res zanima kako imate rešeno.

GupeM ::

Tudi jaz upam da ne, ampak glede na njegove zadnje poste, in tale post, mi je to edina logična razlaga.

Še citat iz linkanega posta:
od tu naprej ne zanm razložit zaradi pomanjkanja znanja ampak ne govorimo o serverju kot se ga uporablja za internetne storitve ali izvajanje dostopov...

Tole me skoraj prepriča, da gre za navaden mrežni disk s HTML fajlom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

111111111111 ::

Dobro si ga našel. Je zamenjal temo, ker smo tukaj preveč nesramni in nočemo pomagat. :D

Pardon: vidim, da je to prej spraševal.

OP: Kar želiš narediti ne boš mogel s kombinacijo HTML/CSS/Javascript, res ne gre. Poveži se s kakim IT-jevcem v firmi ti ziher lahko postavi kakšno virtualko in se tam potem igračkaš.

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Če vprašaš mene, imajo nekje fajl s končnico .html, ki ga vsak pri sebi odpre. Pomoje sploh ne gre prek http protokola, ampak imajo sharean HTML file, ki ga odpirajo v svojih browserjih.


Hvala! Boljše sam ne bi mogel razložiti :) Imamo nek disk povezan v mrežo do katerega imamo vsi dostop. Tam se tudi nahaja sprogramirana stran, ki je seveda v zaščiteni mapi, ki jo ne more potem vsak premikat, kaj šele odpirat. Vse zadeve super špilajo razen nekoliko zahtevnejših želj s katerimi se ukvarjam zadnjih nekaj tednov :|
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

technolog ::

Ja, vaša rešitev je zadostna v primeru, da podatki tečejo od vodstva k uporabnikom.

Takoj ko boste rabil kak uporabnikov input (in obisk spletne strani je najbolj primitiven input), boste rabil neko server tehnologijo, to bo verjetno najlažje kar PHP. PHP imate nameščen v 10 minutah preko WAMP.

joker16_7 ::

Glede na prebrano na spletu in na vse vaše nasvete se povsem strinjam. Izčrpal sem vse opcije kontakta na IT oddelek podjetja - serverja ne bomo dobili. Pa ne ker ga ne želijo postaviti, ampak ker se to "tepe" s politiko koncerna podjetja, kjer je zaposlenih 30.000+ ljudi. Tako da omejeni smo na HTML/CSS3 v kombinaciji z javascriptom oz. s čim podobnim.
Če ima kdo še kakšen predlog ali idejo se toplo priporočam, v nasprotnem primeru pa se vsem zahvaljujem za pomoč ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

111111111111 ::

Če si admin na mašini, lahko postaviš Wamp. Bistveno je da je tvoja mašina vedno ON in kar naenkrat imaš lokalni strežnik, kamor se bodo lahko priklapljali vsi ostali. Če imaš winse (mislim da mora biti pro ali enterprise) pa lahko vklopiš tudi IIS, samo tukaj sem bolj mrzel, lahko kdo drug več pove.

Če niste ravno IT Security firm, potem se lahko večini stvari izogneš in te ne bodo dobili, seveda lahko s postavitvijo strežnika kršiš kakšen notranji akt, tako da previdno s tem. :)

Lahko pa zadevo sprogramiraš v Javi, C# ali čem drugem in narediš aplikacijo, ki bo delala to kar naj bi delala spletna stran.

Stari89 ::

@joker16_7 si ti trol ali si zares? V prejšnjem topicu nisem bil ziher, ali se že zajebavaš iz mene, pa tu vidim da se očitno ne. 30-minutne naloge ti ni uspelo nardit v treh tednih, povej kje delaš, saj bi tudi jaz rad delal po eno uro na mesec in za to bil plačan.

sebastjan28 ::

Če gre za interno rešitev, ki bo tekla na eni platformi in jo bo uporabljal zelo ozek krog uporabniko, je že v osnovi nesmiselno, da zgubljate čas s postavitvijo in vzdrževanjem "portala". Precej lažje bi bilo, da bi vzeli javo/C# in naredili 2-Tier mikro applikacijo, ki se povezuje neposredno na neko brezplačno bazo, ki bi bila shranjena v datoteki, ki na vaši skupni lokaciji. Skupaj s izbranim ORM frameworkom(npr EntityFramework, JPA, Hibernatem,..) bi se zelo enostavno izognili tudi pisanju SQL/Store proceduram,...

Če bi pa na vsak načih hoteli portal, boste tako ali drugače potrebovali application server. Nismo več v 90-tih :)

Da vam v ogromni firmi ne morejo postaviti ene virtualke pa zelo težko verjamem,..

joker16_7 ::

Chuapoiz:
Hja, admin na mašini. Recimo da sem. Ampak, ker ne morem pognat nobene izrecno odobrene aplikacije, ne morem pognati nobene inštalacije in ne morem spreminjati Windows nastavitev ipd. dvomim, da bi lahko rekli, da sem ravno admin. Vsak install na moji mašini mora biti odobren iz globalnega IT-ja, kjer tudi samostojno vržejo program na moj PC (namizje). Na kratko - maneverskega prostora je zelo malo.:8)
Java, C# ali kakrkoli druga tako dvomim, da bi lahko potem sploh pognal z moje mašine.

Stari89:
Fantje, ne bit tolk pametni. Osebno sem verjetno nekaj nivojev manj podkovan v programiranju od vas in že nekaj tednov iščem rešitev. Zame ni toliko sramotno, da ne znam rešiti takšne težave kot nekomu, ki se s tem ukvarja. Če gre res za 30-minutno nalogo mi javi, plačam ti trojno tvojo polurno tarifo in si vzami pol urce popoldne in dokaži kakšen car si, ko boš rešil tale problem.;)

sebastjan28:
Sliši se obetavna solucija. Sedaj rabim samo še kandidata, da mi raztolmači kaj si sploh napisal in kam naj se obrnem za implementacijo.:)
Težko verjameš? Verjetno še nisi delal v multinacionalki s 35.000+ zaposlenimi, zato ne veš kako stroge znajo biti dejansko regulative znotraj tako ogromnih koncernov.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

111111111111 ::

Z Javo ne boš imel težav, dokler ne boš posegal v kakšne registre si sorazmerno varen. C# zna biti težava zaradi kakšnega prepovedanega Dll-ja.

Delal sem v banki, kjer so zelo stroga pravila, pa ni nikoli bil strežnik problem, da le nisi rinil na ven.

Stopi do šefa svojega oddelka predstavi idejo povej kaj potrebuješ, koliko svojega prostega časa si pripravljen vložit v to in katere prednosti bo to firmi prineslo, pa boš kmalu dobil, kar boš rabil.

joker16_7 ::

Šef je zadevo že zdavnaj odobril, ampak tudi glavni šef nima moči nad glavnim IT-jem koncerna. Norme le-tega so jasne in nihče (vsaj teoretično) ne more mimo/preko njih.

Torej... Rešitev je uporaba Jave? Kako specifično? Našel sem namreč profesionalnega programerja, ki je pripravljen nekoliko globlje in dlje vrtati v problem.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

technolog ::

Kupi cisto nov server, pokni ga v kot in daj IP uporabnikom.

blackbfm ::

kere komplikacije, če že potem nabavi vps za 5 euro na mesec in je konec problemov s serverjem.. ne rabiš nobenega v službi buzerirat, imaš nadzor nad mašino

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

smacker ::

Karkoli svetovat, brez da vemo karkoli o vsebini in namenu "spletne strani" nima smisla. Če gre za zaupne podatke, jih ne moreš kar objavljat na javnih strežnikih. Kupovat opremo in priklapljat na službeno omrežje tudi predstavlja varnostno tveganje. Vsekakor je treba za take stvari se obrnit na IT oddelek v firmi - predstavite jim problem ki ga želite rešit, idejo z vašo rešitvijo in povprašajte za mnenje ter predloge kako to rešit. Samo tako lahko zagotovite varnost podatkov v podjetju in se hkrati izognete odgovornosti, če slučajno pride do vdora in kraje/šifriranja podatkov ;)

111111111111 ::

Se absolutno in popolnoma strinjam z smackerjem. Nikar na zunaj firme prenašat podatke, za to lahko greste sedet.

V javi naredite aplikacijo, ki bo prevzela vse kar ste pričakovali od spletne strani. Če ti java deluje spiši en preprost Hello World!! (vodičev je miljon na netu) in ga poskusi zagnat. Lahko ga skompilaš doma in si ga pošlješ v službo, da vidiš če dela, se boš potem ukvarjal kako dobiti IDE na svoj komp. (Eclipse ne rabi namestitve)

McAjvar ::

joker16_7 je izjavil:

ima firma pač 2500+ ljudi

joker16_7 je izjavil:

koncerna podjetja, kjer je zaposlenih 30.000+ ljudi

joker16_7 je izjavil:

Verjetno še nisi delal v multinacionalki s 35.000+ zaposlenimi

Tale vaša firma zelo hitro raste.

joker16_7 je izjavil:

Šef je zadevo že zdavnaj odobril, ampak tudi glavni šef nima moči nad glavnim IT-jem koncerna. Norme le-tega so jasne in nihče (vsaj teoretično) ne more mimo/preko njih.


Resda zna biti IT v velikih okoljih zelo okoren in analen, ampak ponavadi imajo za to še kar dobre razloge. In pa načeloma imajo tudi definirane postopke, da ko/če nekdo potrebuje neko novo storitev, kaj in kako je treba ukrepati, da se to lahko dobi. Nihče ne rabi "moči nad glavnim ITjem", ponavadi zadošča le sprožitev ustreznega postopka.

@Chuapoiz:
Načeloma se strinjam, da je to ena od možnih rešitev, vendar ker OP vztrajno omenja nefleksibilen IT in ogromen koncern, je morda smiselno tudi domnevati, da imajo kako pravilo, ki omejuje rabo službenih računalnikov le v strogo določene namene. Že če lokalno postavi nek lasten service, potencialno krši takšna določila. IMO mora OP tudi to preveriti, za vsak primer. Če je to dovoljeno ali vsaj ni prepovedano, potem krasno.

Pomeni pa to potem tudi, da bo moral OP puščati svoj računalnik vedno prižgan, oziroma vsaj v času, ko so potencialni uporabniki v službi. Pri nas, recimo, je politika, da je treba računalnik, ko greš iz službe, ugasniti...
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Invictus ::

Če je kolikor toliko normalna firma, ne more vsak pocar, ki ima 5 minut časa in neko idejo, vklopit neko novo storitev/strežnik v mrežo. Če že ne zaradi drugega, že zaradi pravic, in ker network admin ne bo dal novega IP naslova.

Če IT oddelek te nove storitve ni odobril (pa še kdo zraven), je najbrž niti ne rabijo.

Pika. Kaj tukaj ni jasno?

BTW. vklopu nečesa takega lahko brez problemov sledi krivdna odpoved odgovornega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joker16_7 ::

Kakršen koli fizični poseg v opremo (dodati, vzeti ipd.) pomeni visoke odškodninske sankcije in najverjetneje odpoved. Nekdo je omenil objavljanje na javnih strežnikih - nihče ne bo ničesar nikjer objavljal. Vse je shranjeno na lokalnem disku do katerega ima dostop cela slovenska podružnica koncerna. Če bi lahko karkoli bilo objavljeno oblačno bi itak naredili Wordpress pa konec in uporabili Sharepoint/OneDrive pa pika.

Glede tega, da tega ne potrebujemo... Verjetno ne bi tega odobril glavni šef, ki dela na firmi skoraj že 20 let, če to res ne bi imelo globljega pomena, ali pač? Point je v tem, da je firmo povozil čas glede softweara in ostalih IT zadev. Medtem pa stroga pravila še vedno ostajajo.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Invictus ::

joker16_7 je izjavil:


Glede tega, da tega ne potrebujemo... Verjetno ne bi tega odobril glavni šef, ki dela na firmi skoraj že 20 let, če to res ne bi imelo globljega pomena, ali pač? Point je v tem, da je firmo povozil čas glede softweara in ostalih IT zadev. Medtem pa stroga pravila še vedno ostajajo.

Potem imate pa nesposobnega šefa, ki ne zna prebrati dokumentacije podjetja in sprožiti ustreznih postopkov s pravimi papirji.

Firme, ki zaposluje 30.000+ ljudi in dela dobiček, ni povozil čas, sam enemu, kot sem rekel pocarju, se zdi, da bi morali nekaj imeti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

@joker16_7: karkoli boš že delal, dobro preberi notranje akte in pazi se kršitev. Nima smisla izgubiti službe.

Sam delam v IT-ju in imamo vedno 2-3 virtualke za testiranje, če se hoče kdo igrat in kaj potestirat. Povabi kakšnega IT-jevca na kavo, fantje ziher to imajo in se zmeni, da ti da preko AD dostop. Vse se da zmenit.

POpravi prezentacijo, vključi številke koliko bi se s tem prihranilo in ti povem da ga ni šefa, ki ne bi rad prihranil.

joker16_7 ::

Hja, v bistvu je stvar taka, da vsi v slovenski podružnici smo podobnega mnenja, in sicer da bi bila platforma najverjetneje koristna in da bi bil prihranek očiten. Težava je ta, da ga ni kandidata, ki bi bil pripravljen prevzeti odgovornost in zastaviti svojo "glavo" za to platformo v okviru pravil samega koncerna. Hodimo pač po robu, čeprav gre najverjetneje za eno najbolj konzervativnih notranjih politik kar sem za njih slišal. Če veste kaj mislim... :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

111111111111 ::

joker16_7 je izjavil:

Težava je ta, da ga ni kandidata, ki bi bil pripravljen prevzeti odgovornost in zastaviti svojo "glavo" za to platformo v okviru pravil samega koncerna.


Evo veš kaj je težava, sedaj je treba it v akcijo in zastavit glavo. Koncerni imajo vsi zelo stroga in nefleksibilna pravila, kar je odlično, saj morajo urejat cel kup stvari in ne more vsak po svoje ga biksat. Če bi rad prilagodljivost, potem je treba it v start-up.

Splača se ti tvegat vsaj po mojem. Tako izstopiš iz množice in si prvi pri kakšnem napredovanju.

Nublet ::

To kar ti želiš joker16_7 ne bo izvedljivo z HTML/CSS/JS če vam stran ne teče na strežniku temveč na mrežnem disku. Kot eden izmed najbolj pomembnih razlogov zakaj, preberi tu:
Same-origin policy @ Wikipedia

Ne boš imel druge kot v Javi/C#/Python/etc... spisat lokalni program ki lahko bere in piše na omreženi disk.

joker16_7 ::

Težavo je v enem dnevu rešil ponudnik na fiverrju za vsega 20 dolarjev, in sicer z uporabo JavaScripta. Priporočam 8-)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

111111111111 ::

Katero od težav?

joker16_7 ::

Zadnjo. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

111111111111 ::

Extrapolate, kaj točno vam je rešil in kaj vam sedaj dela. :)

joker16_7 ::

Rešil je preusmeritev vseh uporabnikov na njihov personal page. Dela sedaj vse, tudi na več brskalnikih in različnih verzijah.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

111111111111 ::

Števec obiskov dela?

Kaj pa če pride še dodaten uporabnik zraven? Moraš spreminjati kodo? Ali bere iz baze? Malo več sočnih podrobnosti prosim.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

joker16_7 je izjavil:

Rešil je preusmeritev vseh uporabnikov na njihov personal page. Dela sedaj vse, tudi na več brskalnikih in različnih verzijah.

Kje je bila ta težava omenjena? Nazadnje si ostal pri counterju obiskovalcev.

joker16_7 ::

Deluje. Če pride dodaten uporabnik, ga je potrebno ročno vnesti v Javascript seznam. :)

Se opravičujem, malo sem že pozabil kje smo ostali :P
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

111111111111 ::

Kam pa shranjuje obiske? V datoteko?

joker16_7 ::

MS Access
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] encoding niza

Oddelek: Izdelava spletišč
173635 (1550) BivšiUser2
»

Vodič: Uporaba Google Fonts

Oddelek: Izdelava spletišč
92321 (1932) čuhalev
»

Google font - (č,ž,š) delajo local, na hostu pa ne delujejo

Oddelek: Izdelava spletišč
82191 (1983) neoserv
»

[HTML 5] + [CSS] inline-block in neželeni presledki

Oddelek: Izdelava spletišč
91611 (1352) technolog
»

[PHP]Zamenjava šumnikov z html kodami

Oddelek: Programiranje
153887 (2165) mikesr

Več podobnih tem