» »

profi. izdelava tiskanega vezja

profi. izdelava tiskanega vezja

korenje_ver2 ::

Mene pa zanima če kakšno podjetje izdeluje tiskana vezja po naročilu (samo izdelava ploščic brez komponent). Zanimajo me tudi okvirne cene, za majhne serije (~30 izdelkov velikosti ~100x~100mm).

je ceneje če sam jedkaš takšna vezja?

Baltazar-x ::

Lingva in Elgoline, prva firma se bolj ukvarja z majhnimi serijami druga z večjimi. Če bi sam izdelou tiskano vezje: odvisno kolk lukenj maš na plati (za elemente), kolkkšna serija je in kolk goste so povezave na smi plati, zavisi še od štoplaka in sitotiska, skratka če se pogovarjmo o profi tiskanem vezju je pravi naslou Lingva.

korenje_ver2 ::

V bistvu me najbolj cena zanima...

Lukenj naj bi bilo recimo 80 do 120, ali pa kar 150, če gremo na maksimum. dimenzije okoli 100x70
Serija 30 kosov. Linije so debele min. 0,3mm, prav tako razmaki. Želim tudi zaščitno (zeleno) plast. Po možnosti tudi napise z belo barvo. Ploščica je pa dvostranska seveda.

Zanima me pa seveda najcenejši in pa cena. Če kdo ve.
A je to 20€, 30€/kos? sem blizu?

Zgodovina sprememb…

Baltazar-x ::

Firma se ukvarja tudi z prototipi, zato najbolš da jih pokličeš in pouprašaš v kakšnem formatu jim pošlješ shemo. Tiskano vezje znajo narest tud iz skice, sam to stane. Lahko ti povem da stvar obvladajo, imajo moderno tehnologijo in ti bojo sigurno znal narest željeno.

jureus ::

Zakaj pa kar ne pokličeš na omenjeno podjetje Lingva in vprašaš. Mislim da ne grizejo.

TESKAn ::

Lingva ima ceno 100€ za eno plato, 120€ za dve in tako naprej. Najdražja stvar pri izdelavi so maske za osvetljevanje, zato ena tiskanina stane 100€, naslednja pa poveča ceno za 20€ itd. Za 30 tiskanin je verjetno še nižja cena/tiskanino.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_Dejan_ ::

Ti popoldne sporočim kje sem jaz dal delati vezja in bi te verjetno prišla ceneje...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

The_hammer ::

Torej bi dal za 30 plat 680 eur, če je moja matematika pravilna?
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

TESKAn ::

Ni nujno, ker ni vsaka nadalnja plata +20€. Pokliči na lingvo in jih konkretno vprašaj, ali pa še bolje, pošlji jim gerberje in naj ti dajo ponudbo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Azrael ::

Lahko vprasaš še v podjetje AKA v Lescah.

Je pa v vsakem primeru serija 30. ploščic zelo majhna in če ne bi bilo zahtev po potiskus in dvostranske, bi bi jih naredil marsikateri domači mojster s fotopostopkom.
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

Lingva pa še kje kdo.

AKA je kot vem specializirana za velike serije simpl enostranskih vezij.

Za dvostranske prototipe se ne bodo ukvarjuali s tabo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Cena je, kot že rečeno odvisna od marsičesa, lahko jo pa bistveno znižaš, če:

- daš delat frilme v DTP studio in tja že prikorakaš s filmi, drugače ti njihovo izdelavo v splošnem prav svinjsko zaračunajo.

- se pozanimaš o dimenzijah panela in jim daš delat kar celoten panel, ki ga potem sam razrežeš v posamezne plate.


Oboje je lahko uuporabno za navadne dvostranske plate, ne pa za high-end 4-ali več plastne zadeve. Sploh kar se tiče filmov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Baltazar-x ::

Ceno lahko še zmanjšaš:

- če boš kasneje delu večje serije naj bojo filmi multiplicirani 2x2 ali več. (nazadnje ko vem je cnc vrtal 6 plat ob enm 2x3kom)
- gledaš da bo film pasal na dril fajl, drugač bo potrebn ročni unos lukenj
- pustiš pocinjeno če le ne boš strojno lotal elementou
- FR naj bo 17 mikronski, čimveč bakra naj ostane gor da mn kisline uničjo (mase naj bojo čimvečje)

Brane2 ::

Ja, filmi morajo pasat na luknje.

Ponavadi v ta namen priporočajo izdelavo v Camera d.o.o., ker da imajo bobensko osvetljevalko, kjer so ta odstopanja najmanjša.

No, vsaj včasi je bilo tako, če je še sedaj, ne vem.


Jim pa tu priznavam potrpežljivost, BTW.

Če bi meni kdo prinesel filme, ki ne pašejo na luknje, bi znoru, ta folk pa se zajebava z nategovanjem koordinat...
On the journey of life, I chose the psycho path.

korenje_ver2 ::

ok odločil sm se da bom kr sam naredil te ploščice... tako me ne bo prišlo več kot 5€ na pločico za materialne stroške. kvečjemu za delo.

Brane2 ::

No, če take stvari sprašuješ, potem mogoče niti nimaš preveč izkušenj s tem.

V tem primeruz bi ti znalo pomagati, če si cufneš elektroniko (mislim da drugo cifro ) dol z neta in si prebereš članek.

Je bil kar izčrpen.
On the journey of life, I chose the psycho path.

korenje_ver2 ::

nimam izkušenj z nabavo ploščic. sem pa že sam pojedkal kar nekaj vezij.

TESKAn ::

Si 100%, da ti vezje deluje? Mogoče bi bilo pametneje, da za začetek naročiš malo manjšo količino - recimo 10 ploščic. Če vezje deluje OK, naročiš še preostale, tokrat pa ti je prihranjen strošek izdelave mask.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Azrael ::

>nimam izkušenj z nabavo ploščic

Nekaj idej.
Nekoč je bil Slo-tech.

_Dejan_ ::

korenje_ver2 imaš ZS
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

korenje_ver2 ::

Si 100%, da ti vezje deluje? Mogoče bi bilo pametneje, da za začetek naročiš malo manjšo količino - recimo 10 ploščic. Če vezje deluje OK, naročiš še preostale, tokrat pa ti je prihranjen strošek izdelave mask.


dejstvo je da v podjetju, kjer delam, že imajo podobne sestavljene kontrolerje z ohišjem, ki stanejo okoli 200€. Jaz pa želim narediti malo ceneje in boljše. Tako da če ploščica stane več kot 20€, se mi ne izplača. Porabimo pa cca 10 takih kontrolerjev na mesec... sicer pa škoda da nimamo cnc strojev pr nas :(. bi si vsaj luknje izvrtal ^^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava tiskanega vezja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5710983 (3714) driver_x
»

bakrenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
566791 (4674) Pyr0Beast
»

Izdelovanje tiskanih vezij v kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
92957 (2956) specterss
»

Kaj kupiti za tiskano vezje

Oddelek: Kaj kupiti
203917 (3662) teedy
»

Profesionalna tiskana vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
225454 (4903) Brane2

Več podobnih tem