» »

Ko dam rame v dual channel mi jih ne prepozna v dual channelu!!!

Ko dam rame v dual channel mi jih ne prepozna v dual channelu!!!

Mitja358 ::

Kot je že zgoraj napisano mi po posodobitvi komponent (kupil sem amd athlon x2 5200+ 2.7GHz (prepozna mi samo 2.61GHz pa nevem zakaj), 2x1gb patrion ddr2 800mhz (eno ploščo sem imel od prej eno pa sem sedaj kupil(razlika med njimi je samo v napisu na hladilniku), grafična sapphire ati radeon hd4670). matična je asrock ALive nf4g-dvi, bios sem posodobil danes (vendar je najnovejši iz leta 2007). kaj bi bilo narobe da mi ne prepozna vso moč procesorja in pa dual channel ne deluje. mogoče treba kaj v biosu vklopiti??? Hvala za odgorvore

Mitja358 ::

no sedaj sem šel gledat v everest in tam mi piše 2705.6MHz, pod nadzorno ploščo pa pod sistem pa piše 2.61GHz

bluefish ::

uporabi CPU-Z.

Mitja358 ::

v cpz-z mi piše 2705.6MHz tako kot v everestu. Sedaj sem gledal še rame in vidim da imajo tile novi rami samo na desni strani čipe, malce starejši pa imajo na obeh straneh čipe. pa majhna razlika je v končnici šifre izdelka.

Mitja358 ::

sedaj ko sem naložil visto ga prepozna kot 5000+ namesto 5200+, frekfenca je v everestu, windowsu in cpu-z-ju 2600MHz, multipler imam 13x nmesto 13.5x kaj lahko tukaj naredim?? in ja dual channel še vedno ne deluje. povejte mi kam naj postavim 2x1gb palčki. plošča ima 4 ddr2 reže...........

logout ::

Če sta različna RAMa kot praviš, potem ti dual channel ne bo deloval.

L.p., Kloko

Mitja358 ::

no različna sta samo po izgledu napisa na hladilniku, imata pa enako velikost, frekcenco, latence.......... razen končnica šifre izdelka je malcxe drugačna........
Tako btw koliko sploh dual-channel pripomore k hitrosti celotnega sistema?' 10%?

jan01 ::

Je tvoj procesor naveden kot podprt? http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=... Le zakaj neki ti ga ne prizna? Ker ni podprt v biosu!
Si dal rame v prva dva dva slota?

Glede tvoje posodobitve:
-grafično bi vzel raje 9600gt(lep par evrov dražja)
-matično novo! Oz vzel bi raje intela e5200(se navije v viševe...)

Mitja358 ::

ja no to nisem gledal support list. ampak tut če ga prepozna kot 5000+ 2.6GHz je v redu ali narobe deluje???
rame sem dal prvič v prvega in drugega slota in ni šlo, potem so mi v vizualu svetovali da naj dam v prvega in tretjega in tudi ne gre..............

na nvidio več ne grem nikoli ker me je zelo razočarala ........
intel pa mi ne diši zaradi visoke cene in če računaš price/prerformance dobiš majn kot pri amd/ati.....
hvala za odgovor...

Mitja358 ::

pa še vprašal bi zakaj je funkcija am2 booster v biosu (kaj to pomeni oz. za kaj se rabi) in ali moja plošča podpira amd cool`n quit tehnologijo, če ne podpira pa me zanima če je to slabo za procesor oz. če se kaj hitreje uniči procesor, pa če troši veliko več energije kot če bi bila ta funkcija vklopljena??

kitewing ::

Vedno se čudim ljudem, ki kupujejo močan procesor in počasno plato. Kupi dobro Asus plato! Asrock plate so za pisarniške mašine.

jureus ::

Če imaš, rama ki sta enaka le različnih frim, ti po vsej verjetnosti dual channel ne bo deloval. Morš imet dva rama, ki sta istega proizvajalca in popolnoma enaka. Te stvari so zlo občutljive zlasti na starih platah.

Glede processorja pa je čudno. Nastavi si kr v biosu nastavitve take kot bi mogle bit za tvoj procesor. Na procesorju ti piše 5200+ ?

TOP ::

In še najbolj zanimivo prvo kupi sedaj sprašuje,zakaj nisi prej uprašal bi dobil nasvet kaj kupiti in manša verjetnost težav,ampak kar je je.Rami niso enaki in ti ne bo delalo dual chanal,plato bi blo bolš kakšno Asus vzet kot pravi kitewing in z dual chanelom se pridobi kar nekaj.Aja še to procesor ti morda ne prepozna prav ker je treba bios nadgradit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Mitja358 ::

no prvič to ni moj rač ampak enemu kolegu delam. ta računalnik je bil samo delno nadgrajen, se pravi star enojedrni procesor ven dvojedrni noter, itd... na procesorju mi piše 5200+ samo je pa res da ga ni na support listi. rama sta od patriota. pa rama mi delujeta s 533Mhz namesto z 800 kot je privzeto.
Močoče je res rešitev nova plata asus za am2+ procesorje............
če pa pustim takole in sedaj deluje v redu, ne bo nič vzelo življenske dobe vkraj od procesorja in od ramov ker sta underclockana.????

bios pa sem posodobil na najnovejši ki je 2007, pač asrock ima za dre* podporo........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

no, procesor sem koliko tolikor zrihtal in sicer sem v biosu vklopil funkcijo am2 booster in tako mi je fsb overclockalo za 5% in sicer je sedaj 210Mhz(original 200), overclockalo mi je tudi hyper transport na 840MHz (original 800), spominsko vodilo sem dal ročno v biosu na 400Mhz (ddr2 800mhz), ko pa grem v everest ali kam drugam pa mi piše 390Mhz. procesor tako teče na 2730Mhz, rami pa na 390Mhz(efektivno 780Mhz)..
Zdaj me pa še mika da bi dal latence ramov na cl4 (original cl5), a moram kaj povišat napetost predem dam na cl4 in je razlika med cl4 in cl5 opazna?? rami pa so patrion ddr2 2x1gb 800mhz z modrim hladilnikom, 1.8V.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

jureus ::

Probaj pa boš videl to je od rama do rama odvisno. Saj ko se sistem ne boota več, si prišel do meje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naviti procesor??

Oddelek: Navijanje
3410470 (3608) Blinder
»

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1446802 (5055) Dr_M
»

hitrostna razlika pri ramih mod cl5 in cl4

Oddelek: Strojna oprema
241367 (1132) Mitja358
»

Razlika med Dual channel in single channel

Oddelek: Strojna oprema
81937 (1610) bmandl
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392488 (2488) bluefish

Več podobnih tem