» »

Katera vrsta RAM modula je to?

Katera vrsta RAM modula je to?

Azrael ::

Nekaj dni nazaj sem predelal star prenosnik NEC, kar sem opisal v temi: Doma narejen SSD.

Zaradi uporabe CF kartice sem dobil več priporočil naj Windows Swap datoteko prenesem na RAM disk ali izklopim, saj bi s tem zelo zmanjšal število branj in pisanj na CF kartico. Zamisel je na mestu, problem je premalo RAMa, v prenosnik ga je vgrajenega le 4MB in bi moral kupiti in vgraditi dodatnega.

Težava je že v tem, da ne vem zanesljivo, kako se RAM moduli za tak tip prenosnika sploh imenujejo. Zato me zanima ali obstaja kakšno ime za RAM module, ki jih je v času nastanka prenosnika (okoli 1994) uporabljal NEC? Na spletu sem našel poimenovanje Credit Card Memory ali samo Memory Card , vendar se to poimenovanje pojavlja tudi pri drugih proizvajalcih prenosnikov, vendar se izgled, dimenzije in priklop teh kartic med različnimi proizvajalci razlikuje.

Kartica za NEC bi morala imeti približne dimenzije: širina 55, dolžina 60 in višina 5 mm, npr. IBM je v tem času uporabljal po merah večje kartice, z drugačnim priklopom.

Če je komu v pomoč pri prepoznavi, dvoje slik:
Izgled priključka:

Prostor za razširitveno kartico:

Za morebitbe odgovore že v naprej hvala.
Nekoč je bil Slo-tech.

misek ::

Ta pa bo težka. Najboljše bi bilo, če ti ga kdo proda.
No, našel sem nekaj linkov:
http://www.memoryx.net/op4104003.html
http://www.pchub.co.in/uph/laptop/344-2...
http://www.pchub.com/uph/category/344-0...

Azrael ::

Potem je tako kot sem se bal.

Čisto custom NEC produkt in moram iskati RAM za točno to vrsto prenosnikov, s katerim drugim RAM modulom si pri tem prenosniku nimam kaj pomagati.

Torej drugega kot pregledovati oglase in kakšnega napisati, mi ne ostane.

Ampak vseeno hvala, veliko si pomagal.
Nekoč je bil Slo-tech.

Icematxyz ::

Dal ti bom en nasvet pa če ga upoštevaš ali ne. Vsaj 256 mb ram in 500 mhz procesor. To je absolutni minimum da boš dobil še kaj uporabnega z metodo CF kartice.

Potem boš še lahko brskal po internetu, pisal textovne datoteke, še vrjetno kak film pogledal. Vse kar je majn boš pa samo vlagal denar in nič nebo s tega. Sam sem isto naredil z prenosnikom ki ima 200 mhz in 64 mb rama. In zadeva je neuporabna. Poskusi najt kak cenen prenosnik. Je pa res da še najslabši prenosniki (ki ne zmorejo več te naloge) imajo na bolhi ceno 100 e. To pa se zavedam.

Je pa še ena varianta CF kartice in desktop starejšega računalnika, ki pa so zelo poceni. Dobiš dovolj rama in procesorke moči poceni. Problem je le napajalnik. Če hočeš da je 0db potem ni poceni.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

@Icematxyz

Preverjeno že 266MHz in 160MB RAM zadostuje za to kar si napisal (net, filmi, Office), sicer z 8GB klasičnim diskom.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor deluje na ~100%, ne glede na uporabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
373327 (2571) GupeM
»

Laptop zaslon - backlight ali inverter popravilo

Oddelek: Strojna oprema
111191 (949) Zvezdica27
»

Disketnik za laptop

Oddelek: Strojna oprema
5610 (536) amigo_no1
»

Doma narejen SSD

Oddelek: Strojna oprema
132309 (1826) Azrael
»

Prenosnik 486 33Mhz, kaj naj naložim?

Oddelek: Operacijski sistemi
352447 (1563) civic_

Več podobnih tem