» »

Kako naprej???

Kako naprej???

R-H-O ::

Živjo.

Med učenjem navijanja sem navil že procesor, ki je prej deloval na 1913 MHz, zdaj pa na 2,6 GHz. Poskušal sem naviti še ostale komponente, vendar se je vse sesulo zaradi nestabilnosti.

Kako vem, koliko moram povečati voltažo na ostalih komponentah?
Če kdo ve, naj prosim pove samo kako to izračunam?:8)

P.S.: lastosti mojega računalnika so:
Procesor: AMD Athlon XP 2600+
RAM: 1,5 GB (400 Hz)
Grafična: ATI Radeon x1650 series (256 MB)
XBOX 360 in en švoh comp.
Rabš kej vč!?
  • spremenil: R-H-O ()

___ ::

pusti voltažo pri miru če ne znaš...razen če imaš denar za nove komponente!!!!!
z navijanjem sicer nisi ogrozil komponent da bi crknile (po mojem mnenju, čeprav baje procesor ni več isti ko ga nazaj odviješ), če pa boš štelal štrom, se zna zgoditi da se bo pokadilo iz mašine.prav tako dvomim da imaš pošteno hlajenje, tako da se ti bodo komponente pregrevale zaradi večjih frekvenc in še večje voltaže.


moj nasvet: šparaj za boljši računalnik, če pa bi rad tega dolgo časa imel ga pa rajši lepo odvij in poskrbi da nebo svinjarije na njemu.bo tudi hitro delal

lp

___ ::

pred leti sem imel amd athlonxp 2700+ in čeprav nisem voltaže štelal je sistem postal prav kruto nestabilen ko sem frekvenco navil. prav tako je bil nestabilen čeprav je bil odvit procesor..tako da ne se igrat s tem, razn če hočš imeti razlog za nakup novega računalnika

R-H-O ::

Procesorja nisem do konca navil.
na izbiro so ble 3 frekvence:
- 133 (začetna)
- 166 (zdajšnja)
- 200 (nestabilna)

Hlajenja tud ni kej preveč.
Zdej sm pustil ATI Catalyst controlerju da stabilno glede
na hlajenje overclocka grafično. Rezultati so zadovoljivi
(mal hitrej Crysis laufa).

Zelo malo se spoznam ma bi rad vseeno vedu kku navit ostalo:D.
XBOX 360 in en švoh comp.
Rabš kej vč!?

___ ::

frekvenco daš na 200, voltažo pa povečuješ toliko časa, dokler ni računalnik enako stabilen kot je bil pred navijanjem.če boš z voltažo pretiraval, boš procesor poškodoval (saj imajo matične plošče razne zaščite da se to nebi zgodilo, pa vendar se lahko). to je bistvo vsega...in ne smeš pretiravat. pač greš minimalno...uporabljaš najmanjše korake ki ti jih nastavitve dopuščajo..

edit:-pozabil sem to napisati....stvar testiraš s programi za testiranje procesorjev...trenutno se ne spomnem nobenega imena tako da bo to moral nekdo drug napisati..(tudi stric google verjetno ve:)
-------------------------------------------
drugače pa pravijo da je pametno delati po tej predpostavki....

->NE POPRAVLJAJ KAR DOBRO DELUJE:):):)
-------------------------------------------

naloži si programček SUPERPI...to je program ki računa decimalke števila pi..v nekakšnem loopu. uglavnem nalož si ta program in boš videl kako majhna je razlika pred/po navijanju...zraven si naloži še program EVEREST, kjer boš spremljal temperaturo pred/po navijanju. Potem pa premisli koliko časa bi še rad imel svoj računalnik....in tudi če to pomeni igranje crysis na low..boljše kot da ga sploh nebi:):):)


nočem te zajebavat al karkoli...samo sčasoma boš tudi ti ugotovil da v navijanju ni prav nobene lepote:)samo skrajšaš življensko dobo procesorja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

R-H-O ::

Hvala!
Navijanje s hkratno povečavo voltaže je delovalo

prej: 1931 MHz
zdej: 2291 MHz

V biosu pa lepo piše, da je to najnižja meja, iin da bolj gor zaradi varnosti procesorja ne dovoli;
se pravi nč nevarnosti.
Namesto everesta uporabljam CPU-Z. Lahko poskusiš. Ne piše od temperature, samo po Biosu sodeč je se zvišala samo za kšno stopinjo al dve. In glede crysisa ... nč bat; sej bom hmali mogu nabavit novo hlajenje, ker moram zraven računalnika itak že pri LOW QUALITY postavljat zamrznjene plastenke z vodo in hladilna telesa s torbe za sladolede, ker se mi je na začetku ugašal zaradi pregrevanja grafične.

THX še enkrat!

Se grafična kartica overclocka na isti način?
XBOX 360 in en švoh comp.
Rabš kej vč!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R-H-O ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overcloking moje konfiguracije, prosim za pomoč!

Oddelek: Navijanje
191701 (1381) particle
»

Zakaj je navijanje cool in zakaj ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
924829 (3439) Pyr0Beast
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432615 (2115) ziga1990
»

navijanje AMD procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
776163 (4766) Davidf1
»

Škodljivost navijanja

Oddelek: Navijanje
271539 (1071) Tear_DR0P

Več podobnih tem