» »

Digital out/SPIDF Realtek HD Audio

Digital out/SPIDF Realtek HD Audio

srezi ::

Živjo,

v prenosniku mam zvožno kartico Realtek HD Audio (ne vem al je integrirana al ne?), ki ima med drugim tud koaksialni digitalni izhod. Inštaliral sem codec za kartico, ki sem ga dobil zraven računalnika in tudi AC3 filter. V meniju karitce vklopil digital out (ko priklopiš kabel te vpraša ali gre za analog ali SPIDF) in ko sem že mislil, da bo prvič vse potekalo brez težav, zvok seveda spet ni prišel do mojega receiverja (Yamaha RX-V440. Dva dni že spreminjam vse nastavitve, inštaliru sem tudi novi codec za zvočno ampka zvoka še zmeraj od nikjer. Kar me najbol čudi je to, da v meniju zvočne prikazuje kao delujoči digital out/SPIDF (celo tm kjer je ikonca equalizerja mi malo skače gor pa dol) vendar zvoka na receiverju ni. Tud ko daš test sound ni slišat nič.

NA AC3 filtru sem nastavil use SPIDF, pa pol tud za sistem 5.1, nastavlju sem tud že vse parametre glede kHz.. Sem pa opazil, da mi v AC3 filtru equalizer nič ne kaže, torej kot, da AC3 filter sploh ne zaznava zvoka?

Aja, drgač mam inštalirano Visto 64bit.

Pogledu sem že vse slovenske in tuje strani pa še zmeraj rešitve nisem najdu.

Če se komu sanja kaj bi lahko blo narobe, prosim na dan z rešitvami :)

KTr1sk ::

tema je že dolgo neaktivna, samo rad bi povedal da se da z realtek zvočno dobit dolby digital (Dolby Digital Live and DTS Interactive) preko optičnega kabla
http://www.techpowerup.com/forums/threa...
samo je treba modificirat gonilnike :) in deluje

pri win8 in 8.1 x64 je potrebno pred inštalacijo še samo onemogočit "Disable Driver Signature Verification on 64-Bit "
How to Disable Driver Signature Verification on 64-Bit Windows 8.1 (So That You Can Install Unsigned Drivers)
http://www.howtogeek.com/167723/how-to-...
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296399 (3920) gregyk
»

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Oddelek: Zvok in slika
142396 (1933) Zako
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
165041 (4370) shark_nm
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122328 (2059) link_up
»

AC3 in SB Live (audigy)

Oddelek: Zvok in slika
71002 (884) grizli123

Več podobnih tem