» »

AC3 in SB Live (audigy)

AC3 in SB Live (audigy)

mich ::

Ali kdo ve če in kako se da na kartice SB Live in Audigy (player) dobiti signal AC3 na DTS 3500 ali DTS 2500.
Mam SB audigy in 3500 in ker ni rašeritvene kartice kjer je ponavadi exstra izhod za AC3 naprimer pri platiniumu), čistega dolby digitala ne dobim.(v bistvu je problem ker nimam kam vtaknit RCA v SB);(;(.
Vprašanje ;ali se sploh da dobit AC3 iz SB Live player??
mich

zile ::

Live! navadni ima rumen vtič (za audigy ne vem), na katerem je digitalen izhod. Če imaš navaden "činč" kabel boš rabil mono pretvornik, ki ga vtakneš v soundblaster.
Inšataliri AC3 filtre. Dobiš jih tukaj pod audio tools (full listing). V windows media playerju se da nekak naštimat AC3 signal, samo je treba naštimat direct Waveout device (WMP po defaultu riše graf z Direct3D sound, kjer AC3 sploh ne boš slišu).
Za divX z AC3 uporabljaj rajši BS player al PowerDIvX NextGen player, ki ju tudi dobiš na prejšnjem linku.

mich ::

Ja audigy ima tudi rumen oziroma oranžen digital ishod. Probal sem z mono pretvornikom pa nič. sprobaval sem v PowerDVD 3.0 in 2.5.Tam nastavim na direct wave out in AC3 pa ni učinka. Kam instaliram filtre in kaj oni narfedijo. drugi problem pol moram pa stalno preklaplat med digital DIN kablom in AC3.
mich

zile ::

Za power DVD 3 morš uporabljat 6 channel verzijo. Običajno se ti filtri inštalirajo zraven takih programov kot so powerDVD3 6channel ali pa winDVD 3.0 DTS. Zdej če nimaš teh filtrov ti tud AC3 ne more delat. Zato jih inštaliraš pač dodatno, da si siguren da so nameščeni na računalniku. Resetiraš in stvar mora delat.

mich ::

Ja jo uporablja saj jo inštalira avtomatsko v osnovi. Vendar stvar še vedno ne dela. Kolkr gledam po netu bo verjetno vzrok v novi kartici Audigy ali pa v Power DVD ki jo ne pozna!??Očitno audigy z novim provesorjem ne omogoča te fore kot pri SB Live!!
Kakšen komentar.
P.S. Pri prodajalcu o tem ne vejo nič ker še niso inštalirali nobene nove zvočne kartice oz. jo preizkusili>:D
mich

VASkO ::

pri audigyu moras nastelati prek gonilnikov AC3 passthrough, drugace kot pri live! karticah.

BlackHole ::

Če hočeš digitalni zvok preko digital out, potem npr. v WinDVD nastavi na SP/DIF, pa mora špilat, vsaj meni dela.

grizli123 ::

Jaz imam SB LIVE! 5.1 povezan na AV DD receiver preko digitalnega izhoda na SB z koaksialnim kablom (seveda rabim pretvornik iz činč na mono jack vtikač). V POWER DVD mora biti nastavljeno na AUDIO OUTPUT: Use SPIDF output, na SB mixerju pa na live!5.1 ali na 6channel in označeno na digital output only...

Pri WINDVD-ju pa so nastavitve za zvok take: enable SPIDF output....


To je vse....


ENJOY in Dolby DIGITAL sound....














Some people... they call me GRIZLI... :)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296267 (3788) gregyk
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422477 (1415) franc3e
»

AC3 digitalni izhod na SB Live! Value

Oddelek: Zvok in slika
91091 (947) zile
»

dolby digital zvocna?

Oddelek: Zvok in slika
231782 (1496) matevzm
»

Creativovi zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
472311 (1651) Mate

Več podobnih tem