» »

USB problem!

USB problem!

SisQ ::

Lep pozdrav...
Iz problema v problem. In sicer, po namestitvi novega napajalnika (LC POWER LC6600GP V2.3) mi ne delujeta sprednja USB priključka. Še huje je to, da se ob priklopu USB ključa ugasne računalnik....kar nekaj, vendar za popizdit. Na zadnji strani imam priklopljen printer na USB, ki pa deluje normalno. Kakšna ideja?


HAM ::

Mogoce si nekako obrnil kabelj za usb na mb?

SisQ ::

Pregledal sem vse kable in je vse zvezano OK. Problem je ta, da imam spredaj 2 USP porta od katerih mi eden VGASNE računalnik in UNIČI USB ključ. Tako sem v 5 minutah uničil 3 USB ključe....smola pač.
Edino kaj sem spremenil pri kablih (po montaži novega) je to, da sem na začetku priklopil samo 20 pin kabel v EATXPWR. To pa zato, ker sem tako imel priklopljen prejšnji napajalnik. Ta novi ima sicer možnost, da priklopiš vseh 24 pinov. Sedaj sem to tudi naredil, vendar nič ne pomaga pri sprednjih USB portih. Problem ostaja isti. Je matična "kaput"?! Ideje, kaj še lahko naredim?


Han ::

Verjetno imaš v samem USB priključku spredaj zvite kontakte, ki povzročijo kratek stik...

solatko ::

Preglej priključke za usb na plati, saj je enoredne konektorje malenkost obrnit narobe, in potem skuriš usb naprave, dokler v končni fazi ne skuriš plate. Shemo za priklop imaš v navodilih matične.

SisQ ::

To sem ravno prej gledal in je vse v redu skonektano. Pravzaprav niti ne moreš zamenjat, ker ima ASUS že zraven priklope, katere dejansko ne moreš zamenjat. Poleg tega pa sem do sedaj (cca. 1 leto) imel povsem brezhibne USB porte. Zadnji USB porti ne delajo nobenih težav.
Pri sprednjih pa je tako, da eden izklopi komp in uniči USB KLJUČ, pri drugem sprednjem portu pa je tako, da ne prepozna naprave in NE IZKOPI KOMPA, ter NE UNIČI USB ključa!


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

Pyr0Beast ::

Obrnjena polariteta na kablih, ni druge.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Na katerih. Načeloma kablov nisem menjaval, razen tako, da sem zamenjal napajalnik. USB kablov do matične plošče pa tako ali tako nisem zaradi tega rabil preklopit.


Pyr0Beast ::

Vprasanje, ce napajalnik ne stisne kakih 12V ven namesto 5. Poglej v bios-u kaj pravi za 5VSB
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

+5VSB je 4,87


Pyr0Beast ::

Hm .. kaj pa takrat, ko se izkljuci ? Zna biti da udari prenapetostna zascita, a je za kljucek takrat ze prepozno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Če ti na sprednjih USB vhodih ne deluje, je vzrok samo v povezavi med priključkom na plošči in zunanjima konektorjema. Nekje ti dela stik. Poizkusi tako - vzemi notranji čitalec kartic, ki ima priklop na MB, priklopi na ploščo in stestiraj. Pazi da boš konektor priklopil pravilno. Če je napaka na ohišju, nesi na servis (če gre za kakšno dražje ohišje) in naj ti zamenjajo vhode za usb.

Carlito6 ::

Mene pa zanima, če mi kdo zna povedat zakaj na 8Gb usb ključ ne sprevim 4Gb velik film v hd obliki? Usb ključ sem tudi formatiral in ni nič drugače? Samo napiše mi, da imam poln usb disc. Kakšni predlogi kako to rešim? Hvala že v naprej?

Pyr0Beast ::

Omejitev datotecnega zapisa se mi zdi z FAT16, formatiraj z FAT32
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Carlito6 ::

Omejitev datotecnega zapisa se mi zdi z FAT16, formatiraj z FAT32


Hvala za tako hiter odgovor. Bom poskusil, ima da pol dela.

SisQ ::

Mah...bom jih kar izklopil pa bo. Navsezadnje, dokler mi zadnji delajo je OK.
Hvala za nasvete.


333333 ::

Izklopi rajs ja. Predn skuriš plato. Ko se računalnik izklopi je to varovalka najverjetneje zaradi kratkega stika. Priporočam pa ti vgradnjo kakšnega card readerja z USB priklopom (tolk da mas spredaj usb).
Spiritual

Swiwer ::

Glede FAT32 ... tu je omejitev velikosti enega fila tocno 4 GB tako da ce imas film velik 4.1 GB moras formatirat z NTFS (v tem primeru moras najprej v Device managerju v Policies TABu izbrat Optimize for performance").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiwer ()

Swiwer ::

Ce imas voltmeter (ali pa si ga poskusi sposodit) izmeri napetosti na USB pinih na maticni plosci. V navodilih za maticno plosco imas podatke za vsak konektor in napetost na posameznem pinu in pac preveri ce se vse ujema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiwer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
372823 (1677) Dzhimen
»

USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232910 (2722) Xserces
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635213 (4210) hyphh
»

Usb mp3 kluč zaupni podatki

Oddelek: Pomoč in nasveti
223051 (2229) StajercSSS
»

USB ključ skuri matično???

Oddelek: Strojna oprema
192464 (1916) Dead_Eye

Več podobnih tem