» »

USB

USB

bisernik ::

A se da na USB obnovit pomotoma zbrisane podatke?

MIHAc27 ::

Če sam USB še vedno dela... ja, bi se moralo dati z ustreznimi programi

bisernik ::

Kak pa?

popster ::

Restorer instaliraj, ali pa avira un erase, na hard disk seveda. usbja ne smeš nič tikat dokler ne obnoviš..

Yacked2 ::

Na Linuxu lahko kluček označih kot read only, da ne bi prišlo do slučajnega prepisovanja
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

bisernik ::

Saj ni zame, sedelovalovalec je nekak zbrisal s kolegovega USB-ključa, pa ma zaj paniko, kak bi to nazaj dobo...

Me pa mimogrede zanima, kak so te zadeve izvedljive... Npr. na USB-ju, če se nekaj novega gor zapiše, potem ja ni mogoče obnovit stari podatkov, al kako? Saj pa ja ni možno potem več starejših prepisanih podatkov razbrat, če se stanje v tranzistorju postavi na neko stanje, potem more še za starim stanjem ostati neka sled, al kako? Naj mi kdo pojasni, kako je s tem.

Zanima me tudi, ko sem že glih pri tem, kako je z navadnim trdim diskom (torej stari klasični disk, ne SSD). Če se zadeva sformatira, je na njem še mogoče priti do podatkov, ki so bili na njem pred formatiranjem? Men se to ne zdi najbolj razumljivo...

Yacked2 ::

Do podatkov ni mogoče priti če so prepisani več kot 11x. Zato obstajajo programi za brisanje, ki ti na mesto kjer je bila prej datoteka 11x prepišejo nične bajte al nekej podobnega
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

bisernik ::

Kaj, a to velja za Obični HDD, ali za Flash, ali za oboje? Ziher je razlika v dostopnosti do prepisanih podatkov, al kako? Nekaj sem gledal po drugih temah na forumu in kolk sem zasledil za HDD, tam ostane po prepisu oz. formatu določena sled, ker igla ne leti vedno po popolnima enaki poti in je potem ta ostanek možno obnovit. Kako se pa fizično obnašajo podatki pri prepisovanju v flashu, mi pa ni jasno... A lahko bolj natančno razložiš, zakaj glih 11 krat treba to prepisat?

Kaj se zgodi fizično pri zapisu novih podatkov na SSD? Kako se lahko potem iz teh novih logičnih stanj še razbere stara stanja?

bublly69 ::

oi..mene pa zanima kako prenesti na USB datoteke ki so večje od 4 gb? hvala za odgovore

hojnikb ::

Z čarovnijo :D

Če pa nisi čarodej, pa formatiraš v exfat ali NTFS...
#brezpodpisa

bublly69 ::

haha kakšno? :D

AndrejS ::

Po delih

z winzip

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

Z čarovnijo :D

Če pa nisi čarodej, pa formatiraš v exfat ali NTFS...
#brezpodpisa

bublly69 ::

pri meni je tako da datoteke hocem dati na xbox 360..a se jih tam potem da extraktat al kaj?

hojnikb ::

to pa spremeni zadevo.
kakšne datoteke ma misliš dat na x360
#brezpodpisa

bublly69 ::

ja to vem ampak ko dam na NTFS in dam v xbox mi on formatira USB da ga zazna in da spet nazaj na FAT32

hojnikb ::

KAKŠNE DATOTEKE HOČEŠ PRENAŠAT NA X360 ?!?!?
#brezpodpisa

bublly69 ::

igre

hojnikb ::

Piratstva ne podpiramo

PS: Igranje piratskih kopij na xb360 pač ni tako uzi, da kr skopiraš stvar na usb
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bublly69 ::

ja to vem ja :P....imam pa tudi en posnetek ki je vecji od 4gb ki bi ga prenesel gor

crniangeo ::

nejc , iger ne moreš igrat preko usbja pa basta :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

hojnikb ::

bublly69 je izjavil:

ja to vem ja :P....imam pa tudi en posnetek ki je vecji od 4gb ki bi ga prenesel gor

večje posnetke lahko sam streamaš..
#brezpodpisa

bublly69 ::

drugace loh ce mas JTAG odklep al kaj ze :P...ok

deninho1989 ::

Da si sposodim tole temo. Zadeva: Kupil sem TakeMS Colorline NT 32gb za prijatla, ki je pač hotel da mu dam gor neke slike.. Kluček vklopim in dela vse normalno. Naslednji dan mu ga odnesem, ampak tm več ključek ne dela. Ga odnesem domov in tudi tu ne dela. Problem je da ga na določenih portih zazna in proba inštalirat driverje, toda neuspešno. v DM je zaznan kot mass storage, v CM in mojem računalniku pa ga ni. Sprobaval sem že malo morje stvari pa nič..

feryz ::

Nesi nazaj in se ne obremenjuj. Ključek je hin!

radmannsdorf ::

ob uporabi usb ključka v cisco dvb-c snemalniku se mi je zgodilo tole

kako nedodeljen prostor združim s tistimi 191Mb?

crniangeo ::

expand :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

radmannsdorf ::

crniangeo, nene :P
sm pa našel rešitev, in to je http://geekswithblogs.net/ilich/archive...

Bye ::

Sposojam si temo.

Kako lahko na ključku ponovno nastavim, da mi zbrisane datoteke prenese v koš, namesto da jih takoj izbriše? Pod "Lastnosti" sem vse prešlatal in ni te možnosti. Pod košem pa mi tudi kaže samo trdi disk, USB-ja ne.

SLOarmy12 ::

Da nebom nanovo odpiral teme bom kar tukaj uprašal.. imam 8gb ključek in zmiraj ko formatiram, gre nevem kam plac ki je biu možen... imel sem 7,81 gb placa zdej sm ga formatiru in je še sam 7,19... kje je problem??

hojnikb ::

formatiraj z sdformatter

Realno bi mogu dobit vsaj 7.45GiB ven..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SLOarmy12 ::

oo hvala :D

Dzhimen ::

Lp,

imam en čuden problem in bi si kar tole temo izposodil...
Na Zalman T4 ohišju mi nagaja front pannel USB 2.0 vhod. Če nanj priklopim 8GB USB2.0 ključ (znamke adata), dobim tole sporočilo:


Ključ zazna v device managerju kot "Unknown USB device", pod Moj računalnik in Disk Manager ga pa ni.
Če isti ključ priklopim na front pannel USB 3.0 vhod, ali na katerikoli USB vhod odzadaj, deluje brez težav popoolnoma normalno. Testiral sem ga tudi na prenosniku, tako da lahko napako USB ključa izključim.
Če na problematični front pannel USB2.0 port priklopim 16GB USB3.0 znamke Kingston, dobim isto sporočilo (USB device malfunction).
Če na vhod priklopim 2.5 inčni USB3.0 1TB Zunanji trdi disk WD brez zunanjega napajanja, se disk sploh ne začne vrteti in pojavi se spet isto sporočilo.
Če pa priklopim 3.5 inčni USB2.0 1TB zunanji trdi disk znamke Buffalo, ki ima posebej napajanje, disk deluje popolnoma normalno, hitrosti branja so čez 40 MB/s.
Priklopil sem tudi eno tipkovnico in je delovala normalno.

Vse zgoraj našteto sem probal večkrat, vsakič isti rezultat. Front pannel usb2.0 port je trdno priključen na matično (poskusil sem priključit tudi na druge pine na matični, isti rezultat), vendar je kabel kar na tesno "prepognjen" in stisnjen zaradi cable managementa, tako da sumim da bi tu lahko tičal problem in do porta ne pride dovolj el. toka za napajanje USB naprav. Ali mi zna kdo dat kak konkreten nasvet kaj bi lahko naredil da bi ta USB port deloval normalno? Če nebo druge rešitve bom probal kabel razrahljat da vidim če je tu problem, a sem si rekel da bom prej tu vprašal za kakšno drugo idejo, ker nebi rad pol kište razdrl in vse nazaj skup sestavljal. Ali naj se raje sprijaznim, da je USB port pač fuč?

EDIT: Sedaj sem malo poizkušal z 8gb ključkom in se je enkrat zgodilo, da je ključ zaznalo, mi ponudilo možnosti kaj naj s ključem naredi, a še preden sem uspel kliknit je ključ spet vrglo ven...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzhimen ()

BorutK-73 ::

Si že sam ugotovil, front panel usb ti crkuje. Lahko probaš priklopit na drug usb port na matični.

Dzhimen ::

Port sem že probal priklopit na druge pine na matični, a je bil rezultat isti.

Čudi me da že crkuje, če pa je kišta komaj slaba 2 meseca stara... :D

BorutK-73 ::

Če te kaj pomiri, meni je še vsak front panel mrknu. Uporabljam usb podaljšek ki je vtaknjen v back panel.

Frenckie ::

Kaj pa sami priključki na front panelu?

Dzhimen ::

Ne vem kakšni so kontakti pri tem kablu na front pannelu, ker ni veliko prostora in ne vidim ali je mogoče problem s kontaktom...

Sedaj sem kišto odprl in ta kabel izravnal in kolikor sem mogel popravil kontakte in sedaj mi je 8gb usb2 kljueček zaznalo... Sem ga dal formatirat in bom malo stestiral da vidim ali deluje normalno.

Očitno so kontakti problem, ker konektorji niso ravno najbolš narejeni... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z USB 3.0 podaljški

Oddelek: Pomoč in nasveti
152803 (1927) Han
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6714053 (11628) knap
»

Pokvarjen USB?

Oddelek: Strojna oprema
242682 (1866) solatko
»

Se splača kupit USB ključ 128 GB za 30 €?

Oddelek: Strojna oprema
355886 (3822) stb

Več podobnih tem