» »

simobil zaklep telefonov

simobil zaklep telefonov

«
1
2

MeGreat ::

Dan,
zanima me če simobil zaklepa svoje telefone na simobil omrežje? Zanima me za samsung omnio.

lp

;-) ::

Vsi mislim da so zaklenjeni. (n95,e50,e51,n73) te so bli k sm jih mel.

BigWhale ::

Moja N95 je zaklenjena. Sem vceraj ugotovil. Pri simobilu pa trmasti in nocejo odklepat.

MeGreat ::

aha ok hvala.. ali se ni enkrat govorilo da bodo morali vsi operaterji prodajati odklenjene telefone?

LuGi ::

Sej ti ga odklenejo ampak šele potem ko se ti naročniško obdobje konča..;)

OmegaBlue ::

Moja simobilovska e61i je odklenjena ;) se ne pritožujem
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Vanadium ::

moja tudi e61i seveda

AndrejS ::

e51 je zaklenjena :(... bajo jo brezplačno odklenejo ko "aneks" poteče

tomaz- ::

saj res, kako to zgleda z zaklepanjem, je na vidiku kakšna spremeba v smislu " noben več ne zaklepat.. " ??

primo7 ::

Vzel OMnio pri Simobilu na vezavo 24 mesecev. Prodajalka mi je rekla, da je zaklenjena in da jo po 24. mesecih potem odklenejo. Doma sem ugotovil da sploh ni zaklenjena. Baje da setelefonov z Windows mobile ne da zakleni. Tako sem slišal. Skratka moja ni zaklenjena.l

Ibex ::

saj res, kako to zgleda z zaklepanjem, je na vidiku kakšna spremeba v smislu " noben več ne zaklepat.. " ??


Jaz poznam samo 2 mobilna operaterja, ki nimata zaklenjenih telefonov.

BigWhale ::

Hm, je kje kak servis kjer odklenejo N95? V okolici Maribora?

p0ki ::

po zakonu morajo vse državne firme torej mobitel imeti odklenjene telefone kar pa nevela za privat torej simobil
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

madmitch ::

po zakonu morajo vse državne firme torej mobitel imeti odklenjene telefone kar pa nevela za privat torej simobil


Mobitel ni državno podjetje. Je delniška družba, res pa je, da ima prevladujoč delež na tržišču, enako kot Simobil. Je bilo nekaj govora o tem, da naj bi telefoni ne bili zaklenjeni.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

mtosev ::

Hm, je kje kak servis kjer odklenejo N95? V okolici Maribora?

googlaj nokia unlock codes.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

Mobitel mora imeti zaradi prevladujocega polozaja na trgu mobilnikov imeti vse telefone odklenjene. Za Simobil to zaradi njegovega deleza ne velja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

madmitch ::

Mobitel mora imeti zaradi prevladujocega polozaja na trgu mobilnikov imeti vse telefone odklenjene. Za Simobil to zaradi njegovega deleza ne velja.


Ne vem, če to drži, ker sta oba okarakterizirana kot ponudnika s prevladujočim položajem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

BigWhale ::

Hm, je kje kak servis kjer odklenejo N95? V okolici Maribora?

googlaj nokia unlock codes.


N95 ne mores kar tako odklenit. Vsaj zaenkrat ne.

tomaz- ::

sam imam n95 8 gb, pa sem na bolhi nabavil turbo sim. To je eno tanko vezje, ki ga položiš pod sim kartico in deluje. Telefon se "odklene" . Je pa fino, ker ne zgubiš garancije. Če vzameš ven ta turbo sim, je telefon isti kot prej, se pravi, "zaklenjen"..

ant ::

a to pol res deluje?

joj sem mislil, da je to sam še en nateg.

fajn, da ni :D

tomaz- ::

meni deluje brez problema, sem se pa tako zmenil, da sva se dobila, sva najprej probala, pol je pa denar padel..

AndrejS ::

Koliko stane ta "turbo SIM". Potreboval bi za e51.

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tomaz- ::

Novejših Nokij se ne da odklenit s kodo !

Samo preko kabla ali s turbo sim.

jaz sem dal cca 15 evrov na bolhi

awake ::

A ve kdo če je Sony Ericsson T700 pri simobilu zaklenjen in pa če se da odklenit s to Turbo SIM? Namreč noben nima tega modela na seznamu, ki prodava turbo-sim, da deluje preverjeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: awake ()

mastah ::

a kdo ve ce ma simobil se zaklenjene telefone?

PINki ::

valda

Binji ::

Kaj je pa s tem rezanjem SIM kartice, ko nekaj pisejo na Bolhi glede tega?
Pa a na Nokii 5800 je kdo ze probal to?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

PINki ::

ne dela na 5800, preverjeno

Vanadium ::

To bi se lahko kaki pravnik malo poigral z tem sranjem (zaklenjeni foni) načeloma ti plačaš fon, skleneš aneks za 24 mesecev (kazen če prekineš) tako, da nima kaj bit zaklenjen, ker ti načeloma ni omogočena polna upraba elektronske naprave. Me prav zanima če je kje kaki zakon o varovanju potrošnikov ki regulira to zadevo da neko napravo nemoreš polno uporabljat :| kar zaklep telefona načeloma tudi je

zee ::

Gres kupit zadevo v tujino, placas tako ceno (ali le malenkost visjo ) kot pri nas in prides domov z odklenjenim aparatom, brez dvoletne vezave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

js osebno ::

Gres kupit zadevo v tujino, placas tako ceno (ali le malenkost visjo ) kot pri nas in prides domov z odklenjenim aparatom, brez dvoletne vezave.

in recimo še zamenjaš produktno kodo na slovensko in imaš gor slovenski jezik, pa še mobi je bolj kakovostno narejen, saj je za zahodni trg. :)

zee ::

Kakopak :)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Desty ::

Baje novejših telefonov pri Simobilu ne zaklepajo več. Sem spadajo novejše Nokie (E serije) in telefoni z Windows Mobile.

WaterBoy ::

ahac ::

načeloma ti plačaš fon


Niti ne. Ti plačaš dost manj kot je normalna cena neodklenjenega telefona.
Oni ti ga subvencionirajo zato, da ga boš uporabljal v njihovem omrežju.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Bor H ::

Ne, oni ti ga subvencionirajo zato da boš uporabljal njihovo omrežje ;)

krho ::

Right: SAMSUNG i7500 Galaxy Mobisvet 330EUR.
u lej z 2letno vezavo ista cena: Simobil 330EUR Razen, seveda, če vzamem tadrag paket in plačujem zraven še cel kup naročnine za internet.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ahac ::

Ja, dobr. Mobisvet je pač pocen.
Na Mimovrste je recimo 500EUR.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Stumfek91 ::

Zdej jih bojo udklenil zastonj:D
http://www.mobile.si/articles/simobil-o...

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

ne sam da jih odklepajo zastonj, ampak jih od 15.7.2010 sploh ne zaklepajo vec.

basista ::

A moraš za odklep biti njihov naročnik. Recimo da kupiš rabljen zaklenjen telefon, nisi pa drugače na simobilu; a lahko uporabiš recimo kartico od kolega ali je postopek odklepa kakorkoli vezan na konkretnega naročnika oz simobilov račun?

mojsterleo ::

naceloma rabis za odklep osebni dokument, ampak sem preprican,da bi se dalo kaj zmenit tudi, ce nisi narocnik. sam ce je telefon prestar, ti mogoce ne bojo mogl pomagat. jst mam recimo en star telefon (benq athena), zaklenjen na mobitel omrezje, in ga ziv bog ne zna odklent.

St235 ::

Predvsem pa ti ne bodo odklepali telefonov, ki so zaklenjeni na druga omrežja.

mojsterleo ::

heh ja to pa itak, ampak mobitel meni niti svojega lastnega telefona ne zna odklent.

basista ::

ne, gre za to a ti odklenejo samo tisti telefon ki si ga ti osebno kupil pri njih kot naročnik ali to ni pomembno samo da je v njem simobilova kartica

madmitch ::

mojsterleo je izjavil:

naceloma rabis za odklep osebni dokument, ampak sem preprican,da bi se dalo kaj zmenit tudi, ce nisi narocnik. sam ce je telefon prestar, ti mogoce ne bojo mogl pomagat. jst mam recimo en star telefon (benq athena), zaklenjen na mobitel omrezje, in ga ziv bog ne zna odklent.

Jaz sem imel pri sebi dva telefona, oba zaklenjena na SiMobil, oba sta na pogodbo na ženino ime. Enega za drugim so odklenili brez dokumentov in brez vprašanj.
Sta pa bili SiMobilovi kartici notri, to pa ja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

rontajzel ::

Mene pa zanima kako je sedaj s tem zaklepanjem? Se telefoni še zaklepajo?
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

Looooooka ::

A ni to ze vsaj 1-2 leti prepovedano?(zaklepanje telefonov).

Meizu ::

Ni mi sploh jasno, zakaj bi kdajkoli sploh zaklepali - konec koncev naročnino, s katero vzameš telefon, plačuješ, torej kje je problem?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklep telefona pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
248498 (6553) petzup
»

Odklep telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
213921 (2959) zack069
»

Odklepanje mobitelov.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9340530 (18650) Jazzie
»

Simobil--Odklep Iphonov 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
144332 (3813) KoMar-
»

Ali so Simobilovi mobiteli odklenjeni?

Oddelek: Mobilne tehnologije
173353 (2909) Ted

Več podobnih tem