» »

problem (najverjetneje) z Leadtek GF4Ti4400

problem (najverjetneje) z Leadtek GF4Ti4400

«
1
2

Blizz ::

Torej, ko nekaj časa (10-20min) igram en špil, me ali vrže nazaj v Windowse, al pa freezne sistem. Bilokeri špil pol zalaufam, mi ga po ene 3-10sekundah vrže ven.Kartice nisem nič overclocka, imam tudi najnovejše uradne Detonatorje iz Nvidiine strani. Uporabljam pa winXP.
tole pa so komponente:
gigabyte 7vrxp plata
athlon XP2000+
corsair 512DDR (333mhz)
Leadtek GF4Ti4400128MB
vulcano 7+ hladilnik
dvd rom, cdrw,...
Kaj bi blo narobe?
  • spremenil: Blizz ()

Binji ::

Kaksno graficno si imel prej? Si probal se v kasnem drugem OS?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

LunKi ::

Sva že 2!

Mam isti problem na podobnem kompu z isto grafično.
Zgodi se da se pri nekaterih špilih komp resetira ali pa me vrže v winse, sam večinoma se resetira. Zgodi se pa v mojem primeru v Ghost Recon včasih in v AVP2 ko pritisnem esc. Vse je random in enkrat dela enkrat ne. ZEEEELOOOO sumljivo!

;(

LunKi ::

imam xp

Blizz ::

Sej niti nima veze, kakšno grafično sem imel prej, ker je to zdej čist drug kompjuter. Nisem probal na nobenem drugem OS-u. A ma kdo kakšno idejo?

LunKi ::

preber si 3d mark 2001 in OCjanje

Blizz ::

aja, kolkšna naj bi bla temperatura procesorja; namazan je z originalno (silikonsko) pasto, stopnjo mam pa naštimano na minimum, ker pri višjih lahko od hrupa znoriš. S tem mi temp. pokaže okli 62 C. Kje je kritična meja?

LunKi ::

jst mam max 51 stopinj sam se mi isto dogaja kokr teb

rap3r ::

Hm 62 stopin je kr dost za tvoj tip procesorja z tem hladilnikom!Nekje meja je 50 stopin!!!Nad 50 stopinjami se ti pol dogaja to kar teb!!!Tko da k nabijaš špil si den ventilatorje dokonca ker te itak nemore mott!!!Če pa te si ap vodno ubod!!!Pa še neki kakšn napajalnik maš?Kok močn!Če je prešvoh je lahk tud to krivo!Procesor morš pa defenitivno ohladit-ni dobr taka vročina!!!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Blizz ::

Napajalnik je 300W.

rap3r ::

Pol nebi smel bit problem!
Probi temp znižat pa pol poroči!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Senitel ::

Kakšne maš nastavitve rama v BIOSU?

eland ::

Mogoče bi probal z drugimi driverji, starejšimi. Men je delal probleme , ker sem imel nastavitve napačne v kontrolnem oknu (Direct namesto OpenGL).
Temperatura je visoka, sam ne še kritično.To po mojem ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

Blizz ::

evo, pogledam takoj, ko prenesem podatke s tastrga compa (ne bi rad resetiral vmes).
btw: a se da še kje gledat temp procesorja in ostalih stvari, al je treba to nujno v biosih pogledat?

VASkO ::

seveda se da, taksnih programov za to imas milijon (dobil si ga ziher tudi poleg plate)

Blizz ::

Evo, nastavitve iz biosov:

CHIPSET FEATURES SETUP

top performance : disabled
fast comand : ultra
sonfigure SDRAM by SPD : disabled
SDRAM frequency : auto
SDRAM CAS# latency : 2
SDRAM comand rate : 2tcomand
AGP mode : 4X
AGP comp. driving : auto
manual AGP comp. driving : DA
AGP fast write : enabled
AGP aperature size : 128 MB
AGP read synchronization : enabled
PCI delay transaction : enabled
USB controller : all USB ports
USB legacy support : disabled
USB port 64/60 emulation : disabled

HeiJack ::

Imes sem iste probleme na Epox-8k3a, pa sem samo ram prestavu v drug slot in od takrat naprej mi ne zmrzne in ne meče več ven!

Senitel ::

Probi dat SDRAM CAS# latency na 2.5...

Pizzicato ::

Heh... tud jaz imam isto plato in AMD 1800XP, pa isto grafično. Imam isto temp. proca in me ne meče iz iger. Problem je drugje.

Najprej preveri verzijo BIOSa. Če imaš F4 ali manj, obvezno nadgradi na verzijo F6. Cas latency daj na 2.5, saj sigurno nimaš PC2700, CAS 2. Zdaj bi pa moralo it.

Mimogrede, a ti na momente "trga" grafiko v špilih (MOHA,...)?
Bogo

Blizz ::

Tole je moj RAM: CORSAIR eXtreme 512MB DDRAM 333MHz (PC2700) CAS2 (nabavljen v Essediju, čeprav takret, ko sem jest to nabavu, še ni bilo "eXtreme" napisano. Je pa skor ziher ta.
MOHAA mi pa dela brez zatikanja (kolikor jo sploh lohk igram, na začetku cca 10 min, pol je pa konc) -čeprav malo bolj definiraj, kaj naj bi blo to "trganje"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blizz ()

Pizzicato ::

Trganje:

Ko se npr. pomikaš naprej, pred sabo zagledaš vojaka, ki se ti približuje. Ko te vidi ,začne streljat nate. No, in ko vstreli metek slika za trenutek (delček sekunde zmrzne) pol pa gre gladko dalje. Zanimivo je, da ravno takrat zagori tud lučka za harddisk. Zato sumim, da tu nekaj ni vredu...
Bogo

LunKi ::

Ok morm rečt da mi zdj dela vse ql zaenkrat, ne meče ven, nč se ne resetira, cuka nč več, samo še en problemček je...

Prej sm mel na 3dmarku 9700pik (bad, mi ni ušeč hočm več:), in to brez OC)
Zdj sm dal pa nove gonilnike mam pa 9400pik (ja u p**** hočm več ne pa manj)

Ampak problemi so rešeni z novimi gonilniki

kako dobim več pik z hd nastavitvami pa pol direct 3d pa opengl nastavitvami pa še drugo brez da bi sliko kakor kol žrtvoval?

LunKi ::

http://service.madonion.com/servlet/Ind...

to je moj score na 3dmarku, 9600 damn!

Ej naj mi en plis pove link kje zlodam ta nov bios za 8k3a od epoxa.

hvala

LunKi ::

evo zdj sm mal zvišu na 9900 z nastavitvami za ram

a če dam pci delay pa 256rama aparature size a bo kej hitrej delal???

Blizz ::

Lunki, nujno mi povej, kje si dobil te nove gonilnike (za grafično predvidevam).

LunKi ::

Morm rečt da me je enkrat vseen vn vrgl, oz. se mi je resetiru komp. To pa zato ker sem mel vsakic ko se mi je resetiru komp še leech ftp pržgan in zgleda da v xp pride do konflikta...

Aja referenčni gonilniki od nvidie za xp winse, verzija 28.32 za xp

Pizzicato ::

A ima kdo od vas diske v RAIDU na GIGABYTE plati (Promise). Ali pa imate kr na ATA100?

Ti, ki imaš isto plato ko jaz in isto grafično:
Daj napiši točno vse kaj imaš v kišti. A imaš diske na ATA100? A si probal na Sandri pogledat, na koliko MHz ti delajo RAMi? Predvidevam, da ti bo pisalo samo 266MHz (2x133).... Me res zanima, če ti bo pisalo 333MHz, ker se mi zdi da Sandra tega še ne zna prebrat pravilno...
Bogo

Pizzicato ::

Moj SCORE v 3DMARKu (default): 11400
:D

Aja, pa še moja konfig:

GIGABYTE 7vrxp (nova)
AMD 1800XP na 1900XP (140MHz FSB)
512 DDRAM PC2700
LeadTeak WinFast GeForce 4 4400 na 310/680
2xIBM ATA 100 7200rpm v RAID 0
SB Live 1024, ...


Samo mi je ta PROMISE RAID kontroler ZELO sumljiv (slab).
Pri Sandri imam hitrost diskov v ranfu ATA 66 RAID 0....

PRej sem imel ABITko v RAIDu in sem z istimi diski imel za 50% boljši rezultat v Sandri (80MB/s). Zdaj jih imam samo 55MB/sec.;((

Kolk imate pa vi?
Bogo

VASkO ::

kere gonilnike za kotroler pa imas nalozene? ce mas tiste, ki so poleg sistema (ce mas XPje), potem je tu problem pocasnosti

Pizzicato ::

Ne ne, sem dal gor Promisove, ki sem jih dobil zraven matične plate. Zdaj sem si pa ravno dolpotegnil nove in bom jutr poročal.:8)

Mimogrede, za Gigabyte 7vrxp je nov BIOS F6, ki ni več BETA ampak je končen....
Bogo

Blizz ::

Klampfer, jest mam tut isto plato in grafično, disk ma eden in sem ga mel najprej na IDE1, da mi ga je sploh zaznal, potem sem WINXP instaliru in zatem gonilnike za ATA133 in RAID. Pol sem pa disk v IDE3 prestavu (ker je 133) in tako mi disk dela v ATA133.
Tut jest sem dal referenčne nvidiine driveje gor, pa mi še vseen ven meče iz špilov al pa mi sistem freezne. Sem dal tut ram v drug slot pa cas latency na 2,5 naštimu, neki časa je pomagal (kako uro igranja mohaa), pol se je pa spet isto ponovil. Pomoje bom jest to u kratkem v Jae odnesu (tam sem kupu vulcano7+ in grafično), pa bom prvo ventilator menju in dal neki tišjega gor (zalman) in drugo termalno pasto, pol jim bom pa tam reku, naj mi grafično poštimajo. Ker nimam več pojma, kaj bi še lahko poštimal. Dobr, še nove biose sprobam, pol pa res.

Pizzicato ::

Ja, obvezno namesti nov BIOS F6. Bo sigurno boljše.:D

A si kaj testiral diske v Sandri. Če nisi, bi te prosil da to nardiš in mi poveš rezultat.

Jaz imam dva diska v RAID, pa mi gre samo na 55MB/sec.!>:D

A ti MOHAA kaj trga grafiko? Meni jo. Mogoče je kriv RAID... zato te še enkrat prosim za test, ker bom mogoče dal diske dol iz RAID-a...:\

Thanx
Bogo

Blizz ::

Ej, bom testiral, takoj ko pridem domov Mohaa mi pa dela čist normalno. Mogoče samo to, da če full hitro z miško opletan (rečmo pri enih vratih-se najbolje vidi), se mi slika "razreže" po horizontalni strani na ene 4 odseke, ki soSicer se to ne opazi skoraj nič (sploh moram pa probat še pri drugih špilih). Upam da je to normalno, dej probi še ti to naredit, pa sporoči.

LunKi ::

Ej dej mi link da zlodam ta bios oz. kako ga zlodam?

Aja glede tistega "trganja" fora je to da maš lahko refresh rate na monitorju premajhen(60 namest 85) in maš previsok frame rate, zato se vklop vertical sync.
A je zato tud un program nvidia refresh rate fix?

Pizzicato ::

Hehe, saj imam refresh na špilih na 100MHz (refresh fix). Tale Vsync, pa mi nič kaj ne pomaga.
Bogo

sharp ::

Ej klampfer dej povej a je ta plata dobra ker sem že neki sanju o njej da bjo kupu pa me zanima kako se kej obnese??????:\
Drive fast as your guardian angel can fly.

Pizzicato ::

Nekak mi ni najbolj.... sem prej mel ABITko, ki se mi je nakako boljša zdela (še posebej pri BIOS nastavitvah). Če hočeš, ti jo jaz prodam (stara 1 teden, pri nas kupljena), ker bi zdaj dal raje 20kSIT zraven in bi si kupil novo ABITko max.
Bogo

Blizz ::

Pi**a, moj 3dmark2001 score je samo 8500. XP2000+ ,gigabyte7vrxp ,512ddr cas2 (333), leadtek gf4ti4400, maxtor 80 gb. Damn!

Pizzicato ::

Pikola, to pa je hudo malo. Nekaj pri tebi ne špila vredi....

A si kaj OCjal? Si menjal BIOS? Si menjal gonilnike?
Bogo

Blizz ::

Še enkrat sem zalaufal 3dmark: 7940 točk (??!!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blizz ()

LunKi ::

Jst mam od epoxa 8k3a pa nove biose pa vse pa driverje pa mam xp1800 pa 512 pc2700 rama pa 80gb ibm disk pa sm brez kakršnga kol OCjanja pršu na sistemu z programi in vse do scora 9900. Priporočam ti lohk edin da si vso opremo updataš pa aparature size na 256 pa fast write pa ram na fastest(ne turbo). Sm dubu dodatnih 500 točk :)

_Mortal_ ::

Blitz:neki ti neštima rabu bi dobit okrog 10-11k
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Blizz ::

Ja sej vem. Biose mam tazadnje F6, zadnje detonatorje, nimam več pojma, kaj bi blo narobe. A mislite, da če na servis v Jae nesem, da bodo znal tam kej narest? Pri njih sem grafično, ventilator pa ohišje kupu.

LunKi ::

Teh 10k in 11k boš dosegu samo z OCjanjem. Edino 10k boš lakho dosegu če boš imel čisto prazen disk. Veliko temelji na temu oz kako poln register imaš in koliko programov ti laufa (anti virus, kaaza pa to sranje) to žre rama in cpu usage, tako da probaj kompenzirati če je to problem in zbriši nepotrebne programe.

Blizz ::

Sej fora je glih v tem, ker mam gor samo ene par špilov, office pa 3dsmaxa, no pa še ostale nujne stvari.

Pizzicato ::

Blizz, mislim da sem našel rešitev zate.

OBVEZNO izklopi Vsync (Direct 3D - dodatne možnosti)!

Če imam jaz vklopljen VSync imam povprečje v Nature samo 36fps. Če pa je Vsnyc izklopljen pa imam povprečje 64.8 fps:D .


Sicer pa pol pri igrah imej obvezno vklopljen Vsync, ker bo grafika dost bolj gladka...

Povej, če si kaj porihtal...
Bogo

Blizz ::

Pizzicato, thanks :)) , probam takoj, ko pridem domov iz faxa.

Blizz ::

Hmm, dej mi malo bolj točno povej, kje to stvar izklopiš. Jest mam sicer napisan vse v slovenščini (ne vem zakaj), ampak, če grem takole: display properties -> advanced -> geforceTi4400 -> dodatne lastnosti -> direct3D nastavitve (tuki lahko določim stopnjo mip map detajlov in pa obkljukam "omogoči emulacijo zameglitvene tabele(a je to V-sync?)" in pa da se prikaže en logo med izvajanjem 3D aplikacij (??) -> več direct 3D (tu pa lahko določim samo poravnavo texsture (en drsnik))

Bom najprej tole emulacijo zameglitvene tabele izklupil (prokleti slovenski prevodi - človek sploh ne ve, kaj so napisali)

Pizzicato ::

Jaz ima tud v SLO. No, ravno v pravih nastavitvah si. Tisto "meglo" pusti tako kot je. Nastavi samo tam ko imaš "Vertikalna sinhronizacija". Tam nastavi Vedno izključeno. A gre?
Bogo

Blizz ::

Sem naštimal (je v openGL nastavitvah). Ampak problem je v tem, da se mi 3dmark skor vsakič obesi pri unmu testu, kjer se tisti tipi streljajo med sabo. No sej to se mi je dogajal že tut preden se vsync odklopil. Aja pa zdej mam temp. cpuja 52 stopinj (odprta kišta, vulacno 7+ na dvojki). Sicer pa očitno ni kej dost pomagal vsync odklopljen, ker sem mel na prvih dveh testih še vedno isto št. frejmov(na car chase -high detail mi je celo nekje padlo na 28 frameov- brez antialiasinga -sux!!). Nič jutri grem v Jae na servis pa bomo tam vidli, če se da kaj popravit.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544629 (3712) 1161815611
»

ABIT KD7 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
151050 (867) White666
»

Gigabyte 7vrx POMOČ, jaz nimam več idej

Oddelek: Pomoč in nasveti
151319 (996) Klampfer
»

3DMark 2001 in OCjanje

Oddelek: Navijanje
111205 (907) Pizzicato
»

Abit KT7-Raid in AGP???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91494 (1324) ijatebi

Več podobnih tem