» »

kako v VMware ali virtual PC povleči cel sistem

kako v VMware ali virtual PC povleči cel sistem

krneki0001 ::

Zanima me kako bi iz posameznega diska povlekel cel sistem v VMware ali virtual?
Aje treba prvo z nortonom narest ghosta pa potem prenest to v virtual PC, al lahko to ti programi že kar sami potegnejo vase cel sistem?

Imam nortonovega ghosta original in imam licenčni VMware ter virtual PC 2007, tako da kar se legalnosti tiče zadeve stojijo, sprašujem pa kako to spravit najhitreje v virtual PC in brez zapletov in izgube podatkov.

Imam pa 5 starih mašin z vsemi podatki in vsaka mašina ima 20Gb velik disk, tako da prostora to niti ne bo vzelo veliko. Vse mašine so P3 ali celeron z VGA grafikami in delajo v mreži na vseh mašinah pa so win98.

OmegaBlue ::

Za windows imaš vmware converter ki ti sam naredi sliko sistema za v VM okolje. Za linux pa kar narediš dd image diska.

P.S.
Ih 98 ne bo šlo s konverterjem. VMware pa nevem če prebavi ghost image. Lahko pa narediš DD image diska na neki linux mašini (ali pa z live CD) in zalaufaš tisto - a windows so rahlo tečni ko se speremenijo driverji.

Uporabiš lahko http://liveview.sourceforge.net/ za dd -> vmware ali pa na roke.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

misek ::

Najbolj enostavno je z vmware converter. Vsaj sam sem iz starega prenosnika naredil virtual image za vmware in ga pognal na novem.

OmegaBlue ::

converter ne laufa na windows 98, supported je NT4 in naprej.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

krneki0001 ::

Ali je vmware konverter že del vmware aplikacije, ali se dobi to posebej? (plačljivo ali free?)

Rad bi eno firmo rešil starih mašin, ki jih morajo imeti tam zaradi zakonskih obveznosti (hranjenje podatkov 10 let) in bi vse to postavil v virtualizacijo vključno s podatki s čimmanj izgub.

V svojo mašino bi postavil disk, zalaufal recimo vmware in potegnil sliko diska v vmware, pa poinštaliral vmware driverje za grafiko in virtualizacijo in zadeva bi mogla delat. Potem pa ko bi tolaufalo, bi vse postavil na samostojem scsi disk (150Gb - še malo bi ostalo frej ker so samo 5x 20Gb sistemi) in disk vstavil v server (server je 4x xeon 3GHz, 16Gb rama, 1x 72Gb scsi u320 za sistem in 6X 500Gb za podatke v raidu (1,5Gb placa za podatke).
Na serverju, kjer bo v virtualizaciji, bo teh 5 mašin dostopalo preko ene mrežne, na sam server pa bodo ostali dostopali preko druge (server ima 2 mrežni), tako da ti sistemi ne bodo bremenili ostalih aplikacij na serverju. Potem pa ko rabijo kake podatke samo določen v sistem pogledajo in imajo vse.
Pa ker vsaka od teh mašin deluje s 64 do 128Mb rama, tudi v končni fazi ne bo porabilo nič veliko rama.

krneki0001 ::

Aha, torej konverterja ne bom mogel uporabiti. Torej ostane samo ghost in prestavitev celega imiđa v virtualizacijo.

OmegaBlue ::

Tako nekako, podatkov ne boš izgubil poglej kaj tista stvar na linku zgoraj podpira. Ko enkrat pretvoriš probaj bootat, upamda se win 98 postavijo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

krneki0001 ::

Sej z ghostom gre brez problema. Z njim zapišeš sliko diska in potem enako narediš v virtualizaciji - bootaš z ghostovim diskom (jaz zato uporabljam kr tiny server 2003 - vsega skupaj je okol 200m na usb disku) in zapišeš sliko nazaj na disk. Vse to deluje brez problema.

Upal pa sem, da bi se dalo ditrektno v virtualizacijo potegnit disk - tisto bi bilo še boljše.

OmegaBlue ::

Saj se da..samo pri windows 98 je to pomojem hitreje z ghost ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

krneki0001 ::

Hvala vsem, bomo to kr z ghostom nardil, bo najhitrejše.

Če pa kdo pozna še kako bolj prefinjeno varianto pa kr na plano z njo.

luky ::

Fantje jaz pa prosim za pomoč, ker mi nikako ne uspe istalirati gonilnik za printer na Virtual PC 2007. Gor pa je Vista.

Printer je HP LaserJet 1018 in imam original ginilnik za Visto, vendar nikako ga ne prejme, da bi se naložil.....

Hvala vnaprej...
luky!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija Windows 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
303114 (2173) krneki0001
»

Virtualizacija obstoječega win3.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
282089 (1218) kixs
»

image diska namestiti na virtualnem stroju

Oddelek: Programska oprema
61538 (1304) preem
»

Pravi računalnik postane virtualni računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
182259 (1834) blackbfm
»

vmware zagnat fiziščno nameščen os

Oddelek: Operacijski sistemi
192413 (1891) SasoS

Več podobnih tem