» »

Creative ali Asus zvočna?

Creative ali Asus zvočna?

msms ::

Zanima me katera je boljša predvsem za muziko, filme in občasno igre.
Sound Blaster X-Fi Xtreme music oem ali Asus Xonar DX?

iskra ::

Kaj šteješ pod muziko? Za poslušanje ali urejanje/snemanje? Če rabiš zvočno samo za poslušanje, potem ne boš potreboval vseh A/D procesorjev, ki so nabasani na omenjenih dveh. To sta kartici, ki se uporabljata za pretvorbo analognih v digitalen signal in obratno. Za poslušanje 7.1 zvoka je integrirana ali PCI zvočna za 25€ čez glavo dovolj.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

msms ::

Ok hvala, rabim pa za poslušanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msms ()

ender ::

Za Xonar DX ne vem, Xonar D2X so pa hvalili, da ima odlične D/A pretvornike, in da je za reprodukcijo zvoka trenutno ena najboljših kartic na trgu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Han ::

Xonar DX ne zaostaja veliko za bistveno dražjo D2X. Glede na integrairano je razlika občutna, sploh na boljšem ozvočenju.

iskra ::

msms: povej torej, če imaš dovolj dobre zvočnike :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

msms ::

Sedaj imam Logitech Z2300. Bi vzel z5500 vendar čakam kakšen nov model.
Trenutno imam integrirano v uporabi, ker mi audigy 2 value ne deluje.

__Devil__ ::

Kero zvočno maš sedaj msms? in kere zvonike ?

lp

ModriN96 ::

x-fi titanuim si uzem, ne bo ti žov.

__Devil__ ::

najbolj gledam zdaj asus Xonar DX, kaj praviš na tole?

EDIT: tale asus-ova pride nekje 70 EUR, titanium pa 90EUR, ampak bi rad dal čim manj. 70EUR je nekje že limit zame. ;)

lp

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

ne sfališ z nobeno od teh dveh... za moje ušesa pa za to kr jst rabm mi je creative x-fi bolša...

__Devil__ ::

aha. mislim oz. upam da bom vzel ASUS XONAR in upam da si ne premislim še 1x ;)

tade911 ::

Jaz osebno imam dve zvočni kartici...Creative SoundBlaster X-FI Titanium Fatal1ty (katera čaka na moj naslednji računalnik :D) ter Creative SoundBlaster X-FI XtremeMusic (katero uporabljam v trenutnem računalniku)
Pri XtremeMusic se kar precej pozna razlika v zvoku, če prideš iz ene slabše matične z integrirano zvočno.

Xonar pa naj bi bla tud dobra zvočna, sam jst sm bl Creative fan :D
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

__Devil__ ::

Nevem no. Saj bi vzel creative titanium fatal1ty, samo pride 130EUR+ in sem že več kje prebral,da je ASUS boljši. Najboljša zvočna na svetu bi naj bla od ASUS-a Prelude. Ausus Xonar pa naj nebi zaostajal veliko za tole zvočno.

Zgodovina sprememb…

JJM ::

Sam sem bil pred podobno izbiro pred nekaj meseci. Sicer sem se nato odličil za nekaj povsem drugega vendar sem vmes dobil naslednje spoznanje:

Kupi Asus če veliko poslušaš glasbo/gledaš filme in ne uporabljaš Viste (no mogoče so sedaj že popravili gonilnike).
Kupi Creative če igraš igre in nisi tako zahteven glede glasbe (sicer je minimalna slišna razlika med njima pa vendar).

__Devil__ ::

Rejnard, kako zvočno maš sedaj?

Zelo veliko poslušam glasbo. Igre pa igram obšasno oz. mi niti ni pomemben tako zelo zvok v igrah kot v glasbi in filmah.

__Devil__ ::

Torej tale ASUS XONAR DX 7.1 ki jo imam namen kupiti stane v agt 78 EUR, http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

V avstriji pa stane 57 EUR http://direkt.jacob-computer.de/Multime...

tade911 ::

Ah po mojem mnenju so vse zvočne kartice nekje okoli 70€+ enako kvalitetne v zvoku, tako v igrah kot v glasbi. Moraš biti res velik audiofil da zaznaš take minimalne razlike. Jaz sem se odločil za Creative zaradi Logitech z5500 sistema, katerega si lastim. S Creative Titanium Fatal1ty naj bi se dobr klapala. Sicer pa so Z5500 bl delani za base in bolj ''techno '' musko ter igre (kr na njih lih ne izpade kak Mozart odlično...je vredu sam ni nevem kaj)
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

__Devil__ ::

WTF!!?? vredu je samo ni nevem kaj? pol pa si dal 130+EUR za zvočno???? :)):)) lol :D

tade911 ::

Jah al pa da Logitech Z5500 niso delani za Mozarta ampak mainly za igre...Drgač pa kaj ti jst vem, če pa poslušaš Techno pa rock (kar dam jst večino) je pa čist drugač (že z trenutno XtremeMusic). Za Titanium Fatal1ty pa itak da pričakujm še več...
Z5500 u glaunm niso delani za Mozarta pa tako glasbo, sam tu sm hotu izpostaut. Doma imamo v dnevni sobi 2000€+ Hi-Fi sistem, zato pravim da Mozart ne izpade odlično, kr ga primerjam s HI-FI sistemom...

Pa Titanium Fatal1ty nism še sprobu, tok da ne vem kok se tam Mozart odreže xD :D
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

r5r ::

Kakšna je sploh razlika v zvoku na boljših zvočnih karticah?
And it makes me wonder.

tade911 ::

Marsikej novga slišš pr pesmih ter igrah kar nisi prej nikol na navadni zvočni slišou :D. V glaunm basi so bolj poudarjeni, kokr tut drugi toni ter bolj je izostren zvok.
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

JJM ::

Rejnard, kako zvočno maš sedaj?

Zelo veliko poslušam glasbo. Igre pa igram obšasno oz. mi niti ni pomemben tako zelo zvok v igrah kot v glasbi in filmah.


Modificirano ASUS Xonar Essence STX (zamenjani nekateri Op-Ampi).
Stane približno 150EUR oz. če kupiš rabljeno (kot jaz) jo lahko dobiš že za 61EUR (eBay).

__Devil__ ::

a nisi še je sprobo. te pa tak reči. Ko jo boš mi čimprej sporoči, da mi bo lahko pol žal ker sem si kupil ASUS-a :P.

Poslušam pa samo razbiranje >:D

Hardstyle, Hardcore, schranz, včasih techno, pa rap zarad basov :P.. Pa ratio www.technobase.Fm ful poslušam :P

__Devil__ ::




Modificirano ASUS Xonar Essence STX (zamenjani nekateri Op-Ampi).
Stane približno 150EUR oz. če kupiš rabljeno (kot jaz) jo lahko dobiš že za 61EUR (eBay).


Ani tale Essence že bolj "stara" ?

tade911 ::

Ah res dvomm, da si se z Asus-om kej zafrknu...Jst sm se pač odloču za Creative Titanium Fatal1ty (delno tud zarad oklepa in LED diode :D)
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

__Devil__ ::

ja men je tut oklep ful všeč. amm ki pa ma kako lediko?

tade911 ::

Tko ma ob strani na oklepu napis X-FI, in ko pržgeš comp ta X-FI zasveti belo :D


evo link, ko jo ma en v compu, sam šele kasnej comp pržge, tok da mal počak (aja pa ponoči se ful bulš vidi) :D
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

__Devil__ ::

ok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510830 (2955) Machete
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526354 (4926) __Devil__
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292494 (1910) cinkaCR7
»

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
231787 (1405) Nevihta
»

Dobra zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
121584 (1433) Han

Več podobnih tem