» »

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

««
25 / 25
»
»»

brihta123 ::

jaz sem lastnik omnie II:
baterija mi je na zčetku zdržala kar 2-3 dni
mogoče imaš v ozadju aplikacije ki ti tečejo
jaz sem na začetku tko naredil da sem izbral opcijo da ko pritisnem X se aplikacija zapre
če tega ne narediš ti ta aplikcija teče v ozadju
možno pa je tudi da imaš vklopljen bluetooth ali pa wifi, wifi pa pobere kar dosti baterije

alex277 ::

A mi lahko kdo prosm pove kako na omnia i900 nastavm garmin xt da mi najde satelita. :'(

denabiker ::

naložite si freeupRAM ali kaj podobnega, da ti pobije procese, kateri ostanejo od programov, tako se ti sprosti ram in cpu, ter posledični ti baterija dlje drži in tudi dela vse hitreje. Jaz sem imel menda od SK tools, nekaj takšnega.

denabiker ::

Eno vprašanje.

Kateri UI ali widget ali kakorkoli je najbolj pregleden za kolendar in obveznosti (sestanki, opravila). Želel bi imeti na HS prikazane obveznosti recimo za vsaj 1 teden naprej, lepo po vrsti z datumom.

_borci ::

Pozdravljeni..

po dolgo časa sem se odločil da bi na mojo omnio naložil novi rom. nisem bil priden in nisem spremljal razvoja zato nimama blage veze kaj je trenutno najboljše..

Dr. M -- tvoje mnenje mi največ pomeni, ker si mi vedo znal pomagat :P

lp,
borut

N-E-O ::

Jaz mam nameščen ROM od Ryrzy-ja (win 6.5) in sem kar zadovoljen (včasih se mi sicer telefon ne zbudi in ga je potrebno resetirat). Tukaj je povezava.
Follow the white rabbit.

Dr_M ::

Jaz sem omnio dal na stran (dejansko mi je pocil ekran, zato sem si nabavil Galaxy S).
Najde se veliko novih ROMov z 6.5, ampak jaz sem imel vedno tezave z njimi (probal sem jih ene 4-5, pri vseh iste napake). Telefon ima premalo rama in prepocasen procesor, zato dostkrat steka, se posebi pri SMSih. Raje poglej za kaksen zadnji 6.1 ROM.

Ce pa ze vztrajas pri 6.5, potem pa pride v postev kaksen ock, steff195... Ostali niti ne posodabljajo vec.
http://www.modaco.com/content/i900-gene...
http://www.modaco.com/content/i900-gene...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_borci ::

Telefon je res lepše deloval na 6.1 verziji..

omnija je malce počasna, pri MMSih, se to zelo pozna.

mogoče bom menjo kar celi telefon :P

hojnikb ::

Z pravim 6.5 romom telefon čist lepo dela, res pa je da ma cel kup drugih problemov.

omnija je malce počasna, pri MMSih, se to zelo pozna.

To pa zato ker se proc skoz underclocka, z kakim xcpu scalar se da to rešit, sam se pa telefon fejt greje.

mogoče bom menjo kar celi telefon :P

The right thing to do 8-)



Ce pa ze vztrajas pri 6.5, potem pa pride v postev kaksen ock, steff195... Ostali niti ne posodabljajo vec.
http://www.modaco.com/content/i900-gene...
http://www.modaco.com/content/i900-gene...


Tudi ta dva sta obupala nad romi za omnio :'(
#brezpodpisa

PesjaAnka ::

še nekaj(:

vsake tolk časa mi napiše da je storage memory critically low...in men je blo čudn k vem da nimam za 8gb stvari gor (8gb spomina je vgrajenja, nimam nobene dodatne spominske kartice). no in se spravim prečekirat telefon kaj je dokončno to in sm šla na settings/system/hard reset in pol tam izberem storage card, zravn pa piše: NOT INSTALL in da je še cela nezasedena...??? sicer nevem zakaj ni, ampak nevem kako jo nj zdj js instaliram? hvalaa

hojnikb ::

Omnia ma dva pomilnika in sicer enega 256MB (za Windows Mobile, nastavitve, etc) in 8GB za storage.
Verjetno ti primankuje prostora na tem manjšem pomilniku, tak da pobriši kake aplikacije oz ostalo navlako, ki je na tem.
#brezpodpisa

Kotii ::

Dober dan.
Imam samsung omnio 2 in hočem naložiti Garmin. In ko inštaliram Garmin mobile xt v Storage card mi napiše : Failed to start AutoRun.exe on the device. Kaj naj bi to pomenilo ? Ker če pa inštaliram na My storage pa vse lepo poteka ko pa hočm še inštalirati vse skupaj mi napiše da nimam dovolj prostora. Tako da prosim povejte kaj naj naredim ker sm izbrisal že dosti datotek in še kar nimam dovolj prostora.

Dr_M ::

Meni je pa uspelo zamenjat display na omnii :))
Je kr zajebana, ampak mi je ratal v cca 20 minutah zrihtat.
Prov dobr zgleda brez vseh flekov. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PesjaAnka ::

omnio mam že dve leti in mi gre pošten na živce! najbolj me nervira ta spomin in storage card...itd..

če grem v main menu, settings, system, memory pridem do zavihkov main in pa memory card:
1. storage card nj bi biu MY STORAGE?
2. kje je potlej main memory (storage in program)? oziroma kaj vse spada zravn?

in kako lahko js ene stvari dam iz main memory-a v storage card?
- namreč napiše mi: file located in ROM (al RAM) cannot be moved..

ker tale main memory (storage) se mi kr fila nevem ne s čim ne kdaj..poskušala sm odstrant kakšne programe ampak če grem v: remove programs, mi napiše da v storage card ni nameščen noben program..in res mi ni jasno, kako lahko sprostim ta main memory. katere stvari lahko zbrišem in katere ne, ker ko sm neki premikala mi pol ni zjutri budilka zvonila(:

zelo bom vesela, če mi bo kdo po domač povedu, kuk nej to nardim, ker če mi kdo reče da nj karkol uploadom, updatam itd..ne bo šlo..lepo po korakih(:


hvalaa!

vres.ales ::

1. točno tako, pač omnia ima eno kartico vgrajeno
2. main memory je tisti glavni del, kjer je gor windows. Premikat ne moreš, ker tudi doma na računalniku ne premikaš datotek iz windows direktorija
če imaš še vedno original rom gor, je ta kar zajeten in vsebuje veliko nepotrebnega sranja, flashanje telefona pa je hitro in enostavno. To da nimaš nič gor instalirano in se ti polni pa je verjetno, ker si spreminjaš melodije zvonenja in ti tiste mp3je meče v main memory. Malo poglej MyDocuments v main memory, tudi vse kar prenašaš preko bloototh-a se prvo shrani na main memory, tak da še mogoče imaš vse tiste datoteke vedno tam

PesjaAnka ::

flashiranje nj bi pomenlo hard reset? (: no tole sm zdj nardila in se mi je polovica main memory spraznla..(: upam da bo neki časa trajal! drgač pa..ja sj js to razumem da se nekam nalaga, sam ne vem kam(: če bi vedla bi zbrisala..tko pa brišem kr neki..

no, zaenkrat sm rešla težavo, pomoje kmalu spet pišem(:

hvala!
lp

vres.ales ::

hehe
ne ni to to :D flashiranje je nameščanje novega sistema, tako kot formatiranje pri kompu
hard reset je samo povrnitev tovarniških nastavitev

drugič pa poglej kolko ringtonov imaš na main memory :D bo verjetno kar to krivo :)

Finch ::

Pozdravljeni!
Sem instaliru iGO8 navigacijo na omnio. Pa je use slo bp tud program lepo odprem noter delujejo use funkcije. Ko pa hocem dat ruto da mekam prpele mi pa skos kaze da sm u lj pa nc se ne premika nikamor, ceprav sem v celju.... Nc pa ne napise da nebi setalitov najdu al pa karkol.
help

beni ::

Verjetno ne najde GPS sprejemnika.
Pokaži mu, na katerem portu je GPS, pa te bo lociral in pripeljal na cilj.

LP
Pojma nimam ...

Finch ::

Kako pa mu to pokazem?

beni ::

Network Settings
GPS
Poglej kateri je 'GPS program port' (recimo da je 7)

V mapi Igo na aparatu odpri file 'sys.txt'

Če je ze vpisano :

[gps]
port=7
baud=38400
source="nmea"
set_messages="0"

popravi
port = 7 na port je številka, ki je v 'GPS program port'

če ni vpisano, pa vpiši in shrani.

Reset aparata in zagon iGO, preveri ali je našel GPS in ali išče satelite.

LP
Pojma nimam ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beni ()

Finch ::

V sys.txt sploh ni napisanega GPSa... Sem nekaj sam vpisoval ampak mislim da ne bo slo. A ima kdo kak link do iGO8, ki preverjeno deluje na i900. Bi prosil na pm.
Hvala!

Tinnaaa ::

Hei!

Mam eno uprašanje. in sicer .. jas sem bila va Avstraliji in tam sem kupila samsung omnia 2 i8000.
ampak nevem kako se prek bluetootha pošilja pesmi.. za slike znam za pesmi pa ne.. in se eeno uprašanje kako shranim na mojo povnilniško kartico pesmi ali slike..,.?

Lp


in hvala za odgovor ..!;)

beni ::

Finch je izjavil:

V sys.txt sploh ni napisanega GPSa... Sem nekaj sam vpisoval ampak mislim da ne bo slo. A ima kdo kak link do iGO8, ki preverjeno deluje na i900. Bi prosil na pm.
Hvala!



Potem pa nastavi port in vpiši napisanih 5 vrstic v sys.txt, pa bo delovalo.

Javi mail na zs.

LP
Pojma nimam ...

Finch ::

Hvala! Uspel porihtat:)

Kunte ::

Zanima me ali obsta še kakšen podoben program za upravljanje telefona prek računalnika. Imam everywan remote support personal edition ver.3.1.0. vendar mi ne prepozna samsung omnia 2,na spletni strani http://www.sparus.com pa me preusmiri na spletno stran http://www.zenprise.com Tam pa ni nikjer omenjen dotični program.
LP Kunte

beni ::

SOTI Pocket Controller

LP
Pojma nimam ...

Kunte ::

Hvala:)
LP Kunte
««
25 / 25
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269516 (174277) clix
»

SAMSUNG i8000 OMNIA 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6912796 (6537) Destroyers
»

Windows Mobile 6.5 na Omnia i900

Oddelek: Operacijski sistemi
51041 (1007) hojnikb
»

samsung omnia SGH-i900

Oddelek: Mobilne tehnologije
191931 (1650) SuperKobeD
»

Windows mobile telefoni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
877449 (6157) krneki0001

Več podobnih tem