» »

Kako povečat apetit

Kako povečat apetit

1
2
»

Good Guy ::

;-) je izjavil:

Blinder je izjavil:

Kreatin ti pol poveča hitro težo, tudi moč.

Dosti berem o kreatinu, pa nevem kaj bi si mislil. V fitnesu zdaj tudi delam (študentsko) pa ga folk kupuje/je kot bonbone. Ve kdo kaj več o stvari?

Bion tablete ali pa Unicap ješ pa maš apetit ko zmešan.


kratin se jemlje ponavadi 2 x dnevno(če redno fitnesiraš). zjutraj 30 min pred obrokom in pa 30 min ali pa tik pred treningom.
Dodatek kreatin monohidrata omogoča hitrejšo sintezo ATP (adenozin trifosfata), kar ima za posledico večjo intenzivnost in povečanje moči pri anaerobnem treningu. Poveča se tudi vzdržljivost pri dalj časa trajajočih aerobnih aktivnostih. Velika koncentracija kreatina v mišičnih celicah poveča raven tekočine v njih, zato mišica izgleda "napumpana". Pozitivno vpliva tudi na anabolične procese v mišičnih celicah.

Meni zelo pomaga saj sem ponavadi po treningu še cel teden imel musknfibr, od takrat ko jemljem kreatin tega ni več sam dan ali dva.

Za vse ki berete pravljie o škodljivosti kreatina tukaj je študija ki dokazuje da tega ni(če ne veste tudi z navadno hrano zaužijemo kreatin)


10g/dan 3 mesece ni imelo negativnega vpliva na ledvica.

Eur J Appl Physiol. 2008 Jan 11 [Epub ahead of print]
Effects of creatine supplementation on renal function: a randomized, double-blind, placebo-controlled clinical trial.

Gualano B, Ugrinowitsch C, Novaes RB, Artioli GG, Shimizu MH, Seguro AC, Harris RC, Lancha AH Jr.
Laboratory of Applied Nutrition and Metabolism, School of Physical Education and Sport, University of Sao Paulo, Sao Paulo, Brazil.
Creatine (CR) supplementation is commonly used by athletes. However, its effects on renal function remain controversial. The aim of this study was to evaluate the effects of creatine supplementation on renal function in healthy sedentary males (18-35 years old) submitted to exercise training. A randomized, double-blind, placebo-controlled trial was performed. Subjects (n = 18) were randomly allocated to receive treatment with either creatine (CR) ( approximately 10 g day(-1) over 3 months) or placebo (PL) (dextrose). All subjects undertook moderate intensity aerobic training, in three 40-min sessions per week, during 3 months. Serum creatinine, serum and urinary sodium and potassium were determined at baseline and at the end of the study. Cystatin C was assessed prior to training (PRE), after 4 (POST 4) and 12 weeks (POST 12). Cystatin C levels (mg L(-1)) (PRE CR: 0.82 +/- 0.09; PL: 0.88 +/- 0.07 vs. POST 12 CR: 0.71 +/- 0.06; PL: 0.75 +/- 0.09, P = 0.0001) were decreased over time, suggesting an increase in glomerular filtration rate. Serum creatinine decreased with training in PL but was unchanged with training in CR. No significant differences were observed within or between groups in other parameters investigated. The decrease in cystatin C indicates that high-dose creatine supplementation over 3 months does not provoke any renal dysfunction in healthy males undergoing aerobic training. In addition, the results suggest that moderate aerobic training per se may improve renal function.
PMID: 18188581 [PubMed - as supplied by publisher]
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Steinkauz ::

Good Guy je izjavil:

treningu še cel teden imel musknfibr


Se ti sploh kej raztegnil/ogrel?

;-) ::


kratin se jemlje ponavadi 2 x dnevno(če redno fitnesiraš). zjutraj 30 min pred obrokom in pa 30 min ali pa tik pred treningom.
Dodatek kreatin monohidrata omogoča hitrejšo sintezo ATP (adenozin trifosfata), kar ima za posledico večjo intenzivnost in povečanje moči pri anaerobnem treningu. Poveča se tudi vzdržljivost pri dalj časa trajajočih aerobnih aktivnostih. Velika koncentracija kreatina v mišičnih celicah poveča raven tekočine v njih, zato mišica izgleda "napumpana". Pozitivno vpliva tudi na anabolične procese v mišičnih celicah.

Meni zelo pomaga saj sem ponavadi po treningu še cel teden imel musknfibr, od takrat ko jemljem kreatin tega ni več sam dan ali dva.

Za vse ki berete pravljie o škodljivosti kreatina tukaj je študija ki dokazuje da tega ni(če ne veste tudi z navadno hrano zaužijemo kreatin)


Jaz sem slišal/bral ravno obratno. Kreatin se jemlje 4-5x dnevno 1x po treningu ostalo pa enakomerno razdeljeno po dnevu. Ali sem to slišal samo za prvih sedem dni če greš delat po sistemu "polnenja" ? Koliko pa se vzame zjutraj in pred treningom? In katerega uporabljaš?

Good Guy ::

Steinkauz je izjavil:

Good Guy je izjavil:

treningu še cel teden imel musknfibr


Se ti sploh kej raztegnil/ogrel?


hehe fantek, ogrevanje je sam zarad tega da ne pride do nategnjenjih mišic in poškodb

ne preprečuje muskfirba(kar pomeni da mišice rastejo). Če steraš mišico do konca, kar je point pridobivanje mase in fitnesa, ni vrag da nimaš msknfibra.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

;-) ::

Good Guy ::

;-) je izjavil:


kratin se jemlje ponavadi 2 x dnevno(če redno fitnesiraš). zjutraj 30 min pred obrokom in pa 30 min ali pa tik pred treningom.
Dodatek kreatin monohidrata omogoča hitrejšo sintezo ATP (adenozin trifosfata), kar ima za posledico večjo intenzivnost in povečanje moči pri anaerobnem treningu. Poveča se tudi vzdržljivost pri dalj časa trajajočih aerobnih aktivnostih. Velika koncentracija kreatina v mišičnih celicah poveča raven tekočine v njih, zato mišica izgleda "napumpana". Pozitivno vpliva tudi na anabolične procese v mišičnih celicah.

Meni zelo pomaga saj sem ponavadi po treningu še cel teden imel musknfibr, od takrat ko jemljem kreatin tega ni več sam dan ali dva.

Za vse ki berete pravljie o škodljivosti kreatina tukaj je študija ki dokazuje da tega ni(če ne veste tudi z navadno hrano zaužijemo kreatin)


Jaz sem slišal/bral ravno obratno. Kreatin se jemlje 4-5x dnevno 1x po treningu ostalo pa enakomerno razdeljeno po dnevu. Ali sem to slišal samo za prvih sedem dni če greš delat po sistemu "polnenja" ? Koliko pa se vzame zjutraj in pred treningom? In katerega uporabljaš?


no ni važno lahko ga razporediš čez cel dan, sam moreš doze pol zmanjšat.
zjutraj se ga vzame eno merico in pred treningom eno merico (merica pride 3g jst vzamem malo več cca 5g)
osebno uporabljam maxxcreatin (ni reklama za trgovino, je uradno ime izdelka ;))
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

;-) ::

Imam sedaj kreatin, jemljem ga od the Nutrition, kjer bom kupoval vso športno prehrano. Prvi teden bom jemal 4-5x na dan (pri zajtrku, pri kosilu, pred treningom, po treningu in pred spanjem), naprej pa eno merico pred treningom in eno merico po treningu. Potem pa tako ali tako sledijo pavze vsake toliko.

Zanima me še za proteine za šejke po treningu. Kaj priporočate? Zdaj jedilnikov se že lahko držiš čez dan, samo ker imam treninge pozno si potem sigurno nebom šel pečt zrezkov in jajc vsak dan, tak da bi rad kak dodatek k prehrani za po treningu.

Zanima me če je lahko kaj narobe ker še jem tiste vitaminske tablete bion3 in pijem šumeče tabletke (vsak dan druge vitamine) ? Da se nebo kaj teplo med sabo?

Adrijan0 ::

rovtar, rastegovanje pomaga prot muskalfibru.

;-) kaj treniraš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

;-) ::

V fitnesu.

shark_nm ::

nisem bral cele teme... a se je že najdu natiproteinar v njej? :) Drugače se mi zdi da ste odplavali o naslova teme

lp

gendale ::

boldenon fajn poveča apetit

Good Guy ::

Adrijan0 je izjavil:

rovtar, rastegovanje pomaga prot muskalfibru.

;-) kaj treniraš?


hehe vem ;), sam če hočeš kaj dosečt s tem ko hodiš v fitnes moreš mišico sterat do konca-posledično sledi musknfibr :D

Zanima me še za proteine za šejke po treningu. Kaj priporočate? Zdaj jedilnikov se že lahko držiš čez dan, samo ker imam treninge pozno si potem sigurno nebom šel pečt zrezkov in jajc vsak dan, tak da bi rad kak dodatek k prehrani za po treningu.


whey je skor obvezen(tudi kot nadomestilo obroku če dodamo nekaj maščob)

po fitnesu whey+malta
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Adrijan0 ::

rovtar, to ja, sam še zmer je bolš da se malo rastegneš, čene lahko nit iz postelje ne greš :D Drugače pa creatina raje ne pit, oz. če ga že usaj 4l vode na dan spit.

Nashina ::

In zakaj bi bilo bolje da se kreatina ne pije. Enlighten us please.
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

Good Guy ::

jst ga ne pijem ;) fuk v usta pa spiješ dol s požirkom ali dvem :))
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

;-) ::

Adrijan0 je izjavil:

rovtar, to ja, sam še zmer je bolš da se malo rastegneš, čene lahko nit iz postelje ne greš :D Drugače pa creatina raje ne pit, oz. če ga že usaj 4l vode na dan spit.


Zakaj ne pit? Mislim da sem prebral res skoraj vso gradivo od kreatina pa nikjer nisem zasledil nekih hudih stranskih učinkov ki bi bli dokazani z uživanjem kreatina, tudi ob (pre) doziranju ne, ker se izloči. Samo da maš pavse pa je to to.

ripmork ::

Že ob običajni vadbi se v ledvicah nabere povečana doza kreatinina (odpadni produkt kreatina), ob slabi hidraciji je to napor za ledvica. Če pa se jemljejo še dodatki kreatina, pa je še toliko bolj pomembno pazit na zadostno pitje tekočine. Nabiranje kreatinina poslabšuje filtrsko sposobnost ledvic, lahko pa je tudi znak ledvičnih okvar.

IMO Najprej krvni test da se vidi ali so ledvice bp, jemat po navodilih in pazit na dobro hidracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Nashina ::

Na hidracijo velja paziti v vsakem primeru in ne le če si aktiven in ob tem jemlješ razne dodatke(ob slabi hidraciji je vse napor za ledvice). Tako da malo manj panike in malo več zdrave pameti prosim.
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

;-) ::

4l vode mislite čez cel dan?

Adrijan0 ::

Kar je RIPMORK povedal je prau. Nashina, če piješ creatine, moreš spit usaj še 1x tolko vode kot normalno. ;-) ja čez cel dan :D Kaj pa u 1 minuti ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Nashina ::

Jaz pijem normalno 4L+, torej bi ob jemanju kreatinu po tvoji logiki moral spiti 8 litrov...jao. Še enkrat. Dejstvo je da je hidracija zelo pomembna in da bi bilo v vsakem primeru pametno piti čim več vode(4-6l). Toliko naj bi spil ne glede na to, če bo jemal kreatin ali ne.
Še eno dejstvo je da skoraj vsaka študija(katerih je ogromno, nekatere so tudi večletne) potrjuje neškodljivost kreatina, tako da malo manj panike prosim. ;)
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

Adrijan0 ::

Ni panike. Ti piješ 4L+, nekateri pa u celem dnevu ne spijejo več kot 2 litra. In za teh bi morala bit panika.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kreatin /navade

Oddelek: Loža
246846 (5236) Avenger

Kreatin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614550 (13959) jype
»

fitnes

Oddelek: Loža
344310 (3774) Hayabusa
»

Creatin-se lahko natrga mišica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417193 (14990) gendale
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620787 (16724) Saladin

Več podobnih tem