» »

Visoki piski iz prenosnika

Visoki piski iz prenosnika

mirnasvetu ::

Imam nekaj dni star prenosnik hp, ki me spravlja ob živce s tihim ,ampak res motečim piskanjem. Prihaja iz notranjosti laptopa in je neenakomeren po ritmu, torej res zelo visok ton, sicer neslišen, če je v sobi prižgan radio. Malo sem brskal po spletu in našel zelo podoben opis težave: http://www.notebookforums.com/showthrea..., ampak brez konkretne rešitve.
Poskusil sem izklopiti zvočnike in napajalni kabel, ampak je isto. Piska na primer tudi, če je Cd player odprt in zunaj. A kdo ve, kaj bi to lahko bilo? Hvala vnaprej.

Han ::

Žal se boš moral kar sprijaznit s tem. Tudi Dell in še marsikateri drug prenosnik piska, cvili..., in tistim, ki to slišimo, para živce. ;(

Kaj je temu vzrok? Cenene komponente, ki skrbijo za napajanje oziroma ceneno dizajnirana mamaplata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mirnasvetu ::

Sem našel en nasvet - piskanja sicer ni popolnoma odpravilo, je pa zdaj komaj komaj slišno in precej manj pogosto.

"go to control panel - system - device manager
under bluetooth radios, go to dell truemobile 355 or whatever it might be called on your laptop - go to properties - power management and uncheck "allow the computer to turn off this device to save power" That made the noise disappear in my case"

Posnetek tega cviljenja:


Če se bo spet poslabšalo, bom prenosnik vrnil, ker se s tem nikakor ne morem sprijaznit. Odlična tehnika mučenja btw, se ti kmalu začne mešat od tega zvoka. :/

xnnx ::

če se ti to spet pojavi pojdi na nastavitve glasnosti in nastavil PC beep na nemo (če maš to nastavitev)

BCSman ::

hmm tudi pri mojem hp 550 nekaj cvili, sicer ni tako moteče kot na tistem filmčku, ampak vseeno moti. in to cvili samo kadar imam priključeno zunanjo miško in ko laptop ni priključen na napajanje.

mihec87 ::

Zanimivo je pa da pri dell-u 1520 to piskanje ni več prisotno ob uporabi win xp, medtem ko pri visti je.

Nande ::

Malo obujam temo...
Imam podobno težavo s ASUS N61JQ, ki oddaja prav nadležen piskajoč zvok. Zvok prihaja s spodnje strani, približno pod touchpad-om. Navadno ga slišim, ko prenosnik ni priklopljen na napajanje...
Naj to 'požrem' ali naj zadevo reklamiram?

Lp!

c0dehunter ::

Zdravo, obujam tut js temo ker mam isto težavo. Zanimivo - tudi z Dell Inspironom 6400, zgoraj v videu je en drug model ampak vseeno.
Pri meni tudi podobno piska, kar je zelo nadležno. Sumim, da se to disk sliši, mogoče je mel kdo kaj podobnega?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

GeForce ::

Enak problem z Asus A52Jr, je kdo že reklamiral in so mu popravili?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12441549 (14908) krepki
»

Dell XPS 13'' 2017 16GB RAM

Oddelek: Kaj kupiti
443816 (2700) lolipop2
»

A še komu piska monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525474 (3745) Pyr0Beast
»

Tih LCD monitor

Oddelek: Kaj kupiti
162148 (1352) Veron
»

Matična mi piska =S

Oddelek: Strojna oprema
452559 (2170) jest10

Več podobnih tem