» »

nenavaden vonj iz plate xD

nenavaden vonj iz plate xD

69charger ::

No danes sem priklopil malo starejši AMD sistem(Sempron 64 3000+ na socket 754),vstavim starejšo grafično kartico(Radeon 9200 PRO na AGP) in ram,priklopim na napajalnik in zaženem. Ventilator se začne vrteti in nenadoma zasmrdi iz plate po lepo zažgani plastiki. Odklopim,preverim,nič skurjeno. Zdi se da smrad prihaja iz AGP 8x reže. Kaj bi bilo lahko narobe,grafična,AGP slot,plata? Imam plato ASRock KBUpgrade 1689 ki ima dva AGP slota,enega 8x in enega 4x. Sprašujem če je lahko kaj s slotom da probam še v drugem?

Pšenični ::

"dva AGP slota,enega 8x in enega 4x. Sprašujem če je lahko kaj s slotom da probam še v drugem?"

Ta plata ima le en agp slot. Sicer si z temi agp sloti precej udaru mimo.

Če si tlačil agp kartico v slot ki je namenjen razširitvi, in je smrdelo po zažgani plastiki, potem lahko gremo samo še na "sedmino". Grafa 9200 radeon je sicer prava, kljub starosti, je agp 8x (1,5v) ampak vprašanje je kam si jo tlačil. Sicer sem jaz naredil podobno neumnost.

Zamenjal sem vse kondenzatorje na plati, ki sem jo že odpisal, in nato v naglici kar na hitro zadevo "priklopil". Bilo je okrog dveh ponoči, kaj sem naredi. Grafo sem v agp slot vtaknil narobe. Tud to se zgodi. Tud starim mačkom...

http://download.asrock.com/manual/K8Upg...

Zgodovina sprememb…

69charger ::

WTH? Tisti slot v katerega sem dal grafično naj bi bil Future CPU Slot,ker kreten se je pa te fore domislil da AGP grafična paše v tisti slot? Zanima me če je šla grafa ali plata? Bi bilo vredno še enega poskusa z drugo grafično v tokrat pravem slotu?

mtosev ::

zdaj se lahko z 99% verjetnostjo poslovis od plosce.jaz imam podobno plosco, ampak jaz nisem sel v future slot vtikat graficno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

69charger ::

Ja nč,bo treba probat... :'( A kdo šenka Socket 462/A ali 754 plato?

boogie_xlr ::

This yellow-colored Future CPU Port is not an AGP slot! Please do
NOT insert any AGP card into it!

WIN :)

Pšenični ::

"This yellow-colored Future CPU Port is not an AGP slot! Please do
NOT insert any AGP card into it!"

Sicer je zadeva res trapasta, da gre tud agp grafa not.

Pyr0Beast ::

WTH? Tisti slot v katerega sem dal grafično naj bi bil Future CPU Slot,ker kreten se je pa te fore domislil da AGP grafična paše v tisti slot? Zanima me če je šla grafa ali plata? Bi bilo vredno še enega poskusa z drugo grafično v tokrat pravem slotu?

Ne me zezat. Ampak če si v tisti slot uspel vtakniti grafično si pa resen konj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pšenični ::

"Ne me zezat. Ampak če si v tisti slot uspel vtakniti grafično si pa resen konj."

Verjetno plate ni mel v ohišju, in pa malo se je pomatral, heh,heh...sory ampak v končni fazi se iz vsake kozlarije tud kaj naučimo. Res je pa, da vsaka šola nekej stane.

69charger ::

Pač sem plato na hitro priklopil,kot da sem vedel za kaj je tisti slot če nimam navodil. Tisti ki se je spomnil da bi AGP grafična tudi pasala noter je pa en kreten,ni druge besede,bom moral probati šeenkrat če bo mogoče oživela.

karafeka ::

A niso vse AGP reže rjave barve, ne pa rumene?

69charger ::

Ja odvisno od plate,sem mel že plato z rumenim AGP slotom. Zdele bom probal šeenkrat,upam da bo delovalo.

69charger ::

Evo,priklopil,prižgal in.......DELA. Zalaufa,šarim po biosih,vse deluje. Pomojem je scvrlo samo tisto Future CPU režo.

Še vprašal bi če bi TALE kondenzator pasal na to plato ali moram gledati še kaj posebnega? En se je napihnil pa bi zamenal vse te z 3300uf vrednostjo.

Zgodovina sprememb…

zagi123 ::

Lepo, da se je dobro izšlo :D
Dve leti nazaj sem ravno nabavil matično za 200EUR, potem pa sem priklopil front audio na pine za front USB, ker je taprave pine zakrivala GPU in jih nisem videl... rezultat? Zaženem media player, kliknem play... slušalke ratajo vroče, matična pa sam "ck" in je bilo konec... tako plata kot slušalke so bile za v smeti :O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13413017 (11389) ThomasSGS
»

Drugačen AGP slot ?

Oddelek: Strojna oprema
131555 (1237) GrimReaper
»

Katero osnovno ploščo za 939 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554474 (3340) rap3r
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262131 (1742) mojsterleo
»

Bodite pozorni pri nakupih radeon 9600 pro/ne pro kartic!

Oddelek: Kaj kupiti
211508 (1092) morphling1

Več podobnih tem