» »

Backup na trakove Windows Server 2008

Backup na trakove Windows Server 2008

pershi ::

Pozdravljeni,

zadnje dni sem iskal kaksen primerno cenen program, za izdelavo varnostnih kopij na trakove, v okolju Windows Server 2008. Zanima me, ce kdo pozna kaksen tak program, za seveda cim nizjo ceno (sam nisem nasel nic cenejsega od 150eur). Potrebujem samo podporo za pisanje na DAT/DDS oz. SDLT kasete, brez podpore raznim kniznicam, exchange ipd.

Hvala in lp, p

krneki0001 ::

Sej zna server 2008 sam snemat na dat tape, samop driver moraš imet taprav - greš pod backup in tam v nastavitvah nastaviš, da se backup dela na dat tape, nastaviš pa tudi kaj je tisto, kar boš dal na backup.

pershi ::

Si preprican? Glede na M$ in na to kar sem sam uspel raziskat, backup na tape z Windows Server Backup 2008 ni mozen. ( link1) ( link2)

Upam seveda, da sem kje kaj zgresil in zadeva deluje. :)

lp, p

krneki0001 ::

Sam tega še nisem sprobal, vendar server 2003 entrprise edition to dela, preverjeno, ker to delam doma. Server 2008 pa naj bi imel iste možnosti, če ne še več kot server 2003

jamiroq ::

windows server 2008 nima vec ntbackupa, zal. windows server backup, ki je vkljucen, pa ne zna delati backupov na tape. vec tule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

krneki0001 ::

U hudo. Ja nič potem pa kr original program za backupiranje od firme, ki je izdelek naredila - vem da za HP-jeve in IBM-ove DAT enote dobiš od HP in IBM-a programje, ampak sprobal pa še nisem nič, ker kot pravim v win 2003 server to deluje, na serverju 2008, pa ne delam backupov, ker nimam te potrebe (2X 1Tb diska sta dovolj, da mi zaenkrat ne zmanjka prostora)

jamiroq ::

lahko probas nekaj drugega: datoteke ntbackup.exe, ntmsapi.dll, vssapi.dll, ntbackup.chm in ntbackup.hlp (vse so v windows\system32 direktoriju) prekopiras z ene windows xp masine in sprobas, ce ntbackup dela...

jype ::

Razmislit velja o backupih na diske.

Trije 1TB diski stanejo bistveno manj kot spodobna tračna enota.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eurosong Contest 2012 / London 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8614604 (11768) Spc
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515551 (12646) ta-mau
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
327843 (7353) BlueRunner
»

Performanse strežnika - izboljšave

Oddelek: Strojna oprema
362393 (1424) GooglePR
»

Backup datotek na server v omrežju

Oddelek: Programska oprema
161884 (1734) urbybaby

Več podobnih tem