» »

Backup datotek na server v omrežju

Backup datotek na server v omrežju

_Dejan_ ::

Pozdravljeni,
Ker mi je na prenosniku crknil trdi disk in so z njim šli po gobe tudi zelo pomembni podatki sem se odločil da želim imeti redni backup.
Doma imam že server ki je prižgan 24/7 in ima nekaj diskovja... Na njem so naloženi Windows Srever 2003 Enterprise Edition. Na prenosniku pa imam XP Profesional. Novi disk v prenosniku je velikosti 250GB. Sedaj pa me zanima kateri software naj uporabim da mi bo avtomatsko delalo backup na Server.
Želim da mi 1x dnevno dela incremental backup in enkrat tedensko full backup. V primeru da Strežnik ni dosegljiv torej sem kje na terenu naj takoj ko je naslednjič dosegljiv naredi potrebni backup. Obstaja kaj takšnega? Za backup bo na voljo 2x1TB disk v RAID1. Backupa ne rabim starejšega kot 1 mesec. Prav tako pa potrebujem backup določenih map enega diska v strežniku 1x tedensko incremental 1x mesečno full backup.
Torej kaj bi bilo najbolj primerno zame? Seveda mora biti vse avtomatično in nobenega klikanja(potem ko je enkrat vse nastavljeno)... Program naj bi bil tudi enostaven za uporabo in enostavno spreminjati oz. dodajati mape za backupiranje, seveda pa mora biti tudi zelo zanesljiv.
Za pomoč se v naprej zahvaljujem.

LP, _Dejan_
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

kixs ::

Kaksen Cobian Backup bi po moje znal tole naredit.

http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianba...

lp

_Dejan_ ::

Kaksen Cobian Backup bi po moje znal tole naredit.

http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianba...

lp



Rabim preverjeno zadevo ;) Tudi če je plačljiva... Ker ne želim da se mi to zgodi še kdaj...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

krneki0001 ::

Sej imaš sinhronizacijo v serverju 2003 in xp-jih. Označi katere direktorije mora sihronizirat in kdaj ter samo enostransko, pa ti jih bo sam sinhroniziral (presnel na server, kar manjka).

_Dejan_ ::

ne iščem sinhronizacije ampak backup!!! Torej tudi če slučajno kaj zbrišem da lahko dobim nazaj. Oz če neko datoteko urejam in želim dobiti datoteko pred urejanjem...
Torej Backup in ne sinhronizacijo!!!
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

krneki0001 ::

Potem pa CVS server. Vse karkoli narediš z datoteko se logira, povlečeš lahko vse prejšnje verzije datoteke nazaj in se stalno dela backup vsega.

kixs ::

Kaksen Cobian Backup bi po moje znal tole naredit.

http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianba...

lp



Rabim preverjeno zadevo ;) Tudi če je plačljiva... Ker ne želim da se mi to zgodi še kdaj...



To je seveda preverjena zadeva. Trenutno je verzija ze 9 in v razvoju ze vsaj 10 let. V prejsni firmi smo ga uporabljali ravno za primere podobne tvojim - backup lokalnih masin.

Zdej pa odvisno kaj zelis, backup samo uporabnih dokumentov ali backup celotnega sistema. Za prvo varijanto je tole vec kot dovolj. Za drugo, pa uporabi kaksen Acronis True Image ali Ghost.

lp

_Dejan_ ::

Potem pa CVS server. Vse karkoli narediš z datoteko se logira, povlečeš lahko vse prejšnje verzije datoteke nazaj in se stalno dela backup vsega.

Bom pogledal pa stestiral če je kakšna demo/trial verzija...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

noraguta ::

ma sinhronizacijo iz xp na 2003 ,pol pa na serverju delaš backup kakor ti paše. cvs ni glih prov enostavna zadeva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

_Dejan_ ::


To je seveda preverjena zadeva. Trenutno je verzija ze 9 in v razvoju ze vsaj 10 let. V prejsni firmi smo ga uporabljali ravno za primere podobne tvojim - backup lokalnih masin.

Zdej pa odvisno kaj zelis, backup samo uporabnih dokumentov ali backup celotnega sistema. Za prvo varijanto je tole vec kot dovolj. Za drugo, pa uporabi kaksen Acronis True Image ali Ghost.

lp


Backup sistema mi ni tako pomemben... Ker za to imam r-drive image in naredim image kadar želim...
Gre se mi da mi backupira datoteke. Najbolj glavno je da mi backupira outlokove stike,emaile, koledarje, opomnike... Potem določene mape ki vsebujejo datoteke raznih formatov(.ori, .mod, .pdf ...) torej da ni omejeno kakšen format datoteke mora biti... Seveda se morajo backupirati tudi pravice map/datotek, pravice sharov...
Ker takšne stvari kot se mi je zgodila sedaj ne želim da se mi ponovi!!!
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

_Dejan_ ::

ma sinhronizacijo iz xp na 2003 ,pol pa na serverju delaš backup kakor ti paše. cvs ni glih prov enostavna zadeva.


Ja potem sta tukaj že dva programa in če zataji eden od njiju sem brez vsega... Opcija mogoče edino da mi ob vsakem backupu pošlje server email obvestilo o uspešnem backupu... Recimo da bi raje nekaj kar mi dela backup v eno mapo na strežniku, pomoje je to bolj zanesljiva zadeva...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Mercier ::

Ntbackup na lokalni disk (itak najhitrejša varianta) kot ti najbolj ustreza: inkrementno, ful, kopija, samodejno, ročno, zaklenjene datoteke..., potem pa sinhroniziraj avtomatsko, ko boš priklopljen na šiktno mrežo.

_Dejan_ ::

Ntbackup na lokalni disk (itak najhitrejša varianta) kot ti najbolj ustreza: inkrementno, ful, kopija, samodejno, ročno, zaklenjene datoteke..., potem pa sinhroniziraj avtomatsko, ko boš priklopljen na šiktno mrežo.


To je enako kot je predlagal noraguta samo da je v obratnem vrstnem redu... Ko bom doma bom probal Genie Backup Manager, da vidim kaj omogoča in kaj ne(kar rabim)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Mercier ::

Ni enako, tole dela z volume shadow copy (skopira ti tudi outlookovo pst datoteko). In je hitrejše.

IMHO ti malo kompliciraš. Mislim v smislu, do sedaj nisi imel nič, sedaj pa nič ni več dosti dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

_Dejan_ ::

IMHO ti malo kompliciraš. Mislim v smislu, do sedaj nisi imel nič, sedaj pa nič ni več dosti dobro.


Ravno zaradi tega kompliciram ker sem izgubil dosti pomembne podatke in ne želim ponovno... Nekaj backupa sem imel vendar starega, okoli 80GB podatkov sem rešil dokler je disk še delal. Ostalih 40GB ki so bili veliko bolj pomembni pa mi ni ratalo ker je bila particija porušena z Get NTFS back pa ni šlo ker je računalnik zaštekal na določenih procentih... Za restavriranje podatkov pa hočejo okoli 1000€ ker je potrebno menjati glave, firmware in polirati plošče(uničena glava je poškodovala eno ploščo)...
Zadeva mora direktno delati na server zato ker recimo če imam 150GB podatkov kam bom delal backup če na disku ni dovolj prostora...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Mercier ::

Če bi jaz imel toliko podatkov, bi sinhroniziral in se z Amando veselil z dvignjenimi rokami, da ima naš strežnik tako kul OS, da zna delat versioning (link je na swf) mojih datotek. Outlook bi pa dnevno z ntbackup zajel in spravil na server. Avtomatsko, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

urbybaby ::

Jst uporabljam Norton Ghost in pa Secondcopy. Delujeta odlično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši backup program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
123772 (3599) amigo_no1
»

backup podatkov (v ozadju)

Oddelek: Programska oprema
61205 (1070) Mercier
»

Iščem backup program za Linux, ki je na moč podoben Cobianu za Windows

Oddelek: Programska oprema
91345 (1067) Duhec
»

Brezplačni backup program

Oddelek: Programska oprema
61304 (1189) ropo009
»

Free BackUp program

Oddelek: Programska oprema
52031 (1818) asgard2.0

Več podobnih tem