» »

JAX-WS, java, apache tomcat

JAX-WS, java, apache tomcat

pujs ::

zivjo! zanima me, ce ma kdo kak dobr link za JAX-WS in pa nasploh kako javo uporabljat za razne web service... in kako pol te web service deployat recmo na apache tomcat server... skratka to kar sm gor napisu
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

rgv45vg4t335 ::

http://ws.apache.org/axis2/

Axis2 podpira med drugim tudi JAX-WS.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

hamax ::

Javo lahko uporabljas za spletne strani tudi preko googlovega web toolkita.
Verjetno ni to to, kar imas v mislih, ampak za vsak slucaj :P

BBB ::

Če uporabljaš Eclipse IDE in Tomcat aplikacijski server, za začetek lahko poskusiš naslednja tutoriala:
Eclipse WTP Tutorials - Creating Bottom Up Web Service via Apache Axis2
Eclipse WTP Tutorials - Creating Top Down Web Service via Apache Axis2

Priporočeno je, da se seznaniš s konceptom spletnih storitev (WS). Naslednja zadeva pa je API Axis, ki omogoča transparentnost programiranja WS-jev - ne boš direktno delal s SOAP protokolom in WSDL datoteko, ki opisuje tvojo spletno storitev. Žal pa sem tudi sam na tem področju začetnik, zato bo še kdo od izkušenih moral pristaviti lonček svojega znanja.

Sam imam vprašanje glede spletnih storitev: na kakšen način se serializira vektor objektov, da ga lahko posredujem kot argument metode, ki jo kličem kot spletno storitev?

pujs ::

hvala BBB... bom mal pogledu. drgac pa delam z netbeansi... to so mi rekli v sluzbi naj si posnemem :), pa sm se mal zgublen tko
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

KaRkY ::

Če delaš z netbeansi bi blo bolje da bi uporablal GlassFish saj je testiranje z NetBeansi veliko lažje. Drugače pa si lahko pogledaš tudi EJB-je so hitrejši od WS.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

rgv45vg4t335 ::

... Sam imam vprašanje glede spletnih storitev: na kakšen način se serializira vektor objektov, da ga lahko posredujem kot argument metode, ki jo kličem kot spletno storitev?


Definiraj en razred z javnim poljem tipa vektor in pojdi z njim čez bottom-up tutorial, ki si ga dal v link. Na koncu poglej v WSDL kaj bo ratalo :)
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

pujs ::

mah, fora je, k so mi pac to dal da se naucim... nimam lih neki na izbiro... drgac pa k sm naredu en testni ws sm ga pognal na glassfishu (dobr je k mas prou moznost testiranja, na tomcatu tega ni...). uglavnm stvar je taka, da bom mogu delat z tomcatom in pa WS.

tko mam eno nalogico -> morm podat eno datoteko in web service mora vrnit hash vrednost te datoteke... zdej me pa zanima, ce je potrebno to datoteko prvo uploadat na server al se lahko hash ze tkoj prever?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

rgv45vg4t335 ::

...
tko mam eno nalogico -> morm podat eno datoteko in web service mora vrnit hash vrednost te datoteke... zdej me pa zanima, ce je potrebno to datoteko prvo uploadat na server al se lahko hash ze tkoj prever?


Ej, meni se zdi da bi ti moral malo več hodit na predavanja, pa kakšno knjigo prebrat tudi ne bi škodilo.:)

'Datoteko' moraš najbrž dati kot vhodni parameter tipa byte[], hash pa je izhodna vrednost tipa String.

Besedo datoteka sem dal v narekovaj, ker to lahko uporabljaš samo takrat kadar so podatki na disku.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Zgodovina sprememb…

pujs ::

se strinjam s tabo, moru bi se mal vec angazirat okol tega :(
uglavnm -> datoteko torej treba uljat. hvala.
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Android] Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
131875 (1593) shadeX
»

Povezava HW-računalnik-internet

Oddelek: Programiranje
121159 (985) roli
»

java ws problem

Oddelek: Programiranje
6943 (826) pujs
»

CATALINA_OPTS environment variable

Oddelek: Programiranje
61283 (1145) xsenon
»

apache axis

Oddelek: Programska oprema
81248 (1143) MasterBlaster

Več podobnih tem