» »

apache axis

apache axis

Instance ::

zanima me, če kdo ve za kašen installation guide za namestitev apache axis - samo client side- ker bi rad uporabil googlov service. Ne zanima me izdelava client stuba ampak sama nastavitev apache axisa....brez tomcat serverja

[edit - premaknil v bolj primeren oddelek - vsc]
  • spremenil: Vesoljc ()

flush ::

http://javaboutique.internet.com/tutorials/Axis/

instalacija tako zgleda da v classpath dodaš axis jar
Noovo - Social Discovery Engine
http://www.noovo.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flush ()

kopernik ::

Ja, stube boš kar potreboval, saj vse client knjižnice (ne samo tista od axis-a) delujejo tako, da jim poturiš wsdl (opis web service-a) in nato se zgenerirajo razredi (stubi) potrebni za klicanje tega web service-a.

Ampak, kolikor vem, lahko iz googla že vzameš nekega clienta za Javo, ki dela out-of-the-box. Poglej tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::

Aja, drugače pa ni nobenih posebnih nastavitev. V classpath dodaš potrebne jare in zgenerirane stube. To je to. V svojem programu samo poveš url do web service-a in s pomočjo stuba narediš klic ...

Instance ::

aja pozabil sem povedati, da bi moram izdelati client stub-e za vs c++ 6.0 - sama izdelava ni problem, problem je ker ne vem kako moram nastaviti poti(za axis ter v visual studio ), ko odzipam Axis-bin na disk...

Instance ::

aja pa še tole me zanima - če bom klical nek web service(recimo googlesearch), jaz na rač. potrebujem(moram namestiti) samo axis-bin paket - ne potrebujem pa instaliranega tomcat serverja pa jave(razn za izdelavo client stubov) ???!!

kopernik ::

Za c++ ne poznam axis-a (še nikoli uporabljal), ampak sklepam, da je nekaj podobnega kot pri Javi. Ne, Tomcata za klicanje ne potrebuješ (itak ga za c++ niti ne moreš uporabljati).

Instance ::

skušam uporabiti web service Calculator(na netu). Vse(očitno ne) sem nastavil kot je v installation guide.
- binary Axis na C:
- nastavil AXIS_DEPLOY na %AXIS_HOME%\lib;%XERCES_HOME%\lib;
- nastavil axis.conf
- v debug(vs projekt) dodal axisclient.dll,xerces..dll
Nato:
- ustvarim client stube
- napišem v VS 6.0 kodo ala. Calc *p=new Calc(); int rez = p->add(16,16);
- zbuildam -OK
ko zalaufam aplikacijo, mi prvič javi First-chance exception(neki zagnjavi glede kernell.dll), ob drugem zagonu gre skozi invoke_web_service normalno- vrne pa mi vrednost oz. naslov 0x0000- ko v nadaljevanju skušam prebrati s tega naslova vrže napako. - web service deluje drugače OK(Testiral s .NET C#)

MasterBlaster ::

Za webservice v c++ uporabi gSOAP.
Tk je pa pika .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Web services - Neveljavni karakterji v XML

Oddelek: Programiranje
313661 (2773) boolsheat
»

[java] system.setproperty xml apis vec implementacij naenkrat

Oddelek: Programiranje
52598 (2057) Fizikalko
»

java ws problem

Oddelek: Programiranje
6943 (826) pujs
»

CATALINA_OPTS environment variable

Oddelek: Programiranje
61283 (1145) xsenon
»

JAX-WS, java, apache tomcat

Oddelek: Izdelava spletišč
91363 (1294) pujs

Več podobnih tem