» »

Kako PCI-E 1x zvočno?

Kako PCI-E 1x zvočno?

Fr33man ::

Lep pozdrav. Ravno včeraj sem kupil slušalke Sennheiser HD595, sedaj pa me zanima kako zvočno bi vzel da bi iztisnil iz njih maximum? Trenutno imam integrirano, v ohišju sem zelo na tesno s placem, tako da je lepo frej samo še PCI 1x slot. Zdej ogledal sem si kar neki spletnih strani in najdu zaenkrat le to:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m... in

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...

Na zvočne se ravno ne spoznam zato prosim vas za pomoč, je razlika v ceni upravičena, katero bi izbral? Ima res Creative probleme z driverji na Visti (32 in 64-bit). Slušalke rabim praktično za vse od glasbe, filmov, iger,..... Zvočne pa ne nameravam menjat lep čas, zato se tudi nagibam k kvalitetni zadevi.

Han ::

Ob prehodu na HD Audio (onboard Realtek ALC888) sem zaradi elektromegnetnih motenj (občasno pokanje v zvočnikih, slušalkah) nabavil SB X-Fi Xtreme Audio PCIe. Razlika v kvaliteti zvoka je bila takoj očitna (manj šuma, lepši zvok), a ker se občasnega pokanja s tem nisem znebil, sem kupil še Xonarja DX. Tudi Xonar pokanja žal ni odpravil, je pa definitivno boljši - bolj avdiofilski od polovico cenejšega SB. Poganja ga zmogljiv procesor, ki zmore brez težav 24 bitno vzorčenje pri 192 kHz (SB le 96 kHz). Za polprofesionalno domačo rabo se mi zdi Xonar DX idealna zvočna kartica.

Sicer si pa preberi ocene na netu. Za Xonarja DX jih je kar nekaj, omenjeni SB (Xtreme Audio) pa so pod drobnogledom imeli na guru3d.com, kjer je Xonar DX2 trenutno njihova referenčna kartica.

Omenjeno pokanje pa je posledica motenj v okolici (računalnik imam v prostoru, kjer kar mrgoli tovrstne 'nesnage'), zelo občutljive osnovne plošče in SCSI kartice.

MedusasPath ::

Ob prehodu na HD Audio (onboard Realtek ALC888) sem zaradi elektromegnetnih motenj (občasno pokanje v zvočnikih, slušalkah) nabavil SB X-Fi Xtreme Audio PCIe. Razlika v kvaliteti zvoka je bila takoj očitna (manj šuma, lepši zvok), a ker se občasnega pokanja s tem nisem znebil, sem kupil še Xonarja DX. Tudi Xonar pokanja žal ni odpravil, je pa definitivno boljši - bolj avdiofilski od polovico cenejšega SB. Poganja ga zmogljiv procesor, ki zmore brez težav 24 bitno vzorčenje pri 192 kHz (SB le 96 kHz). Za polprofesionalno domačo rabo se mi zdi Xonar DX idealna zvočna kartica.

Sicer si pa preberi ocene na netu. Za Xonarja DX jih je kar nekaj, omenjeni SB (Xtreme Audio) pa so pod drobnogledom imeli na guru3d.com, kjer je Xonar DX2 trenutno njihova referenčna kartica.

Omenjeno pokanje pa je posledica motenj v okolici (računalnik imam v prostoru, kjer kar mrgoli tovrstne 'nesnage'), zelo občutljive osnovne plošče in SCSI kartice.

No, teh pokanj bi se znebil, če bi kupil X-Fi Titanium Fatal1ty (ima EMI shield). Btw, priporočam nakup..

r5r ::

Verjetno elektromagnetno valovanje ni edini krivec, saj mi zvočna kartica na prenosniku iz umetnih mas šumi/brni (kar koli je motečega) veliko manj kot pa na namiznem računalniku s kovinskim ohišjem. Ni mi jasno zakaj.
And it makes me wonder.

Han ::

EMI shield na X-Fi Titanium PCIe je le za okras, podobno kot na Xonarju DX2. Če odnesem kišto na drugo lokacijo, nič ne poka...

Fr33man ::

OK, jst nimam tolk elektronke v sobi da bi mi pokalo kaj, ker že zdaj kar v redu dela. Potem pravite da bi vzel Fatality?

ender ::

Jaz imam Asus Xonar D2X, in je kartica super. Creativa se pa že nekaj let izogibam, ker so imeli precej težav s 64-bitnimi gonilniki.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

r5r ::

Na sumu imam trenutno napajalnik, ki po mojem mnenju ne zgladi dovolj napetosti.
And it makes me wonder.

MedusasPath ::

Jaz imam Asus Xonar D2X, in je kartica super. Creativa se pa že nekaj let izogibam, ker so imeli precej težav s 64-bitnimi gonilniki.

Ma ti živiš pod skalo.. oprosti, a tako je. Težave so bile z gonilniki na začetku, ob izidu Viste. Zdaj so porihtali stvari in deluje tip top.

Lp

ender ::

Govorim o gonilnikih za 64bitne XPje, ki so delovali samo če je imel računalnik manj kot 4GB RAMa.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

MedusasPath ::

Ma dobro.. koliko folka pa poganja XPje 64-bitne?

dinozaver7 ::

Ni važno, driverji za Xpje 64bitne bi morali delovat:)

Mene pa zanima, katero zvočno kartico do 140€ bi mi priporočili za moje Medusa Gamer slušalke? Saj vem, da niso ne vem kaj, bi najraje še kake Sennheiser 595 zravn vzel, sam trenutno ne gre. Gledam X-Fi Gamer al pa Fatality, sam se mi zdi da nimajo tapravih priključkov-Ve kdo kaj o tem??

Lp

Fr33man ::

Pa vzam model HD555 al kaj je že, baje cenejši (cca 140€) pa po zvoku dost podobno modelu 595.

ender ::

Za slušalke boš skoraj sigurno rabil adapter, ker ima večina slušalk 6,3mm priključek, zvočne kartice pa (z izjemo kartic, namenjenih profesionalni rabi) 3,5mm.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

r5r ::

Sedaj je drugače in imajo slušalke po večini 3,5mm in priložen 6,3mm adapter, ki se navije gor.
And it makes me wonder.

dinozaver7 ::

Hm,zraven medus je prišlo samo kablovje ki zelen,rumen in črn kabl pretvori v bele in rdeče(6),to pa verjetno ni to?

Kdorkoli?

X-FI XTREME GAMER ma 4 vhode, zdej glede na barve sodeč ne bo z Meduso skup pasal. Res nočem kupit pa pol da mi ena luknja za kabel od slušalk zmanjka.
Gamer bi pokril vse kable pa to?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510559 (2684) Machete
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526174 (4746) __Devil__
»

SB X-Fi test predvajanja specifičnega zvoka

Oddelek: Zvok in slika
272609 (1939) KTr1sk
»

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
231736 (1354) Nevihta
»

Creative razpolovil število zaposlenih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
547415 (5615) Han

Več podobnih tem