» »

Brez vinjete - DARSovec se mi je zlagal

Brez vinjete - DARSovec se mi je zlagal

1
2
»

r3dkv1c4 ::

Mislim da bi uradna oseba morala poznat zakonik, ne pa da še osnovni zakon ne pozna koliko je kazen. Jaz res nevem ali na DARSu vsakega z osnovno šolo sprejmejo al kaj...


Razloži mi, po kakšni enačbi trdiš, da je tisti z osnovno šolo manj sposoben od tistih s faxom?

Fantina tole tvoje razmišljanje se odlično soupada s tvojim početjem.
Ravno tako si si domišljal, da si pač vsemogočni in lepo ignoriral nakup vinjete.

Resnično upam, da je imel tisti, ki ti je napisal položnico samo osnovno šolo, da te bo še bolj bolelo, ker ne spoštuješ, ne zakonov, soljudi pa še manj.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Markoff ::

balaz je izjavil:

Včeraj sem dobil kazen na izvozu ker nisem imel veljavne vinjete, priznavam da je moja napaka. Ampak glede na to da mi je uradna oseba DARS na kraju prekrška zatajila informacijo o globi, se mi zdi neracionalno in nepošteno. Vprašal sem ga koliko je kazen, nakar mi jasno in razločno odgovori 300EUR ali polovična 150EUR. Nisem prebral papirja in odšel.
Pozneje vidim da piše, da moram plačat 500EUR in polovična 250EUR.
Malo sem prebrskal zakonik in videl da so 2015 povečali kazen iz 300EUR na 500EUR.
Mislim da bi uradna oseba morala poznat zakonik, ne pa da še osnovni zakon ne pozna koliko je kazen. Jaz res nevem ali na DARSu vsakega z osnovno šolo sprejmejo al kaj...
Poleg tega mi je to omenil dvakrat in prvič mi je celo rekel 8 dni cajta mam za polovično, potem že 16. Zdel se mi je nekam zmeden, verjetno res ni mel pojma.
Razmišljam da bi šel spet na kraj prekrška, in upam da bo ista oseba spet tam, in ga vprašal, zakaj se mi je zlagal, in zraven tudi posnel ta pogovor, da imam vsaj dokaz, da mi je tajil in lagal.

Torej kaj menite vi? Men se to zdi zelo malomarno da ni vedel niti osnovih zakonov in to v svoji stroki. Ali se splača narediti kaj glede tega, morda pritožba ali kaj?

Jaz menim, da bi tudi ti moral poznati zakone (oz. predvsem spoštovati, saj si zagotovo vedel, da jih kršiš). Najprej torej odpusti sebe kot državljana, potem pa šele tega inkasanta. Pri vseh teh spremembah zakonodaje in presečnih datumih se nekomu, ki ni diplomiral na PF, lahko zgodi tudi to.

Zame sta vidva oba gumpca, le da si ti še večji. Plačaj kazen in nehaj trollat.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

gruntfürmich ::

se strinjam. pojdi nazaj na kraj zločina in počakaj prasca ter ga posnami in sooči zakaj ti je rekel 300 in ne 500. da boš deloval prepričljivo vzami isti avto ki je brez vinjete, pa skrivoma naj bo prisoten poptv v grmu.
ker takole pa se res ne moremo iti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuvanasarma ::

Takim budalam bi dal kazen 5000€ brez možnosti polovičke in takojšnji nakup "kazenske" vinjete ki bi koštala 500€.

Machete ::

Dajte zaklenit tale poden od teme.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Tale polna luna je imela pa res velik vpliv na trolle...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smacker ::

Kaj če bi kdo preveril informacije preden napadate bogega človeka? Kazen za vinjeto je 300eur (150 polovička), očitno se je nadzornik zmotil pri izdaji plačilnega naloga. Pismo darsu bo znižalo plačilo iz 250 na 150, case closed (če seveda OP ni lagal o podrobnostih in je bil v igri kak pobeg/žalitev uradne osebe/...)
Link: http://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/C...
PS: ideje z snemanjem, izgubi službe so res smešne :D:D Vsak se lahko zmoti, kdor dela tudi greši. Če je rekel 300eur in napisal 500, se je pač zatipkal.

krucymucy ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Mah. Nižje kazni govori, da se voznik čim prej spelje, če bo rekel 500eur, bo mogoče še koga kap.

Btw, takega brez vinjete bi res morali še bolj kaznovati, ker so idioti.


No no idioti ...

Jaz sem tudi placal, pa se nimam za idiota. Pac splet okoliscin.

Rental avto, tam so rekli da vinjeta je in nisem preverjal do kdaj velja.

Seveda so me dobili in sem placal.

D3m0r4l1z3d ::

krucymucy je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Mah. Nižje kazni govori, da se voznik čim prej spelje, če bo rekel 500eur, bo mogoče še koga kap.

Btw, takega brez vinjete bi res morali še bolj kaznovati, ker so idioti.


No no idioti ...

Jaz sem tudi placal, pa se nimam za idiota. Pac splet okoliscin.

Rental avto, tam so rekli da vinjeta je in nisem preverjal do kdaj velja.

Seveda so me dobili in sem placal.

Plačal, ker si neumen.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219382 (1543) mkos2
»

Testna vožnja brez vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
779658 (7176) zmaugy
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349296 (32893) Mare2
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725463 (12778) Aston_11
»

Plačilni nalog (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312830 (11222) St235

Več podobnih tem