» »

USB zazna, vendar ne prikaže ničesar

USB zazna, vendar ne prikaže ničesar

Anto ::

Imam takeMS-ov 4GB USB ključ. Na njem je bilo zelo veliko datotek oz. vse kar rabim in imam za šolo, vsega skupaj je bilo okoli 3,5GB. Ko vstavim USB ključ v računalnik, mi "kao" prebira datoteke(napisana je samo tista katero sem zadnjo uporabljal) potem se mi odpre prazno okno. Če kliknem da mi pokaže lastnosti, mi vsepovsod piše samo 0, nikjer ne piše koliko je zasedenega ali prostega prostora...Obstaja kakšen program s katerim bi lahko dobil podatke iz USB-ja?? Ali je ta problem takšen, da pomeni da je USB uničen in ne morem dobiti podatkov? Vse fajle bi nujno potreboval! Tko da prosim za bilokakšno pomoč...
Upam, da razumete kaj je problem, če želite lahko dodam še par screenov..

aja, USB sem sprobal tudi na drugem računalniku, kjer je isto:'(

Hvala za pomoč že vnaprej!

LP

krofeta ::

Poiskusi najti kakšen USB data recovery program, kot je naprimer tale: http://www.usbdriverecovery.org/

Če ti ne uspe je najbrž ključ "crknil"

samsung113 ::

Nekaj podobnega se dogaja pri meni samo da napiše Unknown Device in to na dveh USBjih,po vsej vrjetnosti je hin. Se drugače te stvari neda kako povrniti,ker je kar precej podatkov gor!

Anto ::

Poiskusi najti kakšen USB data recovery program, kot je naprimer tale: http://www.usbdriverecovery.org/

Če ti ne uspe je najbrž ključ "crknil"


Poskusil, vendar USB-ja sploh ne zazna..Če grem v Moj računalnik imam tam Usb pod črko H:, ko pa odprem ni notri nič...:8)

Če je crknil ni nobene šanse da dobim podatke nazaj?? Bi znal kak strokovnjak kej dol dobit, al je čist konc z USB-jem??

hvala za odgovor!

lp

krofeta ::

Če praviš, da se ti postavi kot pogon H: potem ti ga windowsi zaznajo. Poiskusi z programom za USB data recovery pregledat pogon H:

Na nekem servisu v Lj. pravijo, da v dosti primerih pomaga, če daš USB kluč čez noč v hladilnik in potem še par ur pustiš na sobni temp. , da sa se tempreratura izenači, vendar meni to ni pomagalo.

Če napiše Unknown Device so lahko tudi gonilniki. Poiskusi na kakšnem drugem pc-ju.

jest10 ::

Kot prvo preglej ključek z antivirus programom

Anto ::

Sem poskusil preskenirati z Aviro, vendar gre takoj do 100%, št. pregledanih map,datotek pa je 0. Ko vstavim USB začne lučka na USB-ju utripati, in autoplay nekaj pregleduje...-sem naredil par screenov:

tukaj mi nekaj bere, vendar je napisana samo tista mapa katero sem nazadne uporabljal(delal sem v c++ in vse direktno shranjeval na USB)
tukaj mi "odpre" USB, vendar ni notri nič
če kliknem z desnim in izberem lastnosti se mi prikaže tole.
tukaj mi tudi prepozna USB
tukaj mi zopet ne prepozna nobenih lastnosti USB-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Anto ()

reeves ::

Kaj ti pa napiše v Computer Manegment?

Anto ::

Kaj ti pa napiše v Computer Manegment?


Misliš Device Managerju??

Sem poskusil z reinstall driver, vendar ni našlo gonilnikov.

reeves ::

Ne. Mislim Computer Manegment.
Moj Računalnik z desno -> Upravljaj -> Upravljanje diskov
Tisti Unknown device ni USB. Zbriši vse pod Universal Serial Bus Controllers v Device Manegment, pa restartaj
Aja, to je ena izmed variant v XP, ne vem če je v Visti isto. Nisi napisal ker OS maš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

Anto ::

Ne. Mislim Computer Manegment.
Moj Računalnik z desno -> Upravljaj -> Upravljanje diskov
Tisti Unknown device ni USB. Zbriši vse pod Universal Serial Bus Controllers v Device Manegment, pa restartaj
Aja, to je ena izmed variant v XP, ne vem če je v Visti isto. Nisi napisal ker OS maš


V computer manegmentu mi ne zazna USB-ja. Tisto sem zbrisal vendar ni pomagalo. OS imam XP-je, verjetno je to razvidno tudi iz screenov. USB sem poskusil tudi na prenosniku kjer je Vista in ni delalo:(

Valvoline ::

Zato pa je dvd-rw še vedno boljša čeprav počasnejša opcija......

reeves ::

A kakšne fajle lahko daš na ključ?

Anto ::

Če hočem kaj kopirati na usb mi napiše tole:


Če pa hočem ustvariti novo mapo na USB-ju pa napiše tole:

reeves ::

Po mojem se ti je pokvarla particija. Format bi mogu rešit zadevo. Seveda se pa lahko posloviš od podatkov.

Anto ::

Formatiru bi že zdavnaj, če se mi ne bi šlo za podatke:( Bi kak strokovnjak znal dobiti podatke kako dol?

reeves ::

Zbrisane bi, pri okvari pa dvomim. Mogoče se da, ampak zna bit zelo drago. Probaj z različnimi usb data recovery tools.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253926 (1835) Skylord
»

Windows Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
161181 (729) solatko
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406200 (5521) s6c-gEL
»

Kako oz. s katerim programom nadgraditi BIOS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
887291 (6749) mtosev
»

Črka pogona USB ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
51880 (1763) Daedalus

Več podobnih tem