» »

Windows Vista

Windows Vista

Imee ::

Pozdravljeni,
Ker mi je računalnik počasi delal, sem se odločil, da ga formatiram.
Zbrisal sem disk c in d (vse datoteke imam na USB-ju)...
Sedaj sem kot boot device izbral CD room, in nameščam original Windows Visto.
Zanimam me, zakaj mi noče sprejeti ključa izdelka za aktiviranje, katerega sem prav prepisal iz CD embalaže?
Napiše mi :"Veljavnost ključa izdelka ni mogoče preveriti. Pozorno ga preglejte in se prepričajte, ali ste ga vnesli pravilno".
...
Lahko grem "naprej" tudi brez da vpišem ključ, češ da ga bom pozneje --> ok,
Pridem do "kam želite namestiti windows?"
Pritisnem "naprej" in mi napiše:"Windows ne more najti sistemskega nosilca, ki ustreza namestitivenim pogojem."
Kaj zdaj?
Hvala in Lp
  • premaknil iz Igre: ahac ()

Han ::

Zdaj napiši, kakšen računalnik imaš... Si kaj spreminjal konfiguracijo od prvotne namestitve Viste?

Glede na to, da za Visto že nekaj let ni več posodobitev, razmisli o namestitvi novejšega sistema.

Engineer_SLO ::

Vista je problematicen sistem brez podpore verjetno ti ga vec ne bo uspelo naloziti iz cdja poleg.
Škoda da niso nadgradil še vedno je zastonj potem pa ustvsris zagonski USB z windows manegment tool in nalozis sistem iz usbja.
Sedaj ti je najboljse potegnit iz travnika nekaj pa probat legalizirat preko microsoft podpore
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Imee ::

Pač računalnik je Tron Predator III.
Bil je gor do sedaj windows 7.
Ja saj sem mislil naložit windows10 iz USB-ja sam ni delal nevem zakaj hh pa sem pol napisal pač vprašanje za
windows Visto k jo mam original pa ker je do tega koraka kot sem opisal pač prišlo oz neki je delal oz inštaliral, pa se mi je
zdelo da bo to lažje rešit.
V glavnem bi mi pa bilo bolje, če bi naložil Win10 gor.
Naredil sem tudi že zagonski USB in sicer takole:
USB:
windows 10iso --> in sem prenesel orodje
na to sem prenesel: rufus.aceo.ae
Zagnal sem RUFUS, izbral ključek, potem pa iso datoteko = windows10.

Pod first boot device sem dal USB-HDD čeprav nevem kaj je razlika med USB-HDD; USB-ZIP, pa še ene 2 sta...

shranim, in enter... se ugasne in prižge ter kaže samo črno ozadje s tistimi črkami in številkami ...upam da veste kaj mislim hh..
Kaj delam narobe??
bi dal sliko, od tistega ko sem v BOOT nastavitvah in od tega kar mi sedaj kaže samo me zanima tudi kako tukaj naložiti sliko oz jo prilepiti, da bi videli kaj delam, ker tukaj ko dam vstavi sliko mi napiše: vpiši URL naslov slike.??

hvala

Han ::

Tron Predator III nam pove toliko kot Gepl Plenilec 3. Napiši vsaj naziv plate... Če na njej ni naložen zadnji BIOS, flešaj pred namestitvijo Win10... Za zagon z USB ključa ponavadi pritisneš F12 in ga potem izbereš v meniju...

Sliko shraniš na www.shrani.si in prilepiš URL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Imee ::

računalnik je :TRON računalnik PREDATOR, Core 2 Duo 2.66, 3GB, 500GB, DVD RW, GF 9500GT, Vista HP
Velikost delovnega spomina 3072 MB
Velikost spomina grafične kartice 1024 MB
Velikost trdega diska 500 GB
...
 Slika

Slika


to je to kar mi sedaj kaže računalnik... ma kej veze, kater USB izberem (USB-HDD, USB-ZIP...)

Han ::

Tukaj si prenesi Windows and Office ISO Download Tool, v njem izberi prenos Windows 7, ga potem zakuri na DVD in namesti...

https://www.heidoc.net/joomla/technolog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Imee ::

Ok, hvala... bom poskusil pa sporocim drug teden ko bom to probal :)
lp

Riff ::

jst nima težav ko nardim zagonsi usb z rufusom razn če imaš opcijo boot other device da išče kje drugje in ne usb hdd ju

hojnikb ::

znan problem nekaterih starih biosov (gigabyte najbol) kjer noce bootat z kjuckov.

Ko kreiras kjucek z rufus obkjukaj "include fixes for old bioses" in potem izberi pravo boot napravo v biosu. Potem bi mogl bootat.
#brezpodpisa

solatko ::

Kdo se še zajebava z rufus in podobnim sranjem, če je na voljo original windows orodje, tako za DVD, kot ključek, samo izbereš kaj in kam bi rad naredil?
Sicer pa je za take domače zadeve, najbolje imeti kakšno Acronis sliko, posneto na kakšnem trdem disku in ob problemih samo razpakiraš in z Acronisovim boot - om obnoviš sistem na željeni disk.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

original tool ne dela s temi zbugganimi biosi. sem mel eno staro plato, ki nikakor ni hotla bootat z kjucka dokler nisn dal tist rufus fix.
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Za tak primer imaš DVD enoto in zapečeš preko istega W tool-a. Veliko starih matičnih ne štarta iz USB enot.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

ja, res stare maticne iz casov PIII. Novejse imajo praviloma vse usb boot, so pa nekatere zbuggane, hence zgornji problem.

Zakaj bi se jezil z dvdjim is beyond me.
#brezpodpisa

djabi ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj bi se jezil z dvdjim is beyond me.


Zato, ker praviloma deluje?
Vsaj meni je še vedno. In to velja tudi v primeru Windows 10.

hojnikb ::

vse lepo in prav, ce dvd pogon se mas v pcju. ali prazen medij, da speces winse :)
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Zaenkrat te predvajalne naprave še dobiš skoraj pri vsakem računalniku, pa tudi v prodaji niso nič dražje, kot so bile nekaj let nazaj. Večinoma se pač instalira s ključka, so pa določene mašine, kjer to ne gre in takrat DVD.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem ven z Bios-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
302431 (1680) broken/link
»

kako naložiti W10 z USB-ja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
303922 (3223) solatko
»

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272912 (2229) MIHAc27
»

Windows to Go (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8810558 (6704) Pesimist
»

Problem pri inštalaciji Windwos XP-usb boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
21854 (773) GTX970

Več podobnih tem