» »

Linksys router - nastavitve

Linksys router - nastavitve

kurci2 ::

imam Linksys-ov wireless router: Linksys Wireless-G Broadband Router WRT54GL
sedaj pa imam problem.
povezana imam 2 ali več računalnikov in sedaj je problem, da če nekdo nekaj vleče dol mi zasede celo linijo in za druge ne ostane nič.
a ima ta router kakšno nastavitev, da sam malo porazdeli povezave?
če sta povezana dva računalnika razdeli 2MB povezavo tako, da da vsakemu izmed računalnikov po 1MB

jan01 ::

1. rabiš posneti boljši firmware, priporočam victekov tomato mod ND http://victek.is-a-geek.com/tomato.html. Ne pozabi po uspešnem flashanju naredit hard reset.
Potem pa samo pojdi na ip/mac bw limit in razdeli + nastavi pri arp binding na statične ipje(ne pozabi limit unlisted machines, ker nevnešeni nebodo omejeni...

kurci2 ::

tole čist ne zastopim...
a js si lahko na moj router ki je od ene firme gor namestim kar firmware on enega drugega routerja?

kurci2 ::

ja, ja sm že naštimu neki.
ampak če js tam ko si mi reku nastavim limite sem potem ves čas omejen, tudi takrat ko drugi računalniki niso priključeni...
ali je kakšna možnost, da bi bila omejitev samo v primeru prisotnosti večih računalnikov?

jan01 ::

si flashal na victekov mod tomata(priporočam nd verzijo)? Še enkrat: ne pozabi po uspešnem flashanju naredit hard reset
Omejevanje je zelo preprosto. http://www.easyzonecorp.net/network/vie...

ABX ::

Boš moral nastavi QoS na routerju, kar je zelo zahtevno.

Priporočam da inštaliraš Netlimiter na PC-je in ga nastaviš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jan01 ::

@ABX
Kaj bi bilo zahtevno? Določiš minimalni in maksimalni upload/download za vsak računalnik... klikni na prejšnji link http://www.easyzonecorp.net/network/vie...

ABX ::

@ABX
Kaj bi bilo zahtevno? Določiš minimalni in maksimalni upload/download za vsak računalnik... klikni na prejšnji link http://www.easyzonecorp.net/network/vie...


Navodila ki si dal so za 1.19. Trenutno meni ni več isti.
Na zadnje ki sem probal omogočit QoS v 1.21 sem našel napake.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jan01 ::

Kater tomato pa uporabljaš? Najnovejši(poglej, da imaš res najnovejšega) victekov ima TOČNO enak meni(morda misliš drugo temo?)

ABX ::

Kater tomato pa uporabljaš? Najnovejši(poglej, da imaš res najnovejšega) victekov ima TOČNO enak meni(morda misliš drugo temo?)


Doma imam 1.13 in ga ne grem tikat ker dela.

Sem delal nazadnje z 1.23 pa tega menuja ni bilo.

Bom pogledal ob priliki kaj nudi ta zadnji.

Z 1.21 pa je bil latency time večji če sem omogočil QoS.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

kurci2 ::

Tomato Firmware v1.25.8025 .2-RAF STD
tole je moja verzija...
še neki...
kaj pa port forwarding? meni se zdi kot da mi to ne bi delalo.
nastavim, da naj port 5900 (VNC) preusmeri na moj računalnik (192.168.1.102) pa ko v brskalnik napišem: moj_IP:5900 mi še vedno ne forwarda...
kaj bi lahko blo narobe?

jan01 ::

Ne dela, ker si ne nastviš statične ipje za računalnike. Kako? najpreprosteje je, da greš v routerju pod status->device list in klikneš pri posameznih računalnikih pri mac na static. Vneseš željen ip, add in save in to je to.


//glede vncja: razmisli raje o recimo teamviewerju ali pa, da narediš varen vpn...

ABX ::

Ne dela, ker si ne nastviš statične ipje za računalnike. Kako? najpreprosteje je, da greš v routerju pod status->device list in klikneš pri posameznih računalnikih pri mac na static. Vneseš željen ip, add in save in to je to.


//glede vncja: razmisli raje o recimo teamviewerju ali pa, da narediš varen vpn...


Teamviewer ne inštalirat, uporabi samostojen exe, ker ima bloatware zadnje čase.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kurci2 ::

jaz uprabljam Ubuntu Linux, ki nima VNC-ja, ampak se program imenuje VINO.
lahko pa ga pregleduješ z VNC pregledovalnikom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uTorrent

Oddelek: Omrežja in internet
91122 (942) amigo_no1
»

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
408201 (3297) Veron
»

Smoothwall in wrt54gl

Oddelek: Omrežja in internet
9787 (640) trnvpeti
»

Router, ki podpira equal bandwidth sharing ...

Oddelek: Omrežja in internet
13778 (512) ABX
»

VLC - stream se prekine po 2-3 minutah

Oddelek: Zvok in slika
152127 (1562) weilwiel

Več podobnih tem