» »

TTL

TTL

r0b3rt ::

LP, zanima me kaj je dejansko fora ttl-ja v omrežju in na kakšen način se uporablja oz. na podlagi česa se določa velikost ttl-ja. TTL naj bi se kreiral, ko pošlješ nek paket in se pri vsakem prehodu skozi router zmanjševal-a vrednost al nekaj podobnega?! Primer ko pingam siol.net TTL=121, kaj naj bi mi povedal ta TTL, koliko hop-ov se je zgodilo preden je paket dosegel cilj? toda ali nima najvišje vrednosti 255? WTF, prosim nekoga za obrazlago.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

r0b3rt ::

to sem tut jaz našel

Izi ::

TTL pove koliko skokov naredi paketek preden se smatra za izgubljenega.
Vrednost je ponavadi med 32 in 255
Če računaš na optimizacijo svoje mreže, da bi pridobil kar največjo hitrost, lahko rečem, da TTL ni smiselno nič premikati.
Že 32 je povsem dovolj. Če ti paketki rabijo več kot 32 skokov potem imaš nekaj hudo narobe z mrežo in je treba najti vzrok slabih povezav ne pa dvigovati TTL.
Stari Windows so imeli za TTL default 32, Novejši pa uporabljajo 128.

Druga stvar, ki jo je treba vedeti je, da mrežne naprave kot naprimer routerji sami znižajo TTL na svojo vrednost, če je ta previsok.
Torej če tvoj router ali pa router pri tvojem ISP-ju uporablja TTL 32, potem je vseeno z kakšnim TTL ti pošiljaš svoje paketke, ker bo router sam znižal TTL na 32 za vse paketke, ki imajo višji TTL kot 32.
Na svojem routerju lahko še kaj spreminjaš, ampak na ISP-jevem routerju pa ne moreš ničesar spremeniti, zato je nesmiselno imeti TTL nastavljen višje kot ga ima ISP.

Po mojem mnenju je najbolje če je TTL nastavljen na 128 oz. na enako vrednost kot jo ima nastavljeno ISP. Pa tudi če bo večji ne sme biti problemov, ker ga bodo routerji avtomatsko znižali.
Edino če nastaviš prenizkega bi znal biti problem, ker se bodo paketki preveč izgubljali in s tem ti pada hitrost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odpraviti odzivni čas (ping) ???

Oddelek: Omrežja in internet
444040 (2969) antonija
»

MAC - IP

Oddelek: Omrežja in internet
294869 (4584) korenje_ver2
»

SiOL mrk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
17210311 (10311) hruske
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525180 (4587) [L4M3RZ] - TinLaDeN
»

Skrivnostni podatki na romanju

Oddelek: Novice / Varnost
202330 (2330) undefined

Več podobnih tem