» »

Nastavitev 1Gbit etherneta - problem

Nastavitev 1Gbit etherneta - problem

Legoless ::

Pozdravljeni, danes sem zamenjal router iz starega Asusa na novega Linksysa, ki podpira tudi 1Gbit ethernet. Glede na to, da imajo vsi računalniki v mreži 1Gbit mrežne kartice, bi rad nastavil 1Gbit Eth. Vse lepo in prav, router lepo pokaže ali je povezava do računalnike 1gbit, 100mbit ali 10mbit. Vsi računalniki razen enega so se prijavili pod 1Gbit, zdaj me pa zanima kaj je pri tem problem, da se noče? Plata je Asus P5B in ima 1Gbit karto. Sistem Vista x64. Pod device managerjem sem nastavil karto iz AUTO na 1Gbit full duplex, pa mi je skos kazalo kot da kabel ni priklopljen, isto router kot PC. Takoj ko sem dal na AUTO nazaj, dela vse ok, a na 100 Mbit.

Prosim za pomoč!

Hvala in LP!

Opkow ::

Si probal z drugim UTP kablom? Lahko, da je problem v kablu, konektorjih, vticu mrezne...

logout ::

Najverjetneje slab kabel do tega PCja.

L.p., Kloko

Izi ::

Skoraj sigurno je kriv kabel.
Sicer je pa Gigabit bolj teorija kot praksa. Tudi če se računalnik poveže z gigabitno hitrostjo ne boš nikoli videl take hitrosti. Gigabit teoretično pomeni 125 MB/s.
Prva ovira so že trdi diski, ki razen če nimaš RAID 0 polj, zmorejo komaj polovico te brzine.
Drugi problem pa je kabel. Tudi če vzameš category 5e, mu z vsakim metrom opazno pada hitrost.
Običajen kabel CAT5 zmore ohranjati Gigabitno povezavo nekje do 20 metrov potem pa avtomatsko preklopi na 100 Megabitino povezavo.
Razlika je že, če popolnoma isti kabel na gigabitni mreži pelješ čisto naravnost ali pa če ga nekje zakriviš. :D

Legoless ::

Hvala za odgovore. Kabla nisem menjal, ker je oddaljenost routerja in vseh računalnikov dober meter (pisarna style, topologija zvezda - router na sredini). Bom pa vsekakor probal. O tem padcu hitrosti pa tako vem, gre se bolj za to, da če je hardver sposoben, bi naj bil tudi softver :) Ko pridem domov bom zamenjal kabel, nato pa vam sporočim.

Hvala in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Legoless ()

Izi ::

Naj še dodam, da je pametno tudi posodobiti driverje za mrežno kartico. Stari driverji bi lahko bili krivi, da ne zna vzpostavit gigabitne povezave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč pri "obnovi" mreže

Oddelek: Omrežja in internet
151484 (1075) sid
»

Japonci dobili najhitrejše optične povezave do interneta za domače uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10924529 (20418) MrStein
»

Glista x64 -XP 1Gbit NO GO

Oddelek: Omrežja in internet
212283 (1827) Tilen
»

1gbps mrezna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
322456 (1529) fRiK0
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484054 (2471) Spc

Več podobnih tem