» »

[FASM] Kernel

[FASM] Kernel

1
2
»

Senitel ::

Kaj točno te zanima? Dodatna dokumentacija (tega ni kaj dosti, ker je praktično vse kar je za napisat že zraven) ali kakšno konkretno vprašanje ob konkretnem problemu?
Kje to poganjaš in kakšen driver: Windows, Linux,...?

Brane2 ::

V bistvu bom imel točna vprašanja enkrat te dni, ko sem bom lahko spet vrnil na ukvarjanje s tem.

Te lahko takrat gnjavim ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Senitel ::

Lahko, ni problema. :)

Brane2 ::

BTW, neki novega HW sem nabavil danes na bolšjaku.

A lahko spustite zahteve z i386 na Z-80A na 3.58 MHz ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

:>>

Lovely, to bi se jaz imel.

smoke ::

Nevem kje je problem Brane2, oz kak se ti sploh da pisat te brezvezne poste. Zvenis skoraj tako kot, da moras ti stvar napisat. Nevem kaj se sploh delas tukaj ce ti ni vsec ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smoke ()

Brane2 ::

Ni problema.

Samo sprašujem.
Je pa vprašanje, če je tak post res brezvezen ali samo bolj zagrizen od tvojega stališča.

Ravno tako kot se nekaterim zdi brezveze pisat i386 asm, se tebi zdi brezveze pisat Z-80 asm.

Sprašujem se, zakaj. All I did was I took your game and gone pro.

Pa z enakimi argumenti. Že prej sem nabavil enga Spectruma, sedaj se mu bo na polici pridružil še eden.

Imam torej stari hardver, ki bi ga rad uporabil.

Z malo muke in chinch kablom lahko implementiram celoten IP protokol med mašinama...

Posebnega bootloaderja niti ne rabim, jih je za Spectruma čuda, vsi po vrsti pa imajo btw čudovite grafične efekte...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

smoke ::

Ce res tak hudo nasprotujes tej ideji, ni problema, pokazi da se z Dustwolfom motima in napisi svoj kernel. Pa naj bo to za Z80 al pa za nek nov x86 procesor.

Sicer pa, nevem niti kaj bi rad dokazal..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smoke ()

Brane2 ::

Sploh ne nasprotujem vaši ideji.

Le pravim, da imam par Z-80 mašin, če bo koga prijelo se zabavat s tem.

Mogoče bi lahko v prostem času naštudiral VGA ali DVI izhod zanj, pa mogoče vmesnik za SD/Compactflash ali kaj podobnega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Brane,

Ne vem ce bo to slo. Jaz sem z ZX 48k komuniciral preko serijskega porta na 9600 in je blo bolj tko-tko. Preko Interface-1. Ne vem na kaj bi SD kartico obesil, oziroma karkol bi to blo, bi blo verjetno precej pocas. :(

Brane2 ::

Pač dodaš mikrokontroller. TI ima precej modelov, ki so poceni in bi tu znali9 delati. Imajo IDE-like interface na eni strani, USB na drugi in precej I/O pinov na tretji. Ajde, mogoče niso za SD, CF bi pa spravil nanje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

DustWolf ::

Ravno tako kot se nekaterim zdi brezveze pisat i386 asm, se tebi zdi brezveze pisat Z-80 asm.


Samo da imaš za i386 napisano danes ogromno softwarea (naprimer Linux distribucije)m za Z-80 pa ne prav dosti.

Google zadetki: i386 Linux 10.500.000, Z80 Linux 369.000.

Zgleda da se splošna javnost niti pod razno ne strinja s tabo.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DustWolf ()

Brane2 ::

Ki je zate irelevanten, ker greš itak svojo pot in te kompatibilnost v bistvu ne zanima.

Če je temu tako, zakaj se sekiraš okrog količine softverja ?

Vse kar rabiš, je soliden editor, assembler, dissassembler, monitor/debugger in nekaj literature.
Vse ostalo je bodisi odveč bodisi nepomembno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

DustWolf ::

Glej nimam nič proti neki razumljivi debati samo na jetra mi pa gre da se nekaj pametnega delaš zato ker je tebi tvoja ideja boljša od naše.

Prov ej zarad mene. Nared si svoj thread, so zastonj veš.

Brane2 ::

Ne vem zakaj si tako nestrpen. Z-80 in i386 imata kar nekaj skupnega.

Med drugim tudi ISA vodilo laufa protokol, ki je zelo podoben Z-80tkinemu BUS protokolu. Da o sorodnosti ukazov ne govorimo.

Ampak O.K. Ne bom več motil plodne debate in obilja idej in predlogov v tej temi.

Over & out.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

No, mogoče še eno vprašanjce.

Sem snel FASM in je na prvi pogled videti resda majhen ampak nifty.

Je kakšen poseben razlog, da ne uporabljate NASM ali YASM ?

Vsaj po dokumentaciji sodeč bi človek reku, da se razvijata bolj intenzivno, yasm naj bi imel tudi kup knjižnic zraven...
On the journey of life, I chose the psycho path.

smoke ::

FASM ima mogoce res slabo dokumentacijo. Ampak FASM uporabljamo zato ker:
1. simpel sintaksa (ni tistih nepotrebnih "ptr"-jev in se cesa..)
2. direktno naredi binary (ne dela objektov in jih potem linka ampak direkt pretvori mnemonike v stevilke)
3. dela po principu SSSO, se pravi da to kaj assemblas to dobis ven (naj se se tako cudno zdi ampak ni pri vseh tak)
4. Zelo low-level je, napram MASM-u recimo .. ko ze meji na C.
5. se kaj bi se naslo..


Aja, glede knjiznic bom pa tak reko. Ce bi jih rabli (ampak jih ne, ker kje bi pa bil potem point delanja svojega kernela.. ce bi uporabo se nevem kolk druge kode..), potem bi izbrali recimo C..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smoke ()

DustWolf ::

Kot je rekel smoke in pa mogoče bi še dodal da ima FASM zelo intuitivno sintakso (sploh okrog pointerjev kjer drugi dialekti zavozijo enostavnost) in je zato lažje programirat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ušle specifikacije za Intel Medfield

Oddelek: Novice / Procesorji
3610219 (8298) gendale
»

Asambler (asembler)

Oddelek: Programiranje
61213 (1022) BluPhenix
»

NVIDIA gonilnik za Linix

Oddelek: Operacijski sistemi
161304 (1175) borchi
»

mikrokontrolerji, programatorji, c/asm ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
292846 (2465) snow
»

Rad bi naredil OS. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
1699100 (6072) Brane2

Več podobnih tem