» »

Navigacija v Total Commanderju

Navigacija v Total Commanderju

komadich ::

Pozdravljeni!

Najbrž vas tukaj dosti pozna Total Commander. Zdaj bi ga rad začel uporabljat tudi jaz. Problem je v tem, da nikjer ne najdem načina, kako se navigira brez uporabe miške. V Windows Explorerju lahko stisneš TAB, da preideš na desno stran in potem vtipkaš par črk, da se kurzor postavi na želeno mapo/datoteko, stisneš enter in tako dalje.
V Total Commanderju pa, če vtipkaš črko, se ti izpiše v command line. Tudi varjanta, da bi vpisal ime v command line ni v redu, ker moraš v tem primeru napisati celotno ime, kjer ti Total Commander nikakor ne pomaga (ne moreš npr. stisniti TAB, da se beseda dopolni).

Kako torej?

Hvala,
komadich

kixs ::

Total Commander ima pac malo drugocno filozofijo navigacije.

Tiste skoke na ime datoteke/mape glede na pritisnjno tipko lahko dolocis v Options -> Quick Search. Npr. Samo tipka, ALT+tipka, CTRL+ALT+tipka... default je zadnja opcija.

TAB ne deluje. Ampak katere ukaze bi sploh direktno pisal?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

gumby ::

V opcijah najdi "quick search" in ga ustrezno nastavi ;)
my brain hurts

komadich ::

Jaz bi rad prišel do neke določene mape na disku. Na primer D:\Documents and Settings\al\.m2\repository\commons-httpclient\commons-httpclient\3.0.1. Če hočem priti do sem, se moram z miško lovit pol ure. V Windows Explorerju npr. greš na disk C, vtipkaš črki "do" in te postavi na prvi zadetek, to je Documents and Settings. Stisneš enter in potem ponavljaš postopek...

Torej vprašanje je samo, kako se sprehajati po različnih mapah brez uporabe miške. Smerni kazalci ne pridejo v poštev, ker je včasih map izjemno dosti.

Aha. Ja, to je quick search. Sem našel. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komadich ()

bibip ::

TAB se uporablja za preklop med levim in desnim oknom. (če imaš tako postavitev)
Autocompletion misliš? Že cmd ima zelo slabega... Kaj pa bi poganjal?

Poglej še sem.

kixs ::

Ce kaksno mapo stalno uporabljas, potem uporabi Directory Hotlist (CTRL+D ali dvojni klik v vrstico, ki prikazuje trenutni direktorij - zelo uporabna zadeva.

lp

Macketina ::

komadich, pa sej se premikas s smernimi tipkami? Kaj je hitreje kot to? Smerne + Enter, hitreje skoraj ne gre :) imas pa se TABe, ki jih lockas.

Pogled das nemasto FULL(default) na Brief, potem ti leva/desna smerna tipka prestavita na zacetek/konec mape.

Snegec ::

Ni ga slabšega kot Windows Explorer.

Če karkoli telovadiš veliko z datotekami, boš to veliko lažje v Total Commanderju. Je pa res, da se ga je treba malo navadit. Ni neka kvazi-Windows Explorer wannabe.

Jaz ga uporabljam že od Win98naprej, pa moram reci, da nimam nobenih pripomb. Vse ima kar pač rabiš.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

BigWhale ::

Eni smo uporabljali se Norton Commander... :>

mihagr ::

sicer pa imaš v inštalacijski mapi datoteko "keyboard.txt"
lp

mihagr ::


Keyboard Layout of Total Commander
==================================

Key Action

F1 Help
F2 Reread source window
F3 List files
F4 Edit files
F5 Copy files
F6 Rename files
F7 Create directory
F8 or DEL Delete files
F9 Activate menu above source window (left or right)
F10 Activate left menu or leave menu
ALT+F1 Change left drive
ALT+F2 Change right drive
ALT+F3 Use external viewer
ALT+SHIFT+F3 Start Lister and load file with internal viewer (no plugins or multimedia)
ALT+F4 Exit
ALT+F5 Pack selected files
ALT+SHIFT+F5 Move to archive
ALT+F6 Unpack all files from archive under cursor (not working on Windows 95!)
ALT+F7 Find
ALT+F8 Opens the history list of the command line
ALT+F9 Same as ALT+F6 (because ALT+F6 is broken on Windows 95)
ALT+SHIFT+F9 Test archives for integrity
ALT+F10 Open a directory tree window
ALT+left or right Open previous/next directory in list of already visited dirs
ALT+down Open list of already visited dirs
SHIFT+F1 Choose custom columns view
SHIFT+F2 Compare file lists
SHIFT+F3 List only file under cursor, when multiple files selected
SHIFT+F4 Create new text file and load into editor
SHIFT+F5 Copy files (with rename) in the same directory
CTRL+SHIFT+F5 Create shortcut of files in target directory
SHIFT+F6 Rename files in the same directory
SHIFT+F10 Show context menu
SHIFT+ESC Iconize Wincmd
NUM + Expand selection
NUM - Shrink selection
NUM * Invert selection
NUM / Restore selection
CTRL+NUM + Select all
CTRL+NUM - Deselect all
ALT+NUM + Select all files with the same extension
BACKSPACE or CTRL+PgUp Change to parent directory (corresponds to cd ..)
CTRL+PgDn Open directory/archive (also self extracting .EXE archives)
CTRL+< Jump to the root directory
CTRL+left or right Open directory/archive and display it in the target window.
If the cursor is not on a directory name, the current directory is
displayed instead.
CTRL+F1 File display 'brief' (only file names)
CTRL+SHIFT+F1 Thumbnails view (preview images)
CTRL+F2 File display 'full' (all file details)
CTRL+SHIFT+F2 Comments view
CTRL+F3 Sort by name
CTRL+F4 Sort by extension
CTRL+F5 Sort by date/time
CTRL+F6 Sort by size
CTRL+F7 Unsorted
CTRL+F8 Display directory tree
CTRL+F9 Print file under cursor using the associated program
CTRL+F10 Show all files
CTRL+F11 Show only programs
CTRL+F12 Show user defined files
TAB Switch between left and right file list
Letter Redirected to command line, cursor jumps to command line
INSERT Select file or directory
SPACE Select file or directory (as INSERT).....

Macketina ::

BigWhale, jp in ze takrat je bil must-have stvar.

Osebno dam Total Commander prvo na svez nalozen comp. Pred driverji in cimerkoli.

BigWhale ::

Bil je must-have zato k je mel DOS tolk bebav shell... :>

kixs ::

V casu DOS-a sem uporabljal predvsem PC-Tools 4.3. Ta je bil res raketa proti Norton Commanderju. Z Win 3.1 pa je prisel tudi Windows Commander (prehodnik Total Cmd), ki ga uporabljam od 1993/4 naprej. Ce zdej kaj potrebujem v cistem DOS-u, pa tudi NC pride prav. PC-Tools 4.3 ni kompatibilen z FAT32 (verzije 6+ pa sux, ker uporabljajo prevec miske).

PS:
Zdej si grem zdljat PCtools 4.3, da malo probam v DOSboxu... Da vidim, ce me ni slucajno spomin zapustil... retro :P

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

komadich ::

Ja, zadevo sem rešil s tem Quick search, ki se ga da nastavit na "letters only".

komadich, pa sej se premikas s smernimi tipkami? Kaj je hitreje kot to? Smerne + Enter, hitreje skoraj ne gre :) imas pa se TABe, ki jih lockas.


To nikakor ni dovolj. Če ne moreš vtipkat imena mape, potem je boljše, da delaš v konzoli, kjer si lahko pomagaš s TABom.

Tudi jaz poznam Norton Comander in PCTools, ja. 15 let stare reči, če ne več. Kljub vsemu pa ne vidim nekega hudega preskoka produktivnosti. Sem si sprintal vse bližnice in si jih prilepil tukaj poleg mize... saj kar gre, ampak še vedno ni tako hitro, kot lahko delaš v konzoli v npr. Linuxih. Pa tudi prav dosti boljši od Explorerja se mi ne zdi. Malo je bolj praktično, ker imaš lahko odprti dve mapi hkrati in ker je več stvari dostopnih preko krajšnic, drugače pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komadich ()

kixs ::

Osebno uporabljam samo Total Commander. Vecino programov, ki jih uporabljam, imam v orodni vrstici za zagon. Torej niti ne potrebujem Start menija ali Explorerja...

Prednosti so se: vec tabov, bookmarks, operacije v ozadju... potem pa standardne F3 za hitri pogled datotek, Search, hitro pakiranje in odpakiranje, predogled arhivov in brskanje v njih, preimenovanje datotek Multi-rename tool, razni plugini...

Tole na hitrco... in rect, da ni kaj boljsi od Explorerja... cisto mozno, ampak samo za navadnega uporabnika :P

lp

frudi ::

Prednosti so se: vec tabov, bookmarks, operacije v ozadju... potem pa standardne F3 za hitri pogled datotek, Search, hitro pakiranje in odpakiranje, predogled arhivov in brskanje v njih, preimenovanje datotek Multi-rename tool, razni plugini...

Še par meni nepogrešljivih: zaklepanje tabov, bookmarkanje folderjev, zgodovina zadnjih odprtih folderjev, primerjava datotek, sinhronizacija folderjev, odpiranje konzole v trenutnem folderju, dodajanje poljubnih vgrajenih in lastnih ukazov v button bar, podpora večini tipov arhivov, zaganjanje datotek direktno iz arhiva... pa sigurno sem še kaj pozabil.
TC je pri meni prva stvar, ki jo inštaliram na računalnik. Če bi obstajala verzija za linux, bi bil to za moj okus najboljši program sploh :). Tako je pa samo najboljši program za Windows :).

Kar se navigacije tiče: lokacijo lahko vpisuješ tudi direktno v vrstico, kjer je prikazana trenutna lokacija (med oknom z vsebino folderja in vrstico s tabi), pri tem pa ti TC sproti predlaga podfolderje. Deluje celo za mrežne pogone.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BigWhale ::

Hitro roko gor tisti, ki ste zanj placali tistih 26EUR kolikor bi rad avtor zanj.

gzibret ::

o/

Samo ne jaz, služba :|

Morem pa rečt, da mi je program zelo všeč, že od norton commanderja naprej.

Uporabljam pa ga najvež za delo s ftp-ji (ie velikokrat šteka).
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

urban99 ::

o/

ultimativna zadeva... ctrl + d pa je med vsemi moja največkrat uporabljena bližnjica :)

gumby ::

Hitro roko gor tisti, ki ste zanj placali tistih 26EUR kolikor bi rad avtor zanj.

/me dvigne roko

Rade volje sem dal, kapo dol avtorju... btw naša preljuba carina je seveda morala poritnit svoj nos v pismo z disketo, ki mi jo je poslal :P
my brain hurts

frudi ::

/* roka v zraku */
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krneki0001 ::

Hitro roko gor tisti, ki ste zanj placali tistih 26EUR kolikor bi rad avtor zanj.


Jst tut roko gor tišim.

Macketina ::

Tudi tukaj so vse roke v zraku... brez tega si sploh ne predstavljam dela z racunalnikom in datotekami...

R33D3M33R ::

26 EUR si lahko prihranite, če uporabite katerega izmed brezplačnih alternativ. FreeCommander se je močno močno izboljšal v trenutni verziji. Po novem podpira FTP in celo Multi rename!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Devet desetin uporabnikov računalnikov ne pozna funkcije Išči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7720289 (15734) haiku
»

Kdo bere Fhm revijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
836081 (4192) IČA
»

Windows Commander 5.1

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
52530 (2530) darh
»

This means WAR! Windows Commander vs. Windows Explorer

Oddelek: Programska oprema
412084 (1549) TheHijacker
»

Preimenovanje datotek (množično)

Oddelek: Programska oprema
321588 (1229) tha_man

Več podobnih tem