» »

This means WAR! Windows Commander vs. Windows Explorer

This means WAR! Windows Commander vs. Windows Explorer

tha_man ::

Nekje v eni drugi temi se pravkar odvija manjši spopad pripadnikov Windows Commanderja in Explorerja. Da ne bomo smetili z off-topic posti, sem se preselu semkaj.

Torej, kdo je boljši? Jaz sem definitivno za WinCmd. Čeprav so Explorer v WinXP izboljšali, še vedno ni niti blizu funkcionalnosti wincmd-ja, da ne govorimo kako neroden je za uporabo s tipkami.


Tole je screenshot mojega wincmd-ja:


andrej ::

vse je odvisno od definicije boljsi...

ToniT ::

Ker sem navajen še na dobri stari Norton Commander je seveda boljši Windows commander - ne rabiš miške, vse se da enostavno narediti s tipkami vendar.....
Kaj pa takrat ko prideš na računalnik, kjer ni Windows Commanderja (kar se meni pogosto dogaja)? Zato sem se navadil delati tudi z Explorerejem. Jaz pravim - stvar okusa.
Vedeti moramo, da Windows Commander NI zastonj (čeprav to verjetno tukaj nikogar ne zanima), Explorer pa je že vgrajen v OS.

tha_man ::

Mišljeno je kao kateri je boljši za delo z datotekami (copy, move, rename,...) kar se tiče enostavnosti, funkcionalnosti in hitrosti dela.

Zastonj pa res ni, ampak je vreden svojega denarja, sploh ker so vsi nadaljnji updatei zastonj. Osebno resno razmišljam (odkar sem začel sam služiti denar) da bi si nabavil legalno kopijo zadeve :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

3LeR. ::

jst sem Explorer only user in v XP jih se da se dost stvari tko custom nastimat da sploh nocem vidt winCMDja vec. pa se pocas dela ...cela masina steka (iz meni neznanega razloga) ce delam z njim,medtem ko se to pr Explorerju ne dogaja...
Xplorer je zakon! :D

pivmik ::

WC je vreden tega denarja
Brez WCja je brezveze imet računalnik.

Explorer je za začetnike, ko so še odvisni od miške.
LP, Gregor GRE^

andrej ::

ma stvar okusa. vsak ma svoje prednosti.

meni je recimo pri explorerju vsec Tiles pogled, ki je zelo uporaben pri pregledovanju zvocnih datotek... pri WC pa so boljse druge finte.

Kot je ToniT ze reko je zelo tezko ce prides na masino, ki nima WC-ja. Tukaj se zacnejo problemi ce moras uporabit Explorerja... zato je velikokrat boljse kar obvladat explorer, ki je na vseh wins sistemih...

CaqKa ::

klik za slikico explorerja

recimo da ko se čez nek dir zapelješ ti lepo izpiše kolko je velikost tega dira v celoti.. eden od bonbonckov v novem iksplorerju :)
pa kot sem že v tisti drugi temi navedel... explorer uporablja 99,9% uporabnikov winsev... kajti explorer ni samo orodje kot file manager ampak nekakšen shell
aja pa ko sem mislil na vojno wincmd vs explorer sem pravzaprav mislil na explorer+cmd, s katerim se da še kaj več postorit
to bo pa dovolj za današnje zgodnjo jutro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Skiper ::

Se slika mojga explorercka, ceprav pa dam wincmdju cisto 10-ko. Explorer hudo redko uporabljam ;)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skiper ()

CaqKa ::

zakaj pa pastaš sliko explorerja če si zagovornik wincmdja...
hitro začnite nakladat kaj wincmd zna česar explorer ne zna :)

MadMax ::

Skiper: a bi lahko dal se malo vecjo sliko? (Vsaj 1600x1200)

WC uporabljam ne spljoh...
Sicer sem bil zelo navezan na NC (in sem se, tam kjer je samo DOS), a WC mi ne "sede"...
Explorer tut redko uporabljam. Se najvec delam tako, da si odprem vec oken, pol pa fajle premetavam z desnim klikom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matic ::

tut jest.. ze tam v prejsni temi sem komentiral da uporablaj predvsem CTRL+X/C/V .. nisem pa sploh omenil da uporablam "raziskovalca" .. jaz si odprem oken po podtrebi in potem z omenjenimi tipkmi mecem sem in tja in pa ALT+TAB in ALT+SHIFT+TAB .. za dolgcas pa primem v roke misko in zancem nabirat kilometrino z krogi po ekranu.

NC je bil in se vedno je uporabna zadeva.. ampak v dosu.. prav tako je precej uporabem MC v linuxu.. ampak WC pa mi pac preprosto ni vec.. saj ima dobre shortcute in dobre plati.. samo pac delno stvar navade, okusa itd.

So pa nekateri extrimisti poznam nekaj takih in tut med vami je ziher neki takih k pravte da brez wc ni zivet. Da pozenejo npr. DVD odpre wc, ki se nalaga dlje kot pa ce klknes 2x na ikono My Computer in potem tam (v mc) klikne DVD ali vadever namesto preko My Computer. V cem je fora pa naj mi to en razlozi? S tem da ce se ne motim je treba v wc to pognat se malo drugace kot pa samo z klikom..
So pa se hujsi primeri - ekstrimisti! Nekateri si tudi raje namesto da naredijo (naredite) bliznjice na desktop, start meni, quick lunch ali kamorokoli .. odprejo (odprete) wc in potem tam klikate do zeljenega fajla do kamor je 100 klikov! In ne men da vsi v wc uporabljate tipke, ker polovica ki uporabla wc klika po njem z misko - preverjeno na lastne oci! Katere ikone pa je lazje klikat? Tiste original od winsov v explorerju al tiste v wc ki so 5x manjse?

Ampak saj pravim.. stvar navade.. in glavno da je vsak srecen in zadovoljen z svojo uporabo ali wc ali explorerja! Jaz nisem z nobenim nevem kolk, ker so mi vsi pomankljivi! :(
Sam ne forsirat drugim kaj naj uporabljajo.. naj se vsak sam odloci!

MitjaM. ::

Hm. Sam neki mi povejte zagovorniki Explorerja:
- A ima mogoce multi rename opcijo?
- Kaj pa komandno vrstico?
- Zakaj mi ne zna pokazat vsebine nezname datoteke na preprost nacin (CTR-Q, al pa F3) da mi ni treba prek menijev klikat?

Explorer je navadn jajck za ljudi k niso nikol DOSa uporabljal... Pa prosm ne mi govort da se lazje znajdete s 100 odprtimi okni pa COPY PASTE :D HeHe F5 rules!





0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO
http://mitjam.4ever.cc
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO

gumby ::

Ste pa res mazohisti, ki uporabljate Explorerja>:D

(ali Zgubljenca, se lepše sliši:D )

CaqKa ::

madmax: bolj tezko bo naredil 1600 sliko na 15" monitorju :) lahko pa jo jaz če že izrecno želiš

multi rename glih ni tak močn kot je to recimo v wincmdju...
označiš fajle ki bi jih rad renamal, potem pritisneš f2 in recimo napišeš ime fajla "fajl" ostale fajle bo samo dejno poimenoval v stilu "fajl 001" "fajl 002" s presledki vmes med stevilko in prvotno vpisanim imenom.
več možnosti je pri renamanju z cmdjem, tam znam naredit takšen renaming kot ga še wincmd ne pozna :)

em kaj je z komandno vrstico?
"...aja pa ko sem mislil na vojno wincmd vs explorer sem pravzaprav mislil na explorer+cmd..." komandno vrstico v xp in 2000 zazenes z ukazom winkey+r in vpises "cmd" pa daš ok. za komande napišeš help :)

če se ne motim z f3 zazenes notepad al nekaj podobnega... pri explorerju si lahko nastaviš na desni klik ultra edit si z desnim klikom enako hitro fertig, z power toysi si lahko nastaviš celo da ti cmd odpre v tistem direktoriju.
ctrl+q odpre quick panel view? v explorerju lahko preko desnega klika ali pa preko toolbara hitro nastaviš thumbnail view. za mene dovolj, slikice maš takov navpogled, poleg tega pa imaš na vpogledu vse ms office dokumente, prav tako pa imaš hiter pogled kaj je v direktoriju

t.g: prav nič nisem mazohist :)

Tr0n ::

Za osnovno manipulacijo z datotekami je Explorer cisto dovolj. Kaj vec pa tak ne rabis, ko kopiranje in brisanje :).

matter ::

Explorer je za začetne uporabnike zagotovo boljša izbira kot pa wcm. In tudi za nadaljno je. Očitno radi komplicirate. Sedaj pa naj se folk še uči kombinacije tipk, da bo hitro naredu bližnjico in dalje. Vsekakor explorer.
Kmalu bo nastala vojna med explorerjem in dosom.
ljudje komaj poznajo ctr+c/v. pa še to malo. In takim naj bi dal wcm v uporabo.
jest dam gls explorerju, ker je uporaben in pregleden za normalno delo, za zahtevnejše zadeva pa še cmd zraven. Sedaj ko si v mapi pa daš desni klik pa open cmd here je to sploh izi, seveda s powertoysi.

CaqKa ::

tron... nazalost tega ne vedo tile tukaj... kaj več kot kopiranja renamanja in arhiviranja sploh ne potrebuješ. btw z explrerom lahko ful hitro arhiviraš v zip preko desnega klika. naj to kdo naredi tak hitro v wincmdju :)
kaj je to gls?

Skiper ::

Tud v wincmdju lahko das desni klik in dodaj v arhiv :D

kockish ::

alt+f5 in ze mas arhivirano...

gumby ::

WinCmd "obdeluje" arhive kot direktorije. Se pravi, da lahko kopiraš/dodajaš/brišeš/pogledaš datoteke v arhivu. Naredi to z Explorerjem>:D
V bistvu sploh ne potrebuješ winzip, winrar, winarj in podobno navlako. Edino ZIP za dos zna prav priti za razne skripte (od V2.5 dalje podpira dolga imena)

Gh0st ::

Jest si ne morem predstavlat dela na compu brez WinCmd-ja.
Boli me glava, ko recimo gledam foxle v šoli kako se mučijo z tistimi Explorerji.
Jest ga mam skoz zagnanega. Rabiš nekaj, samo pritisneš ALT+TAB in že je tam.
Najboljše je, ker ne uporabljaš miške. Ločeni okni, ki omogočata kopiranje in premikanje, sta izum za nobelovo nagrado.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Quickbeam ::

Sam sem se v dosu bolje znašel z ukazno vrstico kot z Norton Commanderjem, tak da zdaj ga tudi ne uporabljam.
Odkar sem si pa posnel xpje nimam več Winzipa in Acdseeja, samo Ultraedit mi je pa še vseeno boljši od Notepada :)

Baja ::

WC je zakon. Po inšptalaciji winsov je prvo navrsti kaj mislite :D .Ja, pa tudi na vseh mašinah od kolegov in ljudi ki jim občasno/pogosto kaj rihtam (Kupo sem printer pa bi ga trebalo priklopit, itd..) mam gor WC. Saj folk ga itak ne uporabla, ker eni ne vejo niti bližnice narest, mislim pa da tudi nekateri še za explorer niso slišal. Včasih niti ne vem, za kaj pri bogu ma tak folk mašino doma. No, še glede WC vs. Explorer. Ne predstavljam si, da bi moral recimo programs v menuju start urejat z explorerjem, pa delo z arhivi je simpl ko pasulj, posebaj če zipaš posodobljene fajle (recimo spisek mp3-jev :D ), preimenovanje fajlov, pa še kaj boi se našlo. Mislim, da vsi tukaj, ki programirate recimo v HTML, PHP, ASP, ..., uporablate WC. Aja, pozabil sem omenit FTP. WC 5.0 ma tudi downloadanje fajlov. Tako da ga lahko uporablaš recimo namesto Getright -a. V končni fazi, WC je zelo vsestranski, kar ne bi mogel rečti za explorer. WC je fajl meneger, ki ga explorer nikoli ne bo presegel.

CaqKa ::

explroer v winxp ravno tako obdeluje zip arhive kot direktorije :)
poelg tega je explorer ravnotako ftp/http odjemalec.
pa newem zakj bi ravno programerji uporabljali wc.. to je ravnotak kot bi reko da programerji itak uporabljajo linux

andrej ::

MitjaM:
- Explorer IMA multi rename optcijo.
- komndna vrstica ni vgrajena, lahko pa vpises vsak ukaz gori v address box ;)
- tukaj je WC definitivno boljsi. Pa vendar lahko nastimas, da mas desni klik potem pa Notepad.

t,g: v XP-jih to ZIPi tudi direktoriji in ne rabis zipa...

Sem uporabljal DOS in je Explorer cisto dovolj za moje potrebe.

Torej, nikakor ni treba zalit uporabnike Explorerja. Ker kaj mislite, da ste kaj vec ce uporabljate WC, al kaj? Naj ma vsak svoje.

Binji ::

WC itak da je boljsi. Jst sm tud najprej Explorerja uporabljal ma zdej me ne spravs vec nazaj. vsaj lahko zelo komot skopiram kej nekam ne pa da se jebem s brskanjem po folderjih (direktorijih zame>:D )
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Chessman ::

:)) :)) Fantje in dekleta !!!

Pravkar sem izvedel super novico. Christian Ghliser avtor WC se je odločil tožiti m$ zaradi tega ker je explorer vedno boljši in se je začel bat za svoj delež pri uporabnikih programov za kopiranje datotek in ostalo kramo povezano z trdimi diski.
Po posvetu z netscapom je ugotovil svoje možnosti da dobi sodbo.

HA HA HA.

Nehajte se že prepirati, Vsak program ima svoje dobre in slabe strani. Tako da ni najboljšega. Sam uporabljam oba, odvisno kaj želim narediti.

Veste kateri program je najboljši ???
Tisti z katerim znaš vse narediti. In ne tisti za katerega pravi tvoj sosed da je najboljši.

tha_man ::

CaqKa
Komandna vrstica (kao 'dos okno') nima veze z explorerjem, kvečjemu bi k njemu lahko prišteval 'run' v start menuju (če govorimo o explorerju kot celotnem vmesniku winsov). Podobno stvar ima tud wincmd, a veliko bolj uporabno. Lahko naprimer vanjo s CTRL+SHIFT+ENTER preneseš ime in kompletno pot do izbrane datoteke, kar je zelo uporabno za dajanje parametrov programom.

Velikost direktorija (kot vidiš na screenshotu) dobiš s pritiskom na presledek, medtem ko s CTRL+L dobiš podrobne podatke o velikosti (tudi upoštevajoč clusterje), vidiš tudi koliko bi stvar zasedla na kaki drugi particiji. Z ALT+SHIFT+ENTER se naenkrat izpišejo velikosti vsem direktorijem.

F3 zažene vgrajen viewer datotek (Lister), ki se prikaže v trenutku (ker je del wincmd-ja). Prikaže tekstne ali binary datoteke (lahko preklapljaš med variable width, fiksnim ali dosovskim fontom - slednje zelo uporabno za npr. file_id.diz datoteke), html v text načinu (kao lynx), če pa imaš na disku IrfanView, se le-ta lahko integrira v wincmd, ki sedaj lahko prikaže v listerju ali pa v quick-view (CTRL+Q) vse kar zna IrfanView.

Z ALT-F3 pa lahko odpiraš datoteke s poljubnim programom, ne glede na njihov tip. Recimo s QuickView. Na F4 si lahko obesiš poljuben editor, recimo UltraEdit.



matter
Tudi v wincmd-ju si lahko na eni strani odpreš 'tree', in z zadevo delaš tako kot z Explorerjem plus vse funkcije wincmd minus thumbnail view. Čeprav je tole res uporabno samo za začetnike, ki se še ne znajdejo s file systemom in pač potrebujejo drevo in miško.


Kot je rekel lordkocka, z ALT+F5 lahko arhiviraš, in to v mnogo formatih, ne samo zipu. Wincmd podpira tudi plugine, ki omogočajo da katerikol podprt arhiv vidiš kot navaden direktorij. Pozna celo gzip in tar, za linuxače ;)


Za tiste ki še nimajo dovolj: z wincmd lahko primerjaš ali sinhroniziraš vsebino direktorijev, primerjaš datoteke po vsebini, jih razbiješ na več delov in potem spet združiš (split&join), iščeš po vsebini (kao grep), tiskaš vsebino datotek ali direktorijev, imaš zelo močan multi rename, vgrajen ftp client in downloader, pa še kaj bi se našlo. Seveda si lahko poljubno nastaviš vse shortcute (osebno najprej dam search na ctrl+F :D ).


Tako! >:D

andrej ::

ma bedno je to tekmovanje kdo je boljsi. Chessman je najbolje povedal...

Elemen_T ::

WC ima vgrajen FTP explorer >:D

tha_man ::

Pozabil sem omenit še eno lepo lastnost wincmd-ja: lahko ga spraviš na eno disketo in ga od tam celo zaženeš. Jaz ga imam vedno s sabo ko grem komu rihtat računalo. Saj ne da ne bi znal uporabljat explorerja (ta je itak precej preprost ;) ), a vedno potrebujem kako funkcijo ki je nima, wincmd pa.


Načeloma se tudi sam strinjam s Chessmanovo zaključno mislijo :P , a mi je počasi že dovolj neskončnih vprašanj folka o file managementu, na katera je v večini primerov moj odgovor tak: uporabi Windows Commander!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

krucymucy ::

V časih dos-a sem uporabljal Norton commanderja - itaq kaj pa bi brez njega ... vsakič pisal cele ukaze?
S prihodom winsov 95 sem zacel uporabljati wc ... no neki časa sem še imel bližnjico do NC ... kasneje pa Win commanderja ... počasi sem začel uporabljat explorerja, zdaj pa sploh ne pomislim na namestitev wc-ja, ker mi explorer rabi za vse kar delam

P.S še dobra lastnost explorerja ... zdaj veliko več uporabljam copy/paste tudi v drugih programih :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

Binji ::

tha_man: you're DA MAN!:D
Se strinjam z vsem
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

BoO ::

Oba zgoraj omenjena sta dobra.
Najboljši pa je ta. >:D
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

CaqKa ::

chessman je prav dobro povedal... že dolgo vas sprašujem kdo od vas sploh potrebuje tiste advanced funkcije. itak pa lahko tričetrt njih opraviš z explorerjem. če znaš seveda

pivmik ::

BoOO:
PowerDesk pa je eno živo sranje! Ogabnost na višku! V primerjavi z Explorerjem je Explorer 999^999 krat boljši.
Raje uporabljam Explorer kot pa tisto wannabe mešanico med WC in Exporer.

PowerDrek... ups PowerDesk je po videzu explorer po funkcijah pa hoče biti WC, vendar to mu seveda ne uspe niti za črtico. Vse je neki kčasto in malokaj uprabno

Sem šel na ena računalnik kjer je bil PowerDrek instaliran in sem prav popizdu, zagnal sem Exporer dvokliknu na mapo in odprla se mi je v PowerDreku, ta progam se prav vsiljuje, in takrat sem prav popizdu, hotel sem ga izbrisat četudi ni bil moj računalnik, potem sem se nekako zadržal...

SKRAJNO ODSTVETUJEM POWERDREKSK!

Če hočeš napredne funkcije posezi po WCju, če ne ostani pri Explorerju.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Bx ::

tha_man> kako si si spremenil izgled wc-ja
jaz mam čist tist standardni (razen barv,pisav..ipd)
Bx

tha_man ::

Hmm, kaj s tem misliš? Saj jaz tud nisem drugega spremenu kot barve in pisave, pa skril določene opcije (command line itd...). Če misliš na tiste lepe gumbe in sliderje, to je posledica WinXP.

Bx ::

ja to sem mislu...
thx
Bx

BoO ::

PicNiK: Si se pa ornk razp***u!
Meni popolnoma zadošča. Ima dosti uporabnih stvari.
Glede odpiranja datotek iz Explorerja v PowerDesku: meni se to ne dogaja. Je treba včasih kakšne nastavitve pogledat.
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

TheHijacker ::

Čisto odvisno katera generacija si. Če si generacija, ki je začela s DOS-om potem je WC sigurno najboljša stvar, ki obstaja, saj je čisto klon dobrega starega Norton Commanderja, če ste pa začeli v windowsih potem je pa explorer čisto kul zadeva.

Sam sem začel s c:\>_ in mi je NC zelo, zelo pomagal pri sprehajanjih po imenikih. Takoj ko sem prešaltal na windowse sem začel uporabljati windows commander. Program imam tudi kupljen, kar dvomim, da več kot 90% ljudi, ki je odgovorilo v tej temi ima. Poba si zasluži tistih nekaj dolarjev za delo, ki ga je vložil v ta program. Je pa res, da je explorer zastonj, ampak je precej težji za delo kot WC. Če samo kopiraš datoteke iz disketa na disk in obratno je v redu, če pa delaš kaj bolj kompliciranega, kot je prenos po mreži ali FTP, je pa WC neprimerljivo boljši.

Pravite, da je problem, ko prideš na računalnik in WC ni nameščen. Sploh ni problema. Itak vedno nosim s seboj CD, na katerim imam razne programe, ki mi pridejo prav, ko grem komu ponovno namestil windowse. Pač zapečeš WC na CD ter daš poleg še registracijsko datoteko in ga uporabljaš dokler sistem ni postavljen. Potem samo zbrišem wincmd.key in že lahko uporablja program dalj. S tem ne kršim nobene licenčne pogodbe, ker piše, da lahko uporabljaš isto kodo na več računalnikih samo ne hkrati.

Torej WC je definitivno favorit zame. V službi, kjer sem administrator za 70 računalnikov imam na vsakem naložen WC (ponovno licenčnega), s katerim si močno olajšam delo. Explorerja nikoli ne uporabljam. Rajši zaženem command.com in tam kopiram, ker je zame hitreje...
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navigacija v Total Commanderju

Oddelek: Operacijski sistemi
241997 (1675) R33D3M33R
»

Kateri program za delo z datotekami?

Oddelek: Programska oprema
292442 (2007) gumby
»

Preimenovanje datotek (množično)

Oddelek: Programska oprema
321592 (1233) tha_man
»

Kaj shell uporabiti namesto explorer.exe?

Oddelek: Operacijski sistemi
251983 (1696) TheHijacker
»

Poseben plugin (output) za WinAmp !

Oddelek: Zvok in slika
161228 (961) GripTape

Več podobnih tem