» »

Obnovitev MBR-a na USB ključku

Obnovitev MBR-a na USB ključku

smihael ::

Zadeva je taka:

Na USB ključku se mi kar naprej sesuva MBR. Ključek je velik 8gb in je od TEVIONa - ni glih firma (na koncu šolskega leta sem ga dobil kot nagrado).

Datoteke so na ključku, ker jih lahko obnovim (imam pa tudinaštimano sinhronizacijo), poleg tega pa mi Dolphin kaže tudi zasedenost ključka (13%). Seveda je problem v tem, da je prišlo do tega (ključ uporabljam na več računalnikih), da se je pokvarila tabela imen datotek. Bi se jo dalo obnoviti/popraviti ali moram formatirati in na novo naložiti datoteke, kot sem bil to narediti primoran že večkrat.

Morda še podatek zadnjič sem na Visti (v šoli) dobil sporočilo, da je ključ morda pokvarjen - ampak datoteke je še pokazal. Včeraj sem z njim na računalik, ki je sicer bil okužen z virusom prenesel antivirusnike - tudi potem je delal (doma na Linuxu). Je pa res da ga vsak dan nosim v denarnici in z njega poganjam PortableApps (openOfffice ipd.). Je morda s čim od naštetega narobe?

Če bi lahko hiter odgovor, prosim. Miha

blackbfm ::

Zanič usb ključ.

smihael ::

vem :D
Mene so v šoli učili tudi: Podarjenemu konju ne glej v zobe

Morda ve kdo kaj več povedat, preden ponovno formatiram!????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smihael ()

blackbfm ::

Formatiri pa uveljavi garancijo (če jo imaš):D

jest10 ::

Za foro sformatiraj kluček v NTFS s tem programom Mogoče bo pomagalo, glede na to, da je NTFS bolj stabilen kot FAT32

Pyr0Beast ::

Odpri pa polotaj kondenzatorje pa upore noter, če je to taka škrt roba.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

MBR se ti je pokvaril? Si siguren? MBR je master boot record, ki ga potrebujes zato, da racunalnik nalozi operacijski sistem.

Lahko ga popravis z ukazom lilo -M /dev/sd(x)

:)

Pri cemer je (x) trenutna oznaka USB kljuca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

smihael ::

BigWhale: no ni MBR -to sem probal pa ni nič drugače... Hotel sem reč una tabela na "disku" v kateri ima fat zapisana imena No sej fat je file alocation table al neki takega
blackclw: Ne je nimam :D to je slaba stvar daril :)
jest10: A bo kej narobe če to nardim z kakšnim Linux programom, npr. gparted?
Pyr0Beast: no. to je neki takega kot bi šel MacBook odpirat nikjer luknjic vse iz enega dela pa še tako narejeno, da potem (njabrž) ne moreš več sestaviti nazaj


Sicer pa mi ne bi bil tak problem dat tistih 5 eur (ali pa malo več :D) za nou ključ, kot to da se mi ne da še enkrat kopirat datotek gor :D - ker mi gre na živce da je to treba delat skor usak tedn.

Pyr0Beast ::

no. to je neki takega kot bi šel MacBook odpirat nikjer luknjic vse iz enega dela pa še tako narejeno, da potem (njabrž) ne moreš več sestaviti nazaj
Ob strani mal z nožom plastiko razmigaš, potem gre kar samo od sebe stran. Ponavadi se jo da že pri konektorju lepo stran dat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MacBook.. Dobra izbira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8813812 (11073) opeter
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518582 (820) Mare2
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406140 (5461) s6c-gEL
»

USB ključ v FAT

Oddelek: Pomoč in nasveti
295315 (4935) bbenci2
»

Formatiranje usb ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
3315100 (15100) tomaz-

Več podobnih tem