» »

Zamenjava OS

Zamenjava OS

Robocop1 ::

Zdravo!!!

Pravkar sem na netu našel "Ubuntu Linux Live CD" in se odločil za namestitev sistema na disk. Medtem ko čakam, da mi ISO datoteko prenese na disk, pa bi rad izvedel nekaj stvari:

Zdaj imam naložen Win XP, ki deluje na FAT32 ali NTFS datotečnem sistemu. Linux pa verjetno zahteva drugi datotečni sistem. Zanima pa me, ali bom v Ubuntu (ko ga bootam s CD-ja) še vedno videl particije, ki jih imam trenutno na disku, ali bom pred inštalacijo moral pretvoriti datotečni sistem v takega, ki ga podpira Linux?

Veron ::

ubuntu po novem zna delat tudi na ntfs particijah, vidi celoten disk potem, pa še intaštaliraš ubuntu kar iz win (tako imaš celo možnost kasneje uninstall) - tudi dualboot ti naredi sam.

odem81 ::

Za ogled linux particije iz xp-jev, boš pa potreboval dodaten program kot npr. explore2fs.

bluefish ::

če boš linux uporabljaj prvič, potem razmisli o uporabi programa wubi, ki omogoča, da namestitev začneš kar znotraj Win. Po koncu namestitve ti program ustvari zagonski meni, kjer lahko izbiraš sistem. Če pa se premisliš, pa lahko enostavno izbrišeš eno datoteko in linuxa ni več.

Boomer1911 ::

sam sem enkrat poizkusil z wubijem, pa mi ni želel bootat, samo neko debian konzolo mi je prikazalo. mybe kdo ve?:8)
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
71501 (1207) Robocop1
»

Particije - najboljša postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121776 (1630) Pegaz
»

[Linux][Ubuntu] - namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
101834 (1695) aks_!
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006731 (5275) SkIDiver
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342201 (1764) Lincolin

Več podobnih tem