» »

Ubuntu Linux

Ubuntu Linux

Robocop1 ::

Zdravo

Potrebujem driverje za Ubutnu Linux (za WiFi in zvočno kartico). Namenjeni naj bodo za ASUS X50SLseries (laptop).
A bi mi jih lahko kdo poiskal, ker se na te stvari ne spoznam dobro.
Pa če bi bil kdo tako prijazen, bi bil vesel, če bi mi razložil še postopek kako jih namestim.

BaRtMaN ::

Če se ne bojiš terminala, imaš na Ubuntu forumu že temo o usposabljanju brezžičnega čipa Atheros. Vendar si pred delom preberi celotno temo.

Robocop1 ::

Članek sem prebral in poskusil, pa še vedno ni OK.
Prej sem pozabu napisat ... moj wireless je: Atheros AR5008 ... članek pa opisuje nastavitve za Atheros AR5007, mogoče zaradi tega ne dela. A obstaja kakšna bolj preprosta razlaga za namestitev?
Aja ... pa še 1 driver bi rabu ... za mrežno: SiS191 Ethernet Controller.

elasto_mania ::

http://hamzakc.wordpress.com/2006/12/11...

poglej malo pod komentarje

Robocop1 ::

Odločil sem se za odstranitev Ubuntu Linuxa, tako da bi uporabljal samo Windows XP (ki ga imam nameščenega tudi sedaj - Duat BOOT). Zdaj pa potrebujem nasvet - narediti mislim naslednje:

1) V XP-jih v Upravitevlju naprav (diski) bi izbrisal particiji, ki jih zdaj uporablja Ubuntu (datotečni sistem EXT3 in SWAP).
2) Ko imam izbrisani obe particiji, bi iz nedodeljenega prostora (ki sta ga prej zasedali particiji) naredil novo particjo NTFS.
3) S pomočjo boot CD-ja za WinXP (Recovery console, ukaz "fixmbr") bi popravil MBR ... ker se menda XP-ji ne zaženejo, če izbrišem Ubuntu.

Zanima me samo, ali je moj postopek (zgoraj) ki ga nameravam narediti, pravilen. Z drugimi besedami povedano: Ali bom na ta način odstranil Ubuntu in s tem ne-poškodoval Windowsov?

bluefish ::

Je vredu.

BaRtMaN ::

3. korak bo omogočil bootanje v WinXP. Lashko pa v 2. koraku obstoječo NTFS particijo raztegneš čez celoten disk, ker je NTFS "growable". Disk manager v Winsih tega ne omogoča, lahko pa to storiš s programom Gparted, ki ga najdeš na Ubuntu LiveCDju, ki ga verjetno imaš.

Robocop1 ::

Zadeva je taka: Ubuntu mi je uspelo odstraniti po navedenem postopku, seveda pa sem z odstranitvijo Ubunta onesposobil bootanje XP-jev. Bolj podrobno: Računalnik išče GRUB Boot-loader, ki pa ga takrat ni bilo več na mojem disku.
Zadevo sem popravil tako, da z XP inštalacijskim CD-jem v Recovery Console uporabim ukaz "fixmbr". Sledi še samo reset računalnika in stvar dela.

Hvala vsem, ki ste pomagali, tistim ki imate podobne zadeve pa:
moj postopek je pravilen - Ubuntu ali kateri koli Linux pa spet lahko kadar koli namestim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinXP, WIN 7 in Ubuntu 10.04

Oddelek: Operacijski sistemi
5781 (745) Icematxyz
»

Ubuntu ali kubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
232320 (1895) Mitja358
»

[ Linux ] Tezave z bootloaderjem

Oddelek: Operacijski sistemi
332004 (1732) Volk|
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443027 (2265) xpozed
»

Racunalnik ne vidi vec particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
91363 (1209) Kunte

Več podobnih tem